אין הסכם בין לוני למקייטן

איש העסקים, שמשון (שון) מקייטן הגיע למשרדי ישפאר ונפגש עם לוני הרציקוביץ'. הדרישות של מקייטן בשלב זה אינן מקובלות. הרציקוביץ': אין שום סיכומים

יום שלישי 18 ספטמבר 2007
אשר גולדברג

לוני הרציקוביץ' טוען שאין שום הסכם ואין שום הבנות בינו לבין איש העסקים, שמשון מקייטן בתום פגישה שהתקיימה אחרי הצהריים במשרדי ישפאר.

מקייטן לא חשף את שמות האנשים שעומדים מאחוריו, אבל מבקש להיות הבעלים היחיד של הקבוצה ולהוציא את הרציקוביץ' מכל אחיזה במועדון.

הרציקוביץ', שדורש שותפות והחזקת השליטה על חלק מהבעלות על הקבוצה, הוציא הודעה באתר האינטרנט של מכבי ת"א: "הידיעות על סיכומים עקרוניים, מחירים,לוח זמנים ופרטים אחרים, מקורם בדחף הבלתי פוסק לנפק ידיעות לצבור, גם ללא וידוא או בדיקה יסודית לגבי תוכנן". והוסיף: "יצאה זכותי להכיר איש רציני,מעשי ומעניין אולם נושא הצטרפותו למכבי ת"א כרגע לא רלוונטי ללא קשר לתנאים ,סכומים או פרסומים אחרים שנעשו בהקשר זה".
 

מוקדם יותר: מקייטן רוצה לרכוש את מכבי

איש העסקים  שמשון (שון) מקייטן נראה נחוש לקנות את מכבי ת"א, כך נראה לפחות הבוקר לאחר שהאמריקני נפגש עם גורמים במכבי ת"א בעניין במהלך השעות הקטנות של הלילה. זו הייתה הפגישה השלישית בין מקייטן למנג'ר אבי נמני אשר מוביל את העסקה מצידה של מכבי ת"א כשלשניים קשר רציף דרך עו"ד מורן מאירי שהינו גם האיש המייצג את האמריקני וגם פרקליטו של נמני. בשעות הלילה המאוחרות הצטף לשיחות גם לוני הרציקוביץ' ומקייטן שיפר את הצעתו הכספית לקניית הקבוצה.

נראה כי על אף הכחשות הגורפות מצד שני הגורמים כעת ברור שמקייטן המעוניין לרכוש את הבעלות על הקבוצה בכ-70 מיליון שקלים כשלוני הרציקוביץ' לא יישאר בתפקידו, הרציקוביץ' מנגד מעוניין להישאר עם 25% מהבעלות. כך או כך היום אמורות להימשך השיחות ואנו נראה האם יהיו תשובות לחלק מהשאלות שנשאלו הלילה.

מוקדם יותר: אוהדים תקפו את לוני

ההפסד של מכבי תל אביב 1:0 לכפר סבא, הכעיס את אוהדי מכבי תל אביב, החליטו לנקוט עמדה אלימה כנגד יו"ר הקבוצה. אוהדי הקבוצה תקפו את לוני הרציקוביץ' והתגודדו סביבו. 

הרבה תסכול ואכזבה שרר אצל אוהדי מכבי תל אביב. ההבטחות לגבי משקיען חדש עדיין לא יצאו אל הפועל, וההפסד הנוסף הערב הוציא מהם את יצר האלימות כנגד לוני הרציקוביץ'. מספר אוהדים תקפו את לוני כאשר יצא מהמגרש אל רכבו.

אוחנה: זו פתיחה חלומית   

החזרה של ניר לוין למכבי תל אביב עדיין לא הניבה הצלחות. הצהובים היו מאוכזבים לאחר ההפסד 1:0 מול הפועל כפר סבא הערב בבלומפילד. בעיר השרון דווקא מעודדים.

מאמנה המאושר של הפועל כפ"ס, אלי אוחנה אמר בסיום: "חילופי מאמנים אולי עוזרת לקבוצה, אבל זה לא מדע מדוייק. זה אומנם 0:1 קטן, אבל גדול. שלטנו במשחק כמעט בכולו. מכבי תל אביב לא סיכנה אותנו אפילו לא פעם אחת. עלינו עליהם בכל הפרמטרים, אני מרוצה.

"לא היו החמצות גדולות. זה חלק מהמשחק. אני שמח שמשחק ההגנה שלנו מאוד יציב. בסופו של דבר אנחנו מצליחים לכבוש שער או שניים, אני מקווה שזה ימשיך. זו פתיחה חלומית, לא לספוג שער בשלושה משחקים. החבר'ה עשו עבודה מצויינת. שתהיה גמר חתימה טובה לכולם".

יו"ר מכבי ת"א, לוני הרציקוביץ': "אני חושב שלא צריך לשחק כדורגל ככה. צריכים להגיד סליחה אפילו על היכולת הזו. כך לא משחקים כדורגל, לא משנה באיזה הרכב".

על השמועות לגבי המשקיען החדש התייחס לוני: "הבעלות על מכבי תל אביב לא השתנתה. כמו שהייתי בחו"ל המציאו כל מיני משקיעים, כמו אוליגרך רוסי, שאינני מכיר. כל אדם שאיך שהוא מדבר איתי, הוא משקיען פוטנציאלי, זה לא מובן לי כל כך. 

"אני מאוד מאוד אשמח אם מישהו יגיע. עדיין צריך לעשות דברים בפרופורציות, אם יהיה משהו, נודיע אנחנו לא מתביישים. לא טוב למרוח דברים, וזה לא לעניין". 

לגבי רוני מאנה אמר הרציקוביץ': "הוא לא היה הבעלים של מכבי תל אביב מלכתחילה. לגבי רוני, אני לא רוצה להתייחס. הסוגייה הינה מורכבת, ואני לא רוצה לעסוק בה בתקשורת. מבחינת בעלות על הקבוצה אין סימני שאלה".

מאמנה החדש של מכבי ת"א, ניר לוין: "ברור שזו לא הפתיחה שפיללנו לה. אני מסכים שלא היינו טובים בהגנה, אבל אין לי שום טענות לצעירים ששיחקו. הם עשו את המיטב. אני מאמין שמכבי תהיה טובה מאוד". לגבי חיזוק: "אל תשאלו אותי כרגע, אני מאמין בקבוצה".

יאניק קאמנן: "הפסד מאכזב מאוד. אנחנו עם הראש למטה. ברור שהיה מצב רוח רע בחדר ההלבשה, ככה זה אחרי הפסד במיוחד אחרי זה שהיינו צריכים לנצח. אני מקווה שנחזור אחרי החג ונחזור לנצח".

גיז'רמו ישראלביץ', השחקן המצטיין של המשחק אמר בסיום:  "שמח מאוד, אני מאושר. אני חושב שיכלנו לשים יותר שערים, אבל זה בסדר, לא חטפנו שער וזה בסדר גמור. אני מקווה שנהיה בצמרת, צריכים להסתכל קדימה".

תמונות: יותם רונן.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק