הניצחון החשוב בקריירה

לאחר יותר מחמש שעות השיג דודי סלע ניצחון אדיר על ניקולאס מאסו ונקודה ראשונה בגביע דיוויס מול צ'ילה. סלע ניצח את מאסו בארבע מערכות 3:6 4:6 7:6 4:6 וינוח עד יום ראשון. סלע: אפשר לנצח את ההתמודדות

יום חמישי 20 ספטמבר 2007
אורן קורנפלד
 דודי סלע שוב עשה את זה. היום הוא פגש את ניקולאס מאסו, המחבט מספר 2 של צ'ילה בנסיון להשיג נקודה ראשונה במשחק גביע דיוויס בין ישראל לצ'ילה ועמד במשימה אחרי יותר מחמש שעות וארבע מערכות 3:6 4:6 7:6 4:6.

סלע נשמע נרגש מאוד לאחר המשחק ואמר: "היה משחק גדול, הוא שיפר את משחקו במערכה השלישית ולא האמנתי שאני לוקח את המשחק. היו לי התכווצויות. זה הניצחון הכי חשוב שלי בקריירה. לקראת סוף המשחק שנגמר לי האוויר, הקהל דחף אותי לניצחון ואני מודה לו".

מאסו מנגד, לא ניסה לתרץ את ההפסד ואמר אחרי המשחק: "לא הופתעתי מדודי, הוא שחקן טוב ואני מכבד את כל השחקנים בסבב". 

מאוס סירב להתייחס לשיפוט ואמר: "השופט היה טוב ואין לי טענות. תמיד יש טעויות לכאן או לכאן. אני לא רוצה לדבר על השיפוט או הקהל".

מהלך המשחק 

סלע פתח מצוין את המשחק ובעידוד 2,000 צופים ניצח את המשחקון הראשון. אלא שמאסו ניצל את העובדה שלאצטדיון ברמת השרון הגיעו גם 500 צ'יליאנים כדי להשוות ל-1:1.

סלע עלה ל-1:2 בתום משחקון צמוד ושני השחקנים המשיכו לשמור על ההגשות עד לשיוויון 3:3 ויתרון של סלע 3:4. אלא שאז הגיעה השבירה המיוחלת וסלע עלה ליתרון 3:5 בדרך לניצחון המערכה כולה 3:6.

סלע פתח חלש את המערכה השנייה בדרך ל-1:0 אך לאחר משחקון צמוד השיג שיוויון 1:1 ובהמשך 2:2.

מאסו שמר על משחקוני ההגשה והעפיל ל-2:3 וסלע השווה ל-3:3. שני השחקנים שמרו על משחקוני ההגשה בדרך ל-4:4. ואז שוב הציג סלע טניס נהדר ושבר ליתרון 4:5.ולניצחון במערכה נוספת 4:6.

המערכה השלישית  נפתחה בשמירה על ההגשות ובשיוויון 1:1 לאחר מכן נערך משחקון בן 25 דקות שהסתיים בניצחון של מאסו 1:2. השחקנים המשיכו לשמור על חבטות ההגשה עד לשיוויון 3:3 ולשיוויון 4:4 ולאחר מכן ליתרון 4:5 למאסו ולשיוויון נוסף 5:5.

אז הגיעה השבירה המיוחלת וסלע עלה ליתרון 5:6. אלא שסלע הפסיד את ההזדמנות להכריע את המשחק ונשבר ל-6:6.

שובר השיוויון היה בשליטה כמעט מוחלטת של מאסו שניצח בו 6:7.

המשחק המייגע נכנס למערכה הרביעית כששני השחקנים ממשיכים לשמור בקנאות על ההגשות.

ביתרון 1:2 לסלע הצליח הישראלי לשבור אך הצ'יליאני השיג שבירה משלו וניצח גם במשחקון 
הבא 3:3. במשחקון הבא סלע חזר לעצמו, ניצח והוביל 3:4.  לאחר מכן נהנו הצופים מעוד משחקון ארוך במיוחד, שוב בן 20 דקות, שבו ניצח שוב מסאו.

סלע ניצח את המשחקון הבא והגיע על סף ניצחון. את המשחקון האחרון סלע כבר ניצח יחסית בקלות בדרך לניצחון המערכה 4:6.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק