יכולות להגיע הכי גבוה

נבחרת הנשים של ישראל נחתה אחרי ההפסד המינימלי לבולגריה (76:72) והעליה לגמר של טורניר ההזדמנות האחרונה. המאמן, אלי רבי: זו נבחרת טובה להרבה שנים. דורון: שמחות אבל לא שבעות

יום ראשון 16 ספטמבר 2007
אלחנן מלמוד

כמעט ואף אחד לא האמין אחרי התבוסה להונגריה 73:54 בתחילת טורניר ההזדמנות האחרונה, אבל נבחרת הנשים של ישראל הצליחה להעפיל לשלב האחרון של הטורניר אחרי הפסד מינימלי 76:72 לבולגריה עם ניצחונות בית משכנעים וכדורסל מהנה של שחקניות צעירות ומוכשרות.

כעת נוסעת הנבחרת ללנצ'יאנו שבאיטליה על מנת להתמודד מול סלובקיה ופולין על ההעפלה לאליפות אירופה. אם תעפיל, זאת תהיה הפעם הראשונה שהבנות מגיעות לאליפות אחרי 4 שנים.

למרות שהורגשה עייפות, הייתה שמחה בנבחרת עם הנחיתה בידיעה כי עוד יומיים ממשיך הטורניר. מאמן הנבחרת, אלי רבי: "למי שמבין בכדורסל נשים, יודע שלנצח את בולגריה והונגריה זה לא דברים שקורים כל יום. אני מקווה שיהיה לזה המשך. חששתי מהחוסן המנטלי של השחקניות, כי הן מאוד צעירות, אך הן עשו את זה בגדול. יש אופטימיות שתהיה נבחרת טובה להרבה שנים".

רבי התייחס גם למשחק נגד הבולגריות, בו נבחרתו הייתה קרובה לאבד את היתרון: "בסוף הרבע השני פחדתי שלא נעלה כי הבנות היו רכות, לא שמרנו אגרסיבי וקיבלנו החלטות לא טובות. אבל ידעתי שיהיה קשה לנצח, בגלל הביתיות".

לגבי הכוכבת של הטורניר עד כה, לירון כהן, אמר רבי: "לשמחתי לא רואים בקמפיין הזה את הדברים הפחות טובים של לירון. אם היא תמשיך ככה מחכה לה עתיד מזהיר ואני חושב שנהנה ממנה בישראל". רבי התייחס גם לישראלית הראשונה ב-WNBA, שי דורון ואמר: "אנחנו נהנה משי בעתיד ואני מקווה שהנראה לעין, כי היא עדיין חלודה אחרי שלא שיחקה ב-WNBA".

הגארדית של הנבחרת, לירון כהן, הודתה כי היה לה חששות במהלך המשחק מול בולגריה: "הצלחנו לסיים את הפרק הזה בצורה טובה. לא היה חסר הרבה גם שנפסיד את זה. שמחה שידענו להילחם. אנחנו יכולות להגיע הכי גבוה שיש".

שי דורון כבר הציבה את המטרה הבאה: "אנחנו שמחות, אבל לא שבעות כי עוד לא עלינו לאליפות אירופה וזו המטרה. ידענו לפני המשחק מול בולגריה שנעלה. יש לנו הרבה ביטחון בעצמנו. אחרי הצלצול האחרון היה 'וואו, אנחנו נוסעות לאיטליה'".

צלם: גילי ברזילי

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק