מספר 8 אבל עדיין תקוע

אבירם ברוכיאן מסומן כבר 5 שנים כתקווה הגדולה של בית"ר ירושלים. למרות שכבש צמד בשבת, בבית"ר עוד לא חוגגים את הפריצה עם מי שלמד כמעט הכל מהדוד אורי וגרם גם לאבי נמני לשבת בשקט על הספסל

יום ראשון 16 ספטמבר 2007
אסף שקד

מהפך גדול רשמה אמש בית"ר ירושלים מול מכבי הרצליה ומי שמסומן מעל כולם על המהפך זהו הקשר הביתי אבירם ברוכיאן שנכנס בפתיחת המחצית השנייה לכר הדשא, כבש צמד וסחף את בית"ר לניצחון יקר.

מספר 8 בצהוב שחור, הוא השחקן השני בוותק בבית"ר ירושלים לאחר דוד אמסלם, אך למרות זאת- בבירה מחכים כבר חמש עונות לפריצה של השחקן המוכשר. במהלך ההכנות לעונה דובר על כך שברוכיאן סיים את הסיפור שלו בבית"ר לאחר ההנחתה של עידן טל וההישארות של מירוסביץ', הקשר הצעיר קיבל הצעות ממספר קבוצות בליגת העל,  אך התעקש להישאר בבית"ר ירושלים, היום מסתבר שההתעקשות השתלמה.

"מה שראינו אתמול מאבירם זוהי רק ההתחלה", מפרגן לו חברו לקבוצה ברק יצחקי. "אני משחק איתו מאז שהוא הגיע לבית"ר ואני מכיר טוב מאוד את היכולות שלו. אני הכי שמח בשבילו שהוא קיבל את ההזדמנות בשני המשחקים האחרונים ולקח אותם לידיים".

ברוכיאן, בחור שקט שלא מרבה לצאת בכותרות ונמצא תמיד תחת צילו של הדוד אורי מלמיליאן, הוא שחקן שונה מיתר השחקנים בכדורגל הישראלי. צניעות אצלו נמצאת בראש וגם אחרי משחקים טובים שלו - הוא תמיד יסרב בנימוס להתראיין ויעדיף להישאר בצד ולא במרכז הבמה.
"הגדולה של אבירם שהוא תמיד יודע לשמור על שקט נפשי ואת זה אין להרבה שחקנים בארץ", מספר גורם בצוות המקצועי, "גם כשהוא לא היה בהרכב אף פעם לא שמענו ממנו תלונות ולא קראנו כותרות על כך שהוא ממורמר. הסבלנות הזאת משתלמת בסופו של דבר ועכשיו הכל תלוי בו- הוא נמצא על הגל והוא צריך להישאר עליו כמה שיותר זמן".

בירושלים זוכה ברוכיאן לתמיכה אדירה מהקהל ששומר לו אמונים עקב היותו שחקן בית ובן לשפחת מלמיליאן. האוהדים שמצפים לפריצה הגדולה שלו כבר כמה עונות מקווים שהפעם זה יקרה. "אבירם היה כבר ביכולת זהה בעונות קודמות אבל תמיד כשהיה נדמה שהוא תופס מנהיגות והופך לשחקן משמעותי בהרכב- קרה פתאום משהו והוא נדחק לאחור", מנתח אחד מחבריו הקרובים לקבוצה, "הגדולה שלו עכשיו תהיה להוכיח שמקרי העבר לא יחזרו על עצמם ושהוא באמת יכול להפך לחלק מרכזי בקבוצה. אני זוכר שבעונה של אלי אוחנה הוא גרם לאבי נמני הגדול לשבת כמה מחזורים על הספסל, עכשיו הסיפור נראה חוזר על עצמו רק עם עידן טל. אם אבירם יהיה מספיק מרוכז בעצמו,  אני מאמין שהפריצה הגדולה תגיע כבר העונה".

אמש, מיד לאחר שריקת הסיום, מיהר ברוכיאן לעזוב את תחומי האצטדיון ואיחל לכל הסובבים אותו גמר חתימה טובה. מי שציפה לראות אותו עורך סיבוב ניצחון בבארים בתל-אביב - טועה, מספר 8 בצהוב שחור חזר לחיק המשפחתי וביחד עם החברה חגג את הניצחון באופן פרטי.
יש כאלה שיאמרו שדווקא הבריחה מכלי התקשורת ואור הזרקורים היא הסיבה לכך שבמשך 5 עונות הוא תקוע על אותה משבצת של שחקן מבטיח. "הבעיה של אבירם שהוא בורח בכל הזדמנות מהתקשורת", מספר שחקן וותיק בבית"ר ירושלים, "אני רואה שחקנים אחרים בגילו שיותר מעורבים בתקשורת וזוכים ליותר במה. אני לא חושב שאבירם צריך לחפש את המצלמות- אבל אם הוא לא היה בורח מהתקשורת אני מאמין שהיום הייתה לו חשיפה גדולה יותר ולובי בתקשורת-דבר שלדעתי חשוב מאוד".

בסביבתו של השחקן דווקא מעדיפים להישאר בצד ולא להיחשף לזרקורים. שחקן בקבוצה:  "אבירם למד הרבה מאורי מלמיליאן שהיה אחד השחקנים הגדולים בישראל. גם אורי היה בורח כמה שיותר מבילויים וצילומים ולמרות זאת הוא היה שחקן ענק, ככה שאני לא מסכים עם הטענה שהבריחה של אבירם מהמצלמות והתקשורת פוגעת בו. אפשר לומר שאבירם הוא פרי התוצרת של אורי מלמיליאן גם על המגרש וגם מחוצה לו ועכשיו כשהוא מרגיש בשל אני גם מאמין שהפריצה תגיע".

הבוקר כבר פוסמו ידיעות לפיהן הוא צפוי לקבל בקרוב זימון מחודש לנבחרת. אם יש דבר שאבירם רוצה מלבד בית"ר ירושלים,  זה להיות חלק מהסגל הלאומי ולתרום למדינה. "אם אבירם יקבל זימון לנבחרת, אני מאמין שהפעם הוא יוכיח שיש לו מקום בסגל", אומר ברק יצחקי, "נשמח לקבל עוד חבר בית"רי למדי הנבחרת ואני חושב שמגיע לו".

 

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק