יוון עדיין כאן

חזרה מהקבר במשחק רבע הגמר שלה מול סלובניה, סגרה פיגור של 15 נקודות וניצחה 62:63. גם ליטא עשתה זאת בדרך הקשה עם ניצחון 72:74 על קרואטיה ותפגוש את בלאט ורוסיה בחצי הגמר

יום שישי 14 ספטמבר 2007
מערכת TELESPORT

הערב השני של רבעי גמר אליפות אירופה בכדורסל לא דמה לראשון, שני משחקי ענק עם דרמות של השניות האחרונות השלימו את תמונת חצאי הגמר שיערכו כבר מחר בערב. שאראס וליטא עשו זאת בדרך הקשה מול קרואטיה עם ניצחון 72:74 ומחר יפגשו את רוסיה של דיוויד בלאט, בעוד אלופת אירופה השלימה קאמבק מהסרטים, גברה על סלובניה 62:63 ותפגוש את ספרד לשחזור גמר גביע העולם מלפני שנה. 

את הכסף סופרים במדרגות 
נבחרת יוון הזכירה לכולנו הערב כי כדורסל משחקים 40 דקות, מי ששכחה זאת הייתה נבחרת סלובניה של יאקה לאקוביץ' וסמודיש שחשבה שכבר ניצחה את רבע הגמר שלה מול אלופת אירופה. 

כבר מתחילת המשחק ראינו כדורסל טוב מצד שתי הנבחרות כשיאקה לאקוביץ' הוביל את הסלובנים ליתרון קטן בסיום הרבע הראשון 14:17. דווקא בסיום הרבע השני הגיעה הבריחה הקלה של הסלובנים שעלו ל-28:34. 

פתיחת המחצית השנייה הייתה קטלנית מצד הסלובנים שהמשיכו את המומנטום של סיום הרבע השני רצו ל-0:7 והותירו את היוונים ללא סל במשך שלוש דקות תמימות (28:41). מכאן ניסו היוונים ללא הועיל לרדוף אחר הסלובנים ששמרו על הפער לכל אורך הרבע השלישי ואף הגדילו אותו  ל-16 נקודות.

רק ברבע האחרון החלו היוונים לשוב למשחק תוך כדי איבוד עשתונות של הסלובנים. שתי שלשות גדולות בשתי הדקות האחרונות של המשחק הכתירו את ניסיון הקמבאק של היוונים שצימקו ל-62:61 שניות לסיום. הסלובנים עוד הצליחו לאבד כדור לפני הווינר הגדול של אירופה פאפאלוקס נכנס לסל והפך את התוצאה. לאקוביץ' עוד ניסה את מזלו בשלשה מרחוק אך היוונים כבר היו בדרך לטברנה, 62:63 מדהים.

שאראס מול דיוויד בחצי הגמר
נבחרת ליטא גברה על זו של קרואטיה 72:74 ברבע הגמר. החניכים של יסמין רפשה היו לא פחות טובים מהליטאים במשך רוב דקות המשחק אך בסופו של דבר הנבחרת המוכשרת יותר ניצחה ועלתה לחצי הגמר.

קרואטיה פתחה מצויין את המשחק כשבצד השני ליטא ובעיקר שאראס פץחו את המשחק בצורה רעה ומפוזרת. אך הקרואטים לא ניצלו את החולשה הליטאית וירדו מהרבע הראשון ביתרון 2 בלבד - 17:19.

בחצי השני הליטאים חזרו לעצמם וירדו ממנו ביתרון  35:38. הרבע השלישי היה שקול גם כן כשליטא יורדת ממנו ביתרון 2 - 53:55. הרבע האחרון נפתח בצורה טובה יותר מבחינת הליטאים ושלשה של יסאיטיס מאסיסט של שאראס קבעה 65:72 3 דקות לסיום ואיימה לגמור את המשחק אך קרואטים לא ויתרו וחזרו למשחק.

קרואטיה יצאה להתקפה אחרונה במצב של 72:74 לליטאים ופופוביץ' ניסה לגמור את המשחק עם שלשה, 3 שניות לסיום. הקרואטי החטיא אך הכדור נשאר אצל קרואטיה לעוד נסיון אחרי מאבק על הכדור החוזר, קרואטיה ניסתה מהלך מהיר ופלאניניץ' נשלח לקו אחרי פאול של קאוקינאס בשביל הזדמנות מצויינת לשלוח את המשחק להארכה.

פלאניניץ' לא עמד בלחץ והחטיא את הזריקה הראשונה, מה שלא הותיר לו ברירה להחטיא את הזריקה השניה בכוונה ולקוות להוציא משהו מהריבאונד. אך הכדור הלך לליטא לשניה האחרונה והמשחק הסתיים בניצחון שאראס, יסאיטיס, קאוקינאס וחבריהם, שיפגשו את דיוויד בלאט והרוסים בחצי הגמר.


קלעו לליטא: סונגילה 20, קלייזה 19, קאוקינאס (לשעבר בגליל) 8, יסאיטיס 7, שאראס 6 (8 אסיסטים), יאבטוקאס 4, ק. לברינוביץ' ומסיוטיס 3 כ"א ד. לברינוביץ' ושישקאוסקאס 2 כ"א.

לקרואטיה: פלאניניץ' 16, פופוביץ' 12, תומאס 10, רוזיץ' 8, באראץ' ובאניץ' 6 כ"א, מרקוטה 5, קאסון 4, קוס 3 ופרקאצ'ין 2.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק