אסטה לה ויסטה ישראל

אליפות אירופה: היינו כחולמים שלושה רבעים, אבל נבחרת ספרד הייתה גדולה על ישראל והביסה 73:99 במשחק האחרון בתחרות. ישראל אומרת שלום לאליפות אירופה. שרף: הייתה תחרות טובה

יום שלישי 11 ספטמבר 2007
מערכת TELESPORT

אפשר להגיד תודה ליוון ורוסיה, שעשו את העבודה עבור ישראל, אבל הנבחרת של צביקה שרף לא יכלה לקצב המהיר מול ספרד, שהביסה 73:99 את הכחולים לבנים, וחלום רבע הגמר נגוז.

פאו גאסול, הכוכב של ממפיס גריזליס ונבחרת ספרד, היה כל כך ענק עבור ישראל, שלא יכלה לעצור אותו בצבע. הקמפיין אולי נגמר, אבל הרבה נקודות אור ישנם: מתן נאור, ששיחק מצויין. יניב גרין, שנעלם על הספסל במכבי תל אביב, פתאום קיבל המון ביטחון והראה מה שהוא יודע.

ספרד תמשיך לשלב הבא, ישראל תתנלם בכך ששיחקה מול אלופת העולם, וכנראה אלופת אירופה הבאה. אנחנו נשאר עם הניחומים ונכין נבחרת חדשה לקמפיין הבא. 

שרף: ייצגנו את הכדורסל הישראלי בכבוד

צביקה שרף, מאמן הנבחרת סיכם את הקמפיין: "היה לנו תחרות טובה, אני שמח על כך, אני גאה מאוד בבחורים. הם ייצגו את הכדורסל הישראלי בכבוד. 

"הפיספוס היה מול פורטוגל, אבל זה כבר בעבר. עשינו הרבה כבוד לכדורסל בארץ. בסך הכל היה נהדר".

הקלע המצטיין של הנבחרת, ליאור אליהו: זו בהחלט תחושה של פיספוס, אני שמח שעשינו דרך כל כך יפה ומחכה לפעם הבאה.

גיא פניני: "ידענו שזה יהיה קשה, רצינו להיות איתם והיה קשה. ספרד זו ספרד. היה קיץ נהדר,
עבדנו קשה".

ירמי אולמרט, יו"ר האיגוד בכדורסל: זו נבחרת שיכולה להתמודד גם עם אלופת העולם. צריך להמשיך את המסורת של ישראל באליפות אירופה.

הרכז הצעיר, יותם הלפרין: "צריך לזכור שהנבחרות שהיו כאן לא עשו את הדרך שלנו. אני גאה בצוות המקצועי, בכל הקבוצה, צריך קצת להרגע ונעשה סיכומים אחר כך.

רבע ראשון: 19:29 לישראל

ישראל עלתה בחמישייה עם: גיא פניני, מתן נאור, מאיר טפירו, יניב גרין ויותם הלפרין. ספרד עלתה בחמישייה עם: גאסול, גארבחוסה, חימנס, ברני רודריגז וסרחיו רודריגז. 

גאסול קלע מתחת לסל דיי בקלות, גרין וטפירו קלעו מהצד השני. ישראל תפסה את ספרד עם המכנסיים למטה, מתפרצות פלוס אסיסטים נפלאים של טפירו השלימו ריצת 4:12 לאחר ארבע דקות משחק. 

גרין תפס ריבאונד נהדר, ומסר לנאור, שהפציץ שלשה והיתרון צמח ל-9 נקודות - 10:19. מהצד השני השלים קלדרון סל ועבירה. ספרד הקטינה מעט את היתרון, טפירו הפציץ שלשה והחזיר את זה ל-9. הרבע המצויין הסתיים מצויין: ליאור אליהו זרק שלשה בשנייה האחרונה פנימה - 19:29 לישראל. 

רבע שני: 47:48 לישראל

הרבע השני התחיל כמו הסיום של הראשון. טפירו הפציץ בשלשה אישית משלו. גארבחוסה השלים שלשה מהעבר השני. נבחרת ישראל החלה לאבד כדורים, מומברו הוריד את היתרון הענק של הנבחרת ל-9 בלבד. מומברו הפציץ עוד שלשה והיתרון רק 6. 

טפירו ירד לספסל עקב בעית עבירות. גאסול קלע 6 נקודות רצופות והיתרון של ישראל נעלם - 43:43. רוברטס קלע שלשה מטורפת מהצד השני. אליהו קלע את הנקודות האחרונות של ישראל במחצית, וגאסול דאג להשלים את התוצאה - 47:48 לישראל. 

הרבו לקלוע לישראל במחצית: אליהו 13 נק', טפירו 12 נק', הלפרין 7 נק', רוברטס 5 נק'. הרבו לקלוע לספרד במחצית: גאסול 20 נק', קלדרון 15 נק' ומומברו 5 נק'. 

רבע שלישי: 68:74 לספרד

גאסול הפציץ את הנקודות הראשונות בדאנק ובסטייל. מהצד השני קלע נאור את הנקודות הראשונות לישראל. לאחר היתרון של ישראל בא הפיגור. גאסול וגארבחוסה הגדילו את היתרון של ספרד ל-7 נקודות. 

האח הצעיר לגאסול וגארבחוסה הגדילו את היתרון ל-9 נקודות. נאור קלע עוד שלשה מהצד השני, והפיגור רק 6. רודי פרננדס העלה את היתרון ל-9 שוב, אבל מתן נאור עם עוד שלשה הקטין ל-6 - 68:74 לספרד.

רבע רביעי: 73:99 לספרד

הספרדים עלו ליתרון 10 נקודות בזכות גאסול. הנבחרת התפרקה והיתרון צמח ל-12. ישראל המשיכה להתפרק, קבסס הפציץ שלשה שהעלתה את ספרד ליתרון 20 נקודות. 

הספרדים המשיכו להשתעשע והיתרון צמח ל-25 הפרש. גרין הוריד מהצד השני עוד 2 נקודות, אבל מומברו החזיר את היתרון הענק. חג'ג' קלע שלשה, אבל את הספרדים אי אפשר היה לעצור. 

הרבו לקלוע לישראל: אליהו, טפירו ונאוד 15 נק' כ"א, גרין 9 נק', הלפרין 7 נק', רוברטס 5 נק'. הרבו לקלוע לספרד: גאסול 26 נק', קלדרון 15 נק', מומברו וגארבחוסה 12 נק' כ"א, רייס 9 נק'.

תמונה: רויטרס.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק