2

מלך החיות

במוקד היום לברון ג'יימס הפנטסטי וקליבלנד יארחו את מילווקי באקס בכדי לזכות בניצחון בית חמישי זעונה, ופיניקס סאנס בראשותו של סטיב נאש הבלתי נגמר תתארח אצל הספרס בתקווה לחזור למסלול הניצחונות

יום שני 17 דצמבר 2007
מתן שמי
ליל יום שני מסדר לנו לא פחות מ-8 משחקים מהליגה הטובה בעולם, כולם מופיעים בתוכניית הווינר. אנחנו בחרנו להתמקד בשניים הטובים ביותר. יי ז'יינלין הסיני הצעיר ומילווקי באקס יתארחו אצל קינג ג'יימס וקליבלנד קבלירס בתקווה לזכות בניצחון שני ברציפות, וסן אנטוניו ספרס הפנטסטית תארח את מוליכת הבית הפאסיפי, פיניקס סאנס, למפגש מרתק.   


משחק מספר 79: קליבלנד – מילווקי 

כמה חיכו והתפללו בקליבלנד לחזרתו של המלך, ולפני כשבוע הרגע המיוחד סוף סוף הגיע. לברון ג'יימס, השחקן הטוב בעולם בעיני רבים נפצע למשך 17 ימים, ובזמן היעדרותו יכולנו לראות עד כמה פיינליסטית הגמר א۩תקד תלויה בילד הפנטסטי בן ה-23. שישה הפסדים רצופים רשמה המארחת ללא קינג ג'יימס שבמשחקו הראשון לאחר הפציעה קבר את אינדיאנה עם ניצחון בית 105:118. 

ולמרות איכויותיו הבלתי נגמרות של לברון, גם רובוט מתוכנת לשלמות אינו יכול להוביל סגל כל כך חלש, לעונה חלומית. מאז הקיץ האחרון הנהלת הקבלירס בהחלטה חסרת היגיון לא החתימה אף שחקן דומיננטי, ומאזן שלילי העומד על 10 ניצחו۠ות לעומת 14 הפסדים מבהיר כי נס ההגעה לגמר אשתקד לא יחזור על עצמו גם השנה. 

מילווקי באקס מנגד, היא הדוגמא ۔קלאסית עד כמה יכולת מנטאלית משפיעה על כל אפקט בחיינו. בביתה, מילווקי מרשימה מאוד עם 8 ניצחונות לעומת ארבעה הפסדים בלבד, אך התפרקותה במשחקי החוץ מסמנים את האורחת כאנדרדוג ברור לקראת המפגש עם הקבלירס. שני ניצחונות בלבד ב-12 משחקיהם מחוץ לביתם צברו הענק הסינߙ, יי ז'יינלין והבאקס, וכשלברון ג'יימס הגדול כל כך מתגעגע לטעם הניצחון, מילווקי לא תוכל למנוע הפסד כואב. ההימור: 1, היחס: 1.80. 

משחק מספר 86: סן אנטוניו – פיניקס 

אם נצטרך למצוא את ההבדל הגדוߜ ביותר בין פיניקס סאנס האורחת לאלופה הפנטסטית, סן אנטוניו ספרס, הפירוש למילה "קבוצה" בוודאי מדגישה את השוני העצום. בסגל המארחת הקבוצה כוללת את כל השחקנים בלי יוצא מן הכלל, ובפיניקס אותה מילה משמעותה השנייה היא "סטיב נאש". 

גרג פופוביץ' וחניכיו המוליכים די בקלילות את הבית הדרום מערבי ספגו השבוע שני הפסדים רצופים בעקבות פציעתם של צמד התותחיםȬ טים דאנקן וטוני פארקר, אך בליל יום שבת כשהסנטר הפנטסטי חזר להרכב יכולנו לראות עד כמה סן אנטוניו הינה קבוצה מושלמת. 91:102 ניצחה המארחת את דנבר נאגטס כשדאנקן מסתפק רק  ב-8 נקודות וצופה במייקל פינלי בן ה-34 ופבריӦיו אוברטו הארגנטינאי מככבים עם 21 נקודות כ"א. 

פיניקס אומנם מוליכה את הבית הפאסיפי עם 17 ניצחונות לעӕמת שבעה הפסדים אך העובדה כי הסאנס מסתמכים אך ורק על רכז בן 33 יכולה בהחלט לפגוע בהם בהמשך הדרך. בכל רגע בו "קפטן קנדה" או בשמו הפרטי, סטיב נאש, נמצא על הפרקט, האורחת היא ללא ספק אחת הקבוצות הקטלניות ביותר בעולם עם יכולת התקפית אדירה, אך כשהרכז הߕותיק זקוק למעט מנוחה כל האלמנטים במשחקה של פיניקס משתבש. 

אם המפגש הלילה היה מתקיים כקרב יחידים, סטיב נאש היה מוביל את הסאנס לניצחון קליל, אך כקבוצה סן אנטוניו טובה יותר ותצליח לשמור על מאזן ביתי מושלם. ההימור: 1, היחס: 1.80.    

תגובות

טלספורט בפייסבוק