פרשת הנבחרת הצעירה

מאז פרשת הקלפים הנבחרת הצעירה שוקעת. בוזגלו ניסה לתפוס פיקוד ונכשל. רפאלוב יחזור לקראת גרמניה

יום רביעי 12 ספטמבר 2007
אשר גולדברג

פג הקסם של הנבחרת הצעירה של ישראל. כן, זו אותה נבחרת שמדינה שלמה החזיקה לה אצבעות לפני מספר חודשים כשזו נסעה לאליפות אירופה והיום נמצאת בתהליך פירוק עצמי.

מאז "פרשת הקלפים" לפני היורו בהולנד, נסדקה התמימות של מי שסומנו כדבר הבא בכדורגל שלנו. השחקנים הנאיבים, שהאמינו לתקשורת הכתובה והאלקטרונית שבכל יציע יושב סקאוט שיגשים את החלום שלהם, בדומה לחברם לנבחרת, בן סהר.

על פי התוצאות האחרונות של הנבחרת, כמו ההפסד המשפיל, 1:0 במולדובה, נראה שהכל מקרי בכדורגל הישראלי.

המאמן, גיא לוי, יודע שטעה שלא הלך למכבי ת"א. לא בגלל שקבוצתם של צמד הליצנים, לוני-רוני נמצאת במשבר, פשוט מבט אל רשימת השחקנים בנבחרת הצעירה מראה שחזרנו אחורה בזמן. מלבד שלושה-ארבעה שחקנים שבולטים מעל לשאר, אין בנבחרת הזו מנהיג שיסחוב את חבריו קדימה.

הדוגמא הכי טובה הגיעה אחרי ההפסד למולדובה. השחקנים נראו שמחים וטובי לב אחרי ההפסד המבזה. מלבד 2 או 3 שחקנים, אף אחד לא לקח יותר מידי קשה את ה"זובור" ממולדובה השכונתית.

וזה לא נעצר פה. הורים ובני משפחה של השחקנים ממשיכים להיות חלק ממשלחת הנבחרת. הליווי הצמוד שזוכים לו יקיריהם לפני האימון, אחריו ובכל רגע לא דומה לשום דבר אחר בעולם.

אחד השחקנים היותר מוכשרים בנבחרת הוא מאור בוזגלו. למרות שלא מחזיק בסרט הקפטן, מנסה בוזגלו להיות המנהיג בביקרות על חבריו ובעמדת הראיונות, אבל לא כל כך מצליח לסחוף את חבריו.

בעוד כחודש תארח ישראל את גרמניה בהרצליה. לוי ייבצע מספר שינויים בהרכב. לסגל ישוב קשר מכבי חיפה, ליאור רפאלוב, שנפל בין הכיסאות (בוגרת-אולימפית) ולא הוזמן למולדובה כמו גם עומר פרץ, שירן ייני ודני בונדר.

שחקן בנבחרת הצעירה דיבר על המצב ואמר: "אין יותר מידי התלהבות סביב הטורנירים באירופה. השחקנים ברובם הושפעו מהמאבק של גיא לוי בהתאחדות לכדורגל ולא נתנו הכל. הנבחרת הזו משחקת ללא תשוקה, את רוב השחקנים איש לא מזה ברחוב. צדק לוי כשאמר שייקח שנים רבות עד שישראל תצליח להציב נבחרת שתגיע לגמר אליפות אירופה או לאולימפיאדה".

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק