היום: ישראל נגד צ'ילה

הקרב על ההעפלה לבית העליון בגביע הדיוויס מתחיל היום עם ההתמודדות בין דודי סלע לניקולאס מאסו, לאחר מכן גונזאלס ישחק מול אוקון. הציפייה: לפחות נקודה משתיים

יום חמישי 20 ספטמבר 2007
אורן קורנפלד
אם לשפוט את מדד האופטימיות, הרי שנבחרת הטניס של ישראל נמצאת במצב טוב ובמצב רוח מעולה לקראת ההתמודדות הכל כך חשובה מול צ'ילה על הקרב להעפיל לבית העליון בגביע הדיוויס.

אחרי נצחונות על לוקסמבורג ואיטליה, ישראל זקוקה לניצחון נוסף כדי להעפיל לבית המכיל את 16 הנבחרות הטובות בתבל. צ'ילה מגיעה למשחקים פייבוריטית כאשר המחבט הבכיר שלה, פרננדו גונזאלס (6 בעולם) זכה רק השבוע בטורניר בייג'ינג היוקרתי. אם לא די בכך, צמד הזוגות הצ'יליאני, גונזאלס וניקולאס מאסו זכו באתונה במדלית הזהב באולימפיאדה שנערכה שם וגם בהיבט הזה ידינו על התחתונה.

אך כדי להרים את המוראל, חובבי הטניס יודעים שההבדלים מתאזנים לנוכח הקהל הביתי שמעודד ברמת-השרון. 5,000 צופים ימלאו את רמת-השרון ויתנו לדודי סלע, נועם אוקון, אנדי רם ויוני ארליך תחושה שאפשר לעשות את זה. כעת זה בידיים שלהם.

סלע פותח מול מאסו

את ההתמודדות יפתח היום (13.00, שידור ישיר בערוץ הספורט) המחבט הבכיר של ישראל, דודי סלע (105 בעולם) מול מאסו (72 בעולם). כדי לעבור בשלום את המפגש חייב סלע לנצח כדי להעניק ביטחון לנבחרת שכן המשחק השני שייערך היום, לפחות על הנייר, יוכרע בוודאות לטובת הצ'יליאנים כאשר נועם אוקון (186 בעולם) ישחק מול גונזאלס. בהפסקת שני המשחקים יתקיים טקס פרידה מאנה סמשנובה שפרשה.

ביום שישי, ערב יום כיפור (10:30 בבוקר) יתקיים משחק הזוגות בין אנדי רם ויוני ארליך למאסו וגונזאלס, כאשר עם תמיכת הקהל הביתי אפשר לצפות לזכות בניצחון ישראלי. ביום ראשון, היום המכריע של ההתמודדות, בהנחה שהמשחקים לא יוכרעו קודם לכן, ישחק סלע ראשון פעם נוספת, הפעם מול גונזאלס ולאחר מכן אוקון מול מאסו.

סלע אמר לאחר ההגרלה: "אני עולה בהרגשה טובה מאוד. עברתי קיץ מצוין ואני בכושר טוב. אין ספק שהם פייבוריטים, אבל גם איטליה היו פייבוריטים מולנו ובכל זאת ניצחנו. אנחנו יכולים לעשות את זה ואנחנו באים עם הרבה ביטחון".

קפטן הנבחרת, אייל רן, אמר: "זו בדיוק ההגרלה שציפינו לה. עשינו את ההכנה הדרושה לקראת המשחקים ואנחנו באים בראש מורם לעשות את הכי טוב שאפשר, וזה לנצח".

נועם אוקון: "אין ספק שגונזאלס הוא יריב קשה. לא צריך להרחיב על האיכויות שלו כשחקן, כולם מכירים אותו, אבל עומדים מאחורי החברים, המשפחה ומדינה שלמה ואני מאמין שביחד אפשר לעשות את זה ולנצח".

זהו, תחזיקו אצבעות לחבר'ה האלה שינסו לשים את הטניס הישראלי במרכז הבמה העולמית. הם רוצים ומאמינים, גם אנחנו.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק