2

שוסטר: ניצחון ממאמץ קבוצתי

מאמן ריאל שיבח את שחקניו על משחק ההגנה שלהם בניצחונם 0:1 על ברצלונה בקאמפ נואו. "שיחקנו כיחידה" סיפר המאמן. בברצלונה שיבחו את ההגנה של ריאל, רייקארד: ההגנה שלהם העניקה להם את הניצחוßԀ

יום ראשון 23 דצמבר 2007
רועי רובינשטיין
שחקני ריאל מדריד הגיעו לקאמפ נואו ושבו ממנו עם ניצחון ופער של שבע נקודות בפסגת הליגה הספרדית לאחר ניצחון 0:1 על ברצלונה משער של ג'וליו באפיסטה בדקה ה-56. בסיום המשחק כולם דיברו דווקא על ההגנה של ריאל שמנעה משחקני בארסה מלהבקיע לראשונה בבית העונה והביאה לניצחון של ריאל.

מאמן ריאל, ברנארד שוסטר הציב את העבודה הקבוצתית בהגנה כמרכיב החשוב ביותר בניצחון קבוצתו. "חשוב להביט על המאמץ הקבוצתי שלנו הערב, השחקנים שיחקו כיۗידה אחת וניצחו כקבוצה". מאמן ריאל ניסה להוריד מעט את שחקניו לקרקע וטען: " אינני אוהב להסתכל על הכדורגל כמאבק או דו קרב, זה מוריד מערכו. אבל אני חושב שהערב עשינו עבודה טובה וניצחנו ניצחון חשוב מאד. שחקני ברצלונה מעולם לא סיכנו את שערנו כי שיחקנו חזק בהגנה. מבחינתי הניצחון הגדול ביותר שלנו הוא שהבאנו לכך שבארסה לא הבקיעה בבית לראשונה העונה". 

"זהו אחד השערים הגדולים בקריירה שלי" אמר בסיום כובש שער הניצחון ג'וליו באפיסטה. הברזילאי̬ "אני מרגיש כל כך טוב מהשער שכבשתי, זה היה ניצחון קבוצתי נפלא אבל עלינו לסכור כי ישנם עוד הרבה משחקים עד לסיום העונה".

בצד המפסיד, הייתה הסכמה מלאה עם מילותיו של שוסטר. מאמן ברצלונה פראנק רייקארד טען כי העבודה ההגנӪית של שחקני ריאל היא זו שהעניקו לה את הניצחון והרחיקו את קבוצתו מהמקום הראשון. "הדרך שבה הם עצרו אותנו הערב פעם אחר פעם היא זו שהביאה להם את הניצחון. השחקנים שלי שיחקו טוב, אבל היכולת ההגנתית הגבוה של שחקני ריאל היא זו שניצחה את המשחק, כמו גם היציאה שלהם למתפרצות הקטלניות שלהם".

המאמן שלטענת מומחי כדורגל בספרד עשוי להיות מפוטר בעקבות ההפסד, סיפר כי הוא כבר שם את הערב הזה מאחוריו ומביט אל העתיד. " נכון זה מאכזב להפסיד אבל עלינו להביט קדימה באותה נחישות וגאווה שאנו מכירים. שחӧני ניסו הכל, עשו עבודה טובה אך לא הצליחו במשימה. נותרו עוד הרבה משחקים לסיום העונה, כרגע לריאל יש את היתרון אבל הכל יקבע בסיום העונה". 

קשר בארסה, צ'אבי נשמע גם הוא מאוכזב בסיום, אך כמו מאמנו עדיۙן האמין שניתן יהיה לסגור את הפער מריאל עד סיום העונה. " פער שבע הנקודות של ריאל הוא גדול" אמר הקשר, " במיוחד בשלב הזה של העונה. עלינו לשחק טוב יותר בהמשך". על המשחק עצמו אמר צ'אבי, "ריאל שיחקו טוב מאחור, וההתקפות המתפרצות שלה היו קטלניות עבורנו".

"רצינו להיות במרחק נקודה מריאל בסיום הערב, אבל עכשיו נצטרך להתחיל את השנה החדשה בכושר טוב יותר" אמר אנדראס אינייסטה. "אני לא זוכר אם היו לנו שתיים או שלוש הזדמנויות במחצית הראשונה, אבל̠להם הייתה אחת והם ניצלו אותה". תגובות

טלספורט בפייסבוק