הנה לוני סיבה למסיבה

ליגת העל: אחרי שלוני הרציקוביץ' אמר שהוא אוהב את השכונה וחייך בעקבות המשבר עם רוני מאנה, נראה ששחקניו הבינו את המסר והעניקו לו הפסד מביך בבלומפילד להפועל כפ"ס 0-1. אז מה לוני? עכשיו חוגגים?

יום שני 17 ספטמבר 2007
מערכת TELESPORT

לא כך ציפה ניר לוין לפתוח בשנית את קריירת האימון במכבי תל אביב עם הפסד ביתי 1:0 מול הפועל כפר סבא, במסגרת משחק השלמה במחזור השלישי בליגת העל.

מה עובר על מכבי תל אביב? כנראה שמדובר בעוד קבוצת תחתית, שעדיין לא התאוששה מעונת ה'גלאקטיקוס' האיומה.

 מאז ההדחה מאירופה, כנראה שהשחקנים עדיין לא נחתו על הקרקע של ליגת העל. ניר לוין, מאמנה החדש של הקבוצה, לא הראה משהו יוצא דופן הערב מקודמו. השחקנים נראו כבוים ולא תוססים, כפי שנהוג כאשר מגיע מאמן חדש.

לפני יום הכיפורים, ועם שמועות של משקיעים פוטנציאלים, צריכים במכבי תל אביב לעשות חשבון נפש: לפחות לקהל הצהוב שמגיע ומתפקד לכל משחק. בעוד שבועים תארח מכבי תל אביב את הפצועה מהצפון, מכבי חיפה. פעם זה היה משחק עונה, בהווה מדובר במשחק תחתית.

אלי אוחנה, מאמנה של הפועל כפר סבא, יכול להמשיך לגזור קופונים. הניצחון הגיע בצדק, ולא בזכות. משחק נהדר של השחקנים, אשר הגיעו לבלומפילד ללא רגשי נחיתות, והתעלו במרבית המשחק מול הצהובים. 

אפילו ברגעים מסויימים, קשה היה להגדיר מי זאת קבוצת הבית, ומי זאת קבוצת החוץ. במחזור הבא תפגוש כפר סבא, תל אביבית אחרת, אדומה.

מחצית ראשונה: כפ"ס שולטת, אבל אין שערים

הפתיחה הייתה שייכת ללא ספק לאורחת מכפר סבא. כבר בדקה ה-7 מבצע נהדר של בן לוז, הסתיימה בעצירה של יבריץ, שמנע שער. 

כפר סבא המשיכה לשלוט וב-20 דקות הראשונות, כמעט כפר סבא עלתה ליתרון. ישראלביץ' מצא את יבואה בתוך הרחבה, החלוץ נגח טוב, אבל ישר למרכז השער. בדקה ה-23 ההזדמנות הראשונה של מכבי ת"א, חדד הגביה מצויין, אבל שבחון נגח מעל השער. 

בדקה ה-33 התקפה מסודרת דיי מקרית ויחידה של מכבי תל אביב, עזרן מצא את רודי חדד, ששלח בעיטה מהפינה השמאלית של הרחבה, אבל לויטה לא התקשה במיוחד. 

מחצית שנייה: מכבי בבעיות, כפר סבא בניצחונות

בפתיחת המחצית השנייה מכבי ת"א לא הגיעה למצבים, אלא שוב כפר סבא היא זו שנטלה את השליטה. 

בדקה ה-63 כמעט מכבי תל אביב חוטפת שער. ישראלביץ' בעט מ-20 מטר כדור פשוט, יבריץ' הדף לשערו הוא, אבל הכדור במזל ננעץ רק במשקוף. 

כפר סבא שלטה, וכפר סבא יזמה: בדקה ה-71 התקפה מצויינת של הירוקים. כנפו קיבל כדור נהדר ברחבה, והיטל בשני שחקנים ומסר רוחב מצויין. יבואה ניצל טעות בהגנה, ובעט מחמש מטר חזק פנימה - 0:1 להפועל כפר סבא.

שתי דקות לאחר מכן כמעט הגיע השוויון: כדור גובה הגיע לשיבחון בתוך הרחבה, הקשר דחק רגל והכדור ננעץ רק בקורה.

מכבי תל אביב: דרגוסלאב יבריץ'; יובל שפונגין, עוז יפרח, ניסו קפילוטו, אורי שטרית; דור מלול (ארז מסיקה, 75), יוסי שבחון, רודי חדד (אוראל אדרי, 63), אבי נמני; יניב עזרן (דודו ביטון, 57), יאניק קמאנן. 

הפועל כפר סבא: אוהד לויטה; אורי אוזן, דגלאס דה סילבה, לירון זרקו, לירה גונזאלבש; אלירן סיימון, אביחי ידין, בן לוז (אבובקרי, 79), גיז'רמו ישראלביץ'; אבי כנפו (גיא דיין, 84), סמואל יבואה (קובי מויאל, 90).

צילום: יותם רונן.

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק