השחקנים הטובים בהיסטוריה

איגוד הכדורגלנים באנגליה נתן לאוהדי הקבוצות בממלכה לבחור מי השחקן הטוב ביותר בהיסטוריה של המועדונים שלהם. דלגליש נבחר בליברפול, הנרי בארסנל ואילו שירר ומתיוס זכו בכבוד כפול

יום רביעי 19 דצמבר 2007
אבי יופה
אגודת הכדורגלנים המקצוענית באנגליה ערכה בתקופה האחרונה סקר ברחבי הממלכה לרגל חגיגות המאה שלה, בו בחרו האוהדים את השחקן הטוב ביותר לדעתם בהיۡטוריה של המועדון. 

אוהדי מנצ'סטר יונייטד לא שכחו את תאונת המטוס בה הייתה מעורבת הקבוצה בשנת 1958 ובחרו לשחקנם הטוב ביותר את דנקן אדאורדס, שנהרג באותה תאונה. אדוארדס הקדים בבחירה אגדות כמו בובי צ'רלטון, ג'ורג' בסט, אריק קאנטונה ודניסĠלאו. 

לשחקנה הטוב ביותר של ליברפול על פי בחירת האוהדים, נבחר הסקוטי קני דלגליש, שגם אימן את הקבוצה. בצ'לסי זכה בכבוד האיטלקי ג'יאנפרנקו זולה ואילו בטוטנהאם היה זה חלוץ העבר, ג'ימי גריבס. בווסטהאם יונייטד אגב, זכה בתואר שחקӟ אלמוני בשם בובי מור, שהניף בשנת 1966 את הגביע העולמי כקפטן נבחרת אנגליה.

אוהדי המתמודדת הבכירה העונה לאליפות ארסנל, בחרו בצרפתי תיירי הנרי לשחקנם הטוב ביותר בכל הזמנים, אבל ישנם שלושה שחקנים שזכו לכבוד כפול- אלן שירר, סטנלי מתיוס וסטן בוואלۡ. השלושה נבחרו לשחקנים המצטיינים בהיסטוריה של שני מועדונים שונים. 

שירר, שזכה באליפות הפרמייר ליג עם בלקבורן ב- 1995 וסיים את הקריירה ככובש המצטיין של ניוקאסל בכל הזמנים, זכה בתואר השחקן המצטיין בשני המועדונים. מתיוס, השחקן הראשון שߖכה בתואר האבירות, זכה בכבוד בסטוק סיטי ובבלקפול, איתה זכה בגביע האנגלי בשנת 1953 בהיותו בן 38. בוואלס, אחד מהשחקנים המלהיבים בשנות ה- 70, נבחר לתואר על ידי אוהדי קווינס פארק ריינג'רס וברנטפורד.

הבחירות של שאר הקבוצות שמשחקות העונה בפרמייר ליג̺ 

אסטון וילה- פול מקגראת

בירמינגהאם סיטי- טרבור פרנסיס

בולטון- נט לופטהאוס

דרבי- קווין הקטור

אברטון- דיקסי דין

פולהאם- ג'וני היינס

מנצ'סטר סיטי- ברט טראוטמן
מידלסבורו- ז'וניניו

פורטסמות'- ג'ימי דיקנסון

תגובות

טלספורט בפייסבוק