במוקד המחזור: יום ההגינות

המחזור השלישי של ליגת העל יהיה בסימן יום ההגינות הבינלאומי של פיפ"א. הקפטנים ישאו לפני פתיחת המשחקים הצהרה משותפת נגד אלימות וגזענות

יום שישי 14 ספטמבר 2007
מערכת TELESPORT
בשבוע הקרוב תציין פיפ"א את יום ההגינות הבינלאומי שלה, במטרה לקדם את רוח ההגינות והספורט במגרשי הכדורגל ברחבי הגלובוס ולהרחיק מהם את כל תופעות האלימות והגזענות. זה יהיה יום ההגינות ה--11 של פיפ"א שבחרה במיוחד בשבוע זה לכבוד המאורע, כיוון שהשבוע יתקיים גם יום השלום הבינלאומי של האו"ם, ב-21 לחודש.

ההתאחדות לכדורגל בישראל והעומד בראשה, אבי לוזון, אשר חרטו השנה על דגלם את נושא המאבק באלימות ובגזענות, החליטו לציין את יום ההגינות בצורה מיוחדת גם במגרשינו.

כל שחקני ליגת העל יעלו למגרש השבוע כשהם לבושים בחולצות לבנות עם הכיתוב: "אומרים לא לאלימות וגזענות" ויענדו סרטים לבנים על זרועותיהם גם במהלך המשחק עצמו. הקפטנים של כל הקבוצות ישאו הצהרה משותפת נגד אלימות וגזענות לפני פתיחת המשחקים. 

כמו כן, גם השופטים יענדו את אותם סרטים לבנים במהלך המשחק ואת ההגרלה בפתיחת המשחק הם יערכו עם מטבע מיוחד שפיפ"א הנפיקה במיוחד לאירוע.

יו"ר ההתאחדות, אבי לוזון, אמר לקראת מחזור ההגינות: "ההגינות חיונית לספורט שלנו ולכל אחד הנוטל בו חלק. אנחנו חייבים להוקיר, לטפח ולפתח את העקרונות של רוח הספורט ולפעול ללא לאות כדי לשמור על כך. אנו פונים לכל אוהדי הכדורגל בישראל לעזור לנו לציין את יום ההגינות ויום השלום הבינלאומי בהצלחה".


תגובות

1

טלספורט בפייסבוק