מתפללים להיכל

במוקד היום עודד קטש ומכבי ת"א יארחו את ריטאס וילנה למפגש בו זהות המנצחת וכמות הנקודות חשובים יותרĠמהכול, ואברטון בראשותו של איגביני יעקובו האדיר תתארח אצל אלקאמר בתקווה להשיג ניצחון מתוק

יום חמישי 20 דצמבר 2007
מתן שמי
כמו בכל יום חמישי אנחנו מתלווים צמוד לנציגתו היחידה ביורוליג, מכבי ת"א, ומקנחים במשחק מרתק מגביע האופ"א. דיווד פדרמן יוכל להירגע ממכירת קבוצת הכדורגל, ויגיע להיכל נוקיה לצפות במכבי ת"א מארחת את ריטאס וילנה הליטאית בתקווה לשמור על מאזן ביתי מושלם. אלקאמר ההולנדית בראשותו של לואיס ואן חאל האגדי, יארחו את אברטון למשחק הסוגר את שלב הבתים בגביע האופ"א כשהם יודעים, כל תוצאה מלבד ניצחון יכולה לסיים את דרכם במפעל. 


משחק מספר 63: מכבי ת"א – ריטאס וילנה {5+} 

̼/span>

את המפגש האחרון עם ריטאס וילנה, עודד קטש ומכבי ת"א בוודאי ישמחו לשכוח. האימפריה הישראלית הצליחה להשיג את הניצחון הראשון במפעל {בהיכל נוקיה כמובן} ויצאה להתארח אצל ריטאס וילנה הקטנה כביכול בכדי לסמן וי ליד משחק נוסף. אלכסנדר טרינופוביץ', מאמנה של הקבוצה הליטאית לא נבהל מניסיונם האירופאי של הצהובים והנחית על מכבי תבוסה כואבת 74:92 , שחשפה לראשונה את הבעיות הגדולות במועדוӟ הפאר. 

חודש וחצי חלפו מאז אותו משחק המדובר ואם נאמר את האמת, דבר לא השתנה. ריטאס וילנה המשיכה  להראות את השתפרותה העצומה בשנתיים האחרונות, והמארחת מתל אביב נשענה בעיקר על "אפקט נוקיה" בכדי להידבק לצמד הגדולות עם מאזן מרשים של 6 ניצחונות לעומת שני הפסדים. 

אלופת המדינה אומנם נמצאת בעלייה קטנטנה וניצחה בשני משחקיה האחרונים, אך כמו שלמדנו על מכבי לאורך כל העונה, כמה ניצחונות בודדים לא מעידים על שינוי אמיתי. סיבה̠נוספת לדאגה מבחינת מכבי היא מאזן המפגשים האחרונים עם האורחת העומד על 0:3 מוחץ לטובת ריטאס. גם הפעם המשחק יהיה צמוד ומותח, והיתרון המעניק הווינר לאורחת יכריע את זהות המנצחת. ההימור: 2, היחס: 1.80 

משחק מספר 64: אנדר / אובר {161} מכבי תל אביב / ריטאס וילנה 

<ɳpan lang="HE" style="FONT-SIZE: 10pt; FONT-FAMILY: Arial">הפסדיה הרבים של מכבי ת"א העונה נגרמו בעקבות שתי סיבות עיקריות. הראשונה, רוטציה ארוכה וחסרת פרופורציות, והשנייה כמובן היא יכולת הגנתית חלשה ומחריפה. מאמן הצהובים, עודד קטש, החל לפתור את בעיית הߨוטציה בשבועיים האחרונים כשהפחית משמעותית בדקות המשחק של ליאור אליהו ועמרי כספי הצעירים, אך לגביי הגנת הצהובים נראה כי גם קטש מתקשה מאוד למצוא את הפיתרון המתאים. 85 נק' בממוצע ספגה המארחת בשלושת משחקיה האחרונים, להם השיבה ביכולת התקפית אדירה עם 90 נק' זכותĮ 

ריטאס וילנה הליטאית, ידועה גם כן כקבוצה התקפית נפלאה ומדורגת במקום השמיני ביורוליג מבחינת נקודות זכות עӝ 80 נק' בממוצע למשחק. זהות המנצחת הערב עדיין לא ידועה, אך מבחינת כמות הנקודות בהחלט מצפה לנו משחק אטרקטיבי ומהנה שיעבור את סה"כ הנקודות בליין. ההימור: 2, היחס: 1.75 

משחק מספר 74: אלקאמר – אברטון {1+} 

מבט זריז על טבלת בית 1 בגביע האופ"א מבהיר כי היחס הנמוך על ניצחון ביתי, אינו משקף את יכולתם האמיתית של שתי הקבוצות. אברטון האנגלית, נמצאת בכושר אדיר ומלבד היותה מדורגת שישית בפריימרליג במרחק של 4 נקודות בלבד מצ'לסי הגדולה, האורחת ניצחה בכל שלושת משחקיה במפעל והעפילה בקלילות לשלב הבא. 

אלקאמӨ מנגד, לא יכלה לדמיין עד כמה ההשתתפות בגביע האופ"א העונה תפגע ביכולה בזירה המקומית. אשתקד לואיס ואן חאל הזכור מימיו כמנג'ר ברצלונה, הוביל את אלקאמר למקום השלישי והמכובד בליגה ההולנדית, אך העונה המארחת נמצאת רק במקום העשירי ואיבדה כמעט כל סיכוי לזכות Ӕאליפות.

הערב במחזור הסיום של שלב הבתים בגביע האופ"א אלקאמר אומנם חייבת ניצחון בכדי להבטיח את מקומה בשלב הנוק – אאוט, אך נגד איגביני יעקובו הפנטסטי שכבש 4 שערים בשני משחקיה האחרונים, ההולנדים החלשים לא יצליחו לעמוד במטרה. ההימור:̠2, היחס: 1.90.

תגובות

טלספורט בפייסבוק