באיגוד ויתרו מהר מידי

רעייתו של אלוף אירופה הטרי מספרת בראיון ל-TELESPORT: זה היה יכול להיות מושלם אם הוא היה עושה הישג עם נבחרת ישראל. דיוויד בלאט אחרי הזכייה: זה ערב גדול שלא אשכח

יום שני 17 ספטמבר 2007
שלמה חסיד

כינרת בלאט, רעייתו של אלוף אירופה הטרי, דיוויד בלאט העניקה היום ראיון מיוחד ל-TELESPORT יום אחרי הזכייה של נבחרת רוסיה באליפות אירופה.

"היום דיוויד נוחת באיסטנבול אחרי האליפות ואני הולכת לקבל אותו", סיפרה כינרת בהתרגשות. "אני שמחה מאוד שהוא חוזר. יש התרגשות גדולה בעקבות הזכייה, רק קצת חבל לי שאנחנו לא בארץ".

גם כינרת יודעת שבישראל ויתרו עליו מהר מידי ואמרה בנושא: "אני חושבת שאסור היה לוותר על דיוויד. באיגוד אולי מיהרו לתת לו ללכת. זה היה יכול להיות מושלם אם הוא היה עושה הישג עם נבחרת ישראל כי דיוויד הוא ישראלי והיום הוא קודם כל אזרח ישראלי גאה ורק אחרי זה אמריקאי. הוא אוהב את המדינה, מדבר עברית, אוהב את הכדורסל הישראלי".

על ההתקדמות של המאמן הישראלי ומה שצופן לו העתיד, אמרה: "אני חושבת שדיוויד מאמן שיעשה עוד דברים גדולים. גם אם הוא לא יגיע לנ.ב.א, ולא חובה שהוא יגיע לנ.ב.א, הוא ידבר חזק באירופה. הוא עשה הישג מדהים, צריך לראות את המצב שבו הוא לקח את הנבחרת הרוסית כשאף אחד לא חשב בכלל על ההישג הזה, והנה הם אלופי אירופה. אין מאושרת ממני".

בימים אלה צפוי בלאט להתכונן עם אפס פילזן לתחילת העונה האירופאית, כאשר השניים חיים כיום באיסטנבול. על החיים שם אמרה כינרת: "טוב לנו פה. הילדים כבר בגנים מאוגוסט. זה קרוב לארץ, שעה וחצי וזה נוח. העיר יפה מאוד. אנחנו שמחים להיות כאן".

על האפשרות שישובו בזמן הקרוב לארץ, אמרה: "זה לא סוד שאנחנו רוצים לחיות בארץ אבל לדייוויד יש קריירה והוא עושה חיל. אנחנו שמחים להיות פה. אני מאחלת שנה טובה לכולם בארץ. כיף לקבל פרגונים כאלה. דיוויד מקבל הערכה מכולם, אנשים בכדורסל שמחים בשבילו. אני חושבת שכולם מרוויחים מהישג כזה, הענף כולו כי זה מאמן ישראלי וכשמאמן ישראלי מצליח זה אומר הרבה על המדינה ממנה הוא יצא".

בלאט: הישג השיא בקריירה שלי

דייויד בלאט היה אמור לאמן בכלל את נבחרת ישראל, אבל באיגוד החליטו שאין לו תעודת מאמן, ובלאט התמנה למאמן הרוסים. הסוף כבר ידוע, בלאט הוא אלוף אירופה, אחרי ניצחון ענק של רוסיה על ספרד.

דייויד בלאט, אמר באושר עם סיום המשחק ההירואי והזכייה באליפות אירופה: "זה הדבר הכי גדול שהיה לי בקריירה למרות שהיו לי הרבה רגעי שיא, אני שמח מאוד בשביל העם הרוסי שחגג היום, אני יודע שכל החברים הישראלים שלי היו בעדי, אני ממש מאושר, זה ערב גדול שלא אשכח".

מוני פנאן, מנהלה האגדי של מכבי ת"א, פירגן למאמן הישראלי של מכבי לשעבר ואמר: "אני מאושר בשביל דייויד, הוא מאמן ווינר, שמביא הצלחות בלי הפסקה, הוא עשה זאת בצורה הכי מרשימה והכי יפה, כל הכבוד לו, זה בהחלט הישג מדהים וזה יפה מאוד גם לענף הכדורסל בארץ". 

ליאור אליהו: "דייויד עשה דבר מדהים, כל הכבוד לו ולדני גוט, אני שמח מאוד בשבילם, אין ספק שיזכרו לו את זה, להיות אלוף אירופה זה דבר מדהים".

צביקה שרף: "דייויד עשה את זה עם הכי הרבה סטייל שאפשר, לנצח את אלופת העולם בבית זה אומר הרבה, לא נתנו להם סיכוי אבל כל הכבוד לו, אין ספק שזה הישג מדהים שילווה אותו".

עידו קוז'יקרו: "דייויד עשה הישג מדהים, האמת שככל שאליפות התקדמה האמנתי שהם יכולים לעשות זאת, רוסיה נבחרת חזקה מאוד עם הגנת ברזל, קשה לתת להם סל, דווקא אנחנו הרגשנו את זה מולם, אני ממש שמח בשבילו".

עמית תמיר: "כל הכדורסל הישראלי שמח בשביל דייויד, זה בהחלט הישג לא רגיל, מגיע להם זו נבחרת מצויינת ואם הם לקחו את האליפות סימן שהם היו הכי טובים"

ניקולה ווצ'יץ: "אני מאוד שמח בשביל דייויד, הוא גאון כדורסל, מאמן שמבין את המשחק ברמה גבוהה ביותר ואני בהחלט לא מופתע שהוא אלוף אירופה, כבר שנים הוא מהמאמנים הבולטים, מגיע לו אני מאוד שמח בשבילו".

דרק שארפ: "כבוד גדול לדייויד, הישג פנטסטי שלו, דייויד מאמן מצויין, הוא רשם הישגים מדהימים בשנים האחרונות וזה לא הולך ברגל, זה שם אותו בשורה הראשונה של המאמנים באירופה וזה בזכות".

גור שלף: "דייויד עשה את זה בצורה הכי מכובדת שיש, ההישג שלו מדבר בעד עצמו, עקבתי אחרי הנבחרת שלו במשחקים האחרונים, הוא הביא אותם לשיא בדיוק בזמן. כל הכבוד, אני מאוד שמח בשבילו".

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק