שמעון מסיקה השתולל בטדי

מנכ"ל מכבי הרצליה השתלח נגד השופט איתן שמואלביץ' שקיפח לטענתו את קבוצתו בהפסד 4:2: הוא חשבונאי שלא יגיע לשום דבר. יצחק שום: ידעתי שנחזור למשחק

שבת 15 ספטמבר 2007
אשר גולדברג

במכבי הרצליה היו בסיום משחק ההפסד בטדי לבית"ר ירושלים טענות קשות ביותר לעברו של שופט המשחק איתן שמואלביץ'. מנכ"ל מכבי הרצליה, שמעון מסיקה התקשה להירגע.

"חשבתי ששמואלביץ' הוא שופט העתיד שלנו, אבל טעיתי בענק", אמר מסיקה. "הוא חשבונאי שלא יגיע לשום דבר. הוא שלף צהוב שני בקלות לג'ובאניני והרחיק אותו בכרטיס אדום. אדום הגיע גם לשמעון גרשון, אבל שמואלביץ' לא היה מספיק אמיץ והגון".

מסיקה המשיך בטענות הקשות כשהתבטא ואמר: "זו בושה, זה שוד של מכבי הרצליה שקופחה והופקרה בטדי על-ידי השופט. הגיע להרצליה פנדל, אבל גם כאן הייתה התעלמות. בית"ר ירושלים לא צריכה עזרה של שופט כזה לנצח את מכבי הרצליה". בהרצליה יבקשו שלא לשלוח יותר העונה את שמואלביץ' למשחקי מכבי הרצליה.

שום: ידעתי שנחזור למשחק

בבית"ר ירושלים יכולים להיות מאושרים משלוש נקודות חשובות בדרך לשמור על התואר שלה, למרות שהיא הציגה יכולת לא טובה והצליחה לנצח את מכבי הרצליה 2:4.

החניכים של יצחק שום נקלעו לפיגור מוקדם עם שערים של חיים מלכה ועומר בוקסנבאום, אך הצליחו להתעשת כשאבירם ברוכיאן ורומולו כבשו צמד כ"א והשאירו את האלופה במקום הראשון.

מאמן בית"ר ירושלים, יצחק שום: "כל שלושת הימים האחרונים דיברנו על זה שאסור לזלזל במכבי הרצליה כי אנחנו עלולים להיות מופתעים. לא היינו אמורים לפתוח כך את המשחק אבל אחרי שספגנו ידעתי שאם נבקיע עד המחצית נוכל לחזור. אם הם לא היו נשארים בעשרה שחקנים היינו מתקשים לחזור למשחק".

"בבית"ר כל שחקן צריך לדעת שלפעמים הוא יישב על הספסל ולפעמים לא יתלבש", הוסיף שום בהתייחסו לעובדה שהוציא את עידן טל בסיום המחצית הראשונה מאחר והיה חלש. "בבית"ר לא צריך לשאול למה הוציאו ולמה שינו. לפעמים השינויים מצליחים ולפעמים לא. זו הסיבה שיש לנו את הקאדר הזה". 

יואב זיו שהיה המצטיין במשחק אמר: "זה לא היה קל. שיחקנו במחצית הראשונה, אבל הם הצליחו להבקיע משניים או שלושה מצבים. היינו צריכים להיות יותר מרוכזים, אבל ידענו לחזור וללחוץ. באתי לכאן אחרי שבוע קשה כי שיחקנו לא טוב במסגרת הנבחרת. רצינו יותר להוכיח ויותר לתת. בסופו של דבר הקבוצה הטובה יותר ניצחה".

פרדי דוד, מאמן מכבי הרצליה שבמהלך החצי שעה הראשונה עוד הוביל 0:2 ירד מאוכזב ואמר: "לא היינו צריכים להתפרק ככה, אבל זו הסיטואציה שהייתה במשחק. קיבלנו שער בדקה קריטית מבחינתנו. אין לי שום טענות נגד השחקנים. הם רצו ושיחקו בטח בעשרה שחקנים. ראיתי דברים טובים שיש בקבוצה ועם זה אני הולך קדימה. אני לא רוצה לתרץ".

על ההחלטות שקיבל במהלך המשחק אמר: "אני לא חושב שאם הייתי מוציא חלוץ ומכניס בלם לא היינו סופגים את השערים שספגנו. זו החשיבה שלי וזה הסגנון. יהיה לנו קשה מאוד להמשיך מבחינת עומק ומבחינת דברים נוספים שאנחנו צריכים לעשות. טענתי ואמרתי בעבר שאם יביאו שחקנים או לא יביאו, אני אעשה הכל כדי להשאיר את מכבי הרצליה בליגה.  

צילומים: בית"ר-נט

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק