''אל תתלהבי אנגליה''

העיתונים האנגלים שמחו על הניצחון של נבחרת הכדורגל שלהם אמש על ישראל אך הדגישו שהיה מדובר במשחק מול יריבה חלשה שלא הגיעה למשחק. "מהם כל כך חששנו"? שאלו בגארדיאן

יום ראשון 09 ספטמבר 2007
רועי רובינשטיין
עיתוני אנגליה קיבלו את ניצחון נבחרתם 0:3 על ישראל כעובדה שהייתה רק צריכה לקבל אישור רשמי על הדשא בוומבלי אמש. התגובות שלהם נעו בין התרשמות מהקלות הבלתי נסבלת של הניצחון לבין אזהרה ברורה לקוראיו, שלא להתלהב מהמשחק אמש.

ה"גארדיאן" מהעיתונים היותר רציניים בממלכה כתב בכותרת: "ישראל החלשה הפכה את זה לקל מידיי" ובהמשך הכתבה לעג לנבחרת של קשטן ושאל שתי שאלות חשובות. " ישראל היו כל כך רעים שאתה חייב לשאול את עצמך שתי שאלות: הראשונה היא כיצד הנבחרת הזו הגיע לוומבלי מהמקום השני בבית? והשנייה שהרבה יותר מציקה, ממה כל כך חששנו"?

ה"אינדפנדט" לא נשאר הרבה מאחור עם הכותרת הברורה: "שלושה אריות" בהתייחס לשלושת השערים ולכינוייה של הנבחרת המארחת. את הכתבה עצמה פתח המשפט ששבעצם סיפר את הכל: "עכשיו לחלק הקשה, חוס הידניק ורוסיה באים ביום רביעי".

בגזרת הצהובונים הלך הרוח היה הרבה יותר חופשי, בזמן שהסאן כתב בפשטות "שוב בעניינים" ה"מייל און סאנדיי" התריעה בכותרת: "אל תתלהבי אנגליה" כשבתוך הכתבה נכתב, "מייקל אואן שב לנבחרת והוליך אותה לניצחון קל מול נבחרת גרועה".

את הביקורת הקשה ביותר לסגנון המשחק של נבחרתו של קשטן העניק ה"טיימס" שסיפר כי לפני המשחק הושמעו ברחבי וומבלי יצירותיו של הטנור לוצ'יאנו פאברוטי שהלך לעולמו בסוף השבוע כשביניהן שירו "הבה נלך לישון" העיתון טען כי "זו תמיד הצעה טובה כשמביטים במשחק הנסוג וחסר היצירתיות של ישראל".   

תמונה: רויטרס.

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק