לה מאניה דיפרסיה

מכבי ת"א כבר פתחה פער של יותר מ- 20 נקודות במהלך הרבע האחרון, אבל קבלת החלטות גרועה!ושאננות מיותרת בדקות האחרונות הובילה לסיום מותח, בסופו מכבי ניצחה 99:91

יום חמישי 13 דצמבר 2007
מערכת TELESPORT
אחרי ההפסד להפועל חולון, שהפתיע בהפרש בו הסתיים ולאו דווקא בעובדה שמכבי ת"א היא זו שסיימה בצד המפסיד, התייצבו חניכיו של עודד קטש על הפרקט באולם הכדורסל בלה מאן. 

על פניו נראה כי ההגרלה לא יכלה להניב לצהובים יריבה נוחה יותר שעל חשבונה ניתן להתאושש מצרות הליגה, אבל גם ראשי מכבי תל אביב ידעו שצריך לשמור על הדריכות. הפסד הערב, ולכמה אנשים במועדון כבר לא היתה דרך חזרה.

רבע ראשון:

להĠמאן פתחה בשמירה אישית, מה שנתן מרחב לבאטיסטה, שקלע את חמש הנקודות הראשונות של מכבי תל אביב. מן העבר השני הצרפתים לא פגעו ואחרי שלוש נקודות של מוריס, היתרון עלה ל 10:2 לצהובים, דקה רביעית.
החל מאותה דקה החליטה לה מאן להיכנס למשחק. לימונד סידר לעצמו מצב קליעה נוח, שסימן עד כמה חדירה הייתה האישית של מכבי, שנוצלה גם על ידי האתלטיות של באטום לצמצום ההפרש ל 14:12, שלוש דקות לסיום הרבע. בדקות שנותרו, ניצלה לה מאן את הריפיון המסוים בהגנת מכבי ובאטום, שהמשיך ביכולת הטובה עם 11 נקודות ברבע, סגר את עשר הדקות הרېשונות ביתרון צרפתי, 24:25.

רבע שני:

הרבע נפתח עם סלים של באטום וריצ'י ללה מאן, שהעלו את ההפרש לארבע נקודות. מכבי לא יכלה לייצר נקודות בהתקפה עומדת, עד שהגיע ביינום בשתי התקפות מעבר וארבע נקודות שהחזירו את היתרון ߜמכבי, 33:31, שלוש דקות וחצי ברבע.
בהמשך פייזר התמקם טוב בצבע של הצרפתים ושחקני מכבי מצאו אותו בצורה יעילה עד ליתרון 41:36, שתי דקות לסיום המחצית. הצרפתים ניסו ללכת יותר מדי על באטום שזכה לשמירה הדוקה עם כל כדור שקיבל. לה מאן לא קלעה, בין היתר בגלל הәשיבה של לימונד על הספסל ומכבי סיימה את המחצית ביתרון 50:44, כאשר גם אלכס גארסיה נכנס לרשימת הקולעים.

רבע שלישי: 

מכבי פתחה את הרבע השלישי במטרה לסיים את המשחק כמה שיותר מהר. פייזר מבפנים, קלעות שלוש מדויקות ەעצירת ההתקפות של לה מאן העלו תוך שש דקות את היתרון של מכבי עד ל 68:54. הרבע השלישי היה כולו בסימן דיוויד בלות'נטאל, שסיים אותו עם 16 נקודות, כמו כל לה מאן יחד ברבע, שבסיומו הובילה מכבי 79:60.

רבע רביעי:

היתרߕן הגדול שנבנה ברבע הרביעי, נבנה עוד יותר ברבע האחרון, והגיע כבר ל- 21 נקודות. קאמינגס סיים את המשחק בחמש עבירות, שלוש דקות וחצי בתוך הרבע, אבל הלפרין מילא את החסר יחד עם המלחמה של באטיסטה. שש דקות לסיום המשחק, מכבי ביתרון 89:71. 
אחרי שכבר נראהȠכאילו הניצחון בכיס, החלו שחקני מכבי בקבלת החלטות גרועה של פייזר וקאמינגס. ההתקפה של מכבי לא הייתה מאורגנת ומנגד לימונד הוביל את לה מאן עד לפיגור 11 נקודות בלבד, שלוש דקות לסיום.
דקה וחצי לסיום, היתרון צומצם לשש בלבד לזכות מכבי תל אביב. לימונד וריצ'י̠הריצו את התקפות הצרפתים קדימה והפכו את המשחק למותח. דקה לסיום, הלפרין החמיץ זריקת שלוש נוחה וריצ'י הוריד לארבע נקודות בלבד, חצי דקה לסיום. אסיסט של ביינום לטרנס מוריס, 20 שניות לסיום, ניצח למכבי את המשחק ובלם את החלום של לה מאן.

תגובות

טלספורט בפייסבוק