ישראל תארח את רוסיה

גביע הפדרציה: הגרלה קשה לנבחרת ברבע הגמר: התמודדות מול קוזנייצובה, צ'קבדאטדזה ואולי גם שראפובה. צלמי הפאפארצי בכוננות. אובזילר: סוף סוף משחקים בבית

יום שישי 14 ספטמבר 2007
אורן קורנפלד, מערכת TELESPORT

אולי חוץ מארה"ב, נבחרת הפדרציה של ישראל לא יכלה לקבל הגרלה קשה יותר. פאר, אובזילר וחברותיהן יארחו את רוסיה, שמחזיקה לא פחות מ-6 טניסאיות ב-20 הגדולות בעולם.

לפני המפגש מול ישראל שיהווה את רבע הגמר בגביע, תשחק רוסיה בגמר של אותו גביע מול איטליה ועשויה להגיע לארץ כאלופה ב-2 וב-3 בפברואר.

בין הטניסאיות שעשויות לייצג את רוסיה (יכול להשתנות במקרה של פרישות ופציעות) הן סווטלנה קוזנצובה, המדורגת 2 בעולם, אך נוצחה כבר פעמיים בעבר על ידי שחר פאר, אנה צ'קבטדזה, שניצחה את פאר ברבע גמר אליפות ארה"ב הפתוחה ונדיה פטרובה, המדורגת 8 בעולם.

אך מי שעשויה לזכות ברוב תשומת הלב, באם תגיע ארצה, תהיה המדורגת 4 בעולם, מריה שראפובה, אחת מהטניסאיות הטובות והיפות בעולם, שמככבת באופן קבוע בשערי מגזינים ובמדורי רכילות.

הבשורה הגדולה מבחינתינו היא שלראשונה ייערך משחק גביע פדרציה בישראל. כל המשחקים שנערכו עד כה התקיימו מחוץ לבית, דבר שהקשה על הבנות של עודד יעקב. הטניסאיות שלנו הצהירו לאחר שעברו את אוסטריה כי אין זה משנה בשבילן מול איזו נבחרת הן ישחקו, אלא מה שחשוב זה שהמשחק יתקיים בבית.

הטניסאית מספר 1 של ישראל וספורטאית השנה, שחר פאר, הגיבה על ההגרלה הקשה: "קיבלנו את הדבר הכי חשוב וזה את הזכות לארח בבית. זו הנבחרת הכי קשה שיכולנו לקבל, אך הקהל שלנו יכול לעשות את ההבדל ולסייע לנו לעבור גם את המשוכה הגבוהה הזו"

ציפי אובזילר, מי שהוכיחה כבר בעבר שהיא מצליחה להתעלות ברמות הגבוהות, אמרה ל-TELESPORT: "הגרלה קשה אבל כל משחק בבית הוא משחק קשה. קיבלנו משחק בית ואני מאוד שמחה עם ההגרלה".

אובזילר הוסיפה: "סוף סוף משחקים בבית, בעבר ידענו להתעלות ולנצח בחוץ נבחרות קשות ואני בטוחה שבבית בטח ובטח נצליח לפחות נוכל להתעלות על עצמינו ולהציג טניס ברמה גבוהה. לפד קאפ חוקים משלו, משחקים בשביל המדינה. הוכחנו שאנחנו נבחרת עם נשמה ולב גדול. נגיע בכושר טוב כמו תמיד ונעשה הכל כדי לעבור".

יוליה גלושקו, שאמורה להשלים את הסגל של עודד יעקב ולעזור במידת הצורך הימרה לפני ההגרלה על רוסיה בבית וכששמעה את תוצאות ההגרלה קפצה משמחה: "זה גדול. אני ממש שמחה שזה בארץ וזה מאוד יעזור שאנחנו בבית. הכל אפשרי כי אנחנו נבחרת טובה ואפשר לעבור אותן".

עודד יעקב, קפטן נבחרת הפדרציה אמר ל-TELESPORT: "זה בגדול אירוע טניס חסר תקדים בארץ. מדובר בנבחרת שמשחקת מחר את גמר גביע הפדרציה מול איטליה. יש לה מסורת להגיע לשלבים המתקדמים של האירוע הזה. יש להן שחקניות בצמרת העולמית עם הרבה עומק ולכל אחת יש שתי מחליפות. אני חושב שזו הזדמנות בלתי רגילה לקהל בארץ לחוות את הנבחרת שלו, נבחרת ישראל וגם לראות שחקניות מהטופ העולמי. השחקניות שלנו יעשו את כל מה שביכולן לסגור את הפער הזה".

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק