אוקון נשאר עם הכבוד

גביע דייויס: הצ'יליאני גונזאלס ניצח כצפוי את נועם אוקון 4:6, 6:3, 7:5, 6:4 והשווה את התוצאה בן ישראל לצ'ילה ל-1:1. גונזאלס החמיא לאוקון: לפרקים הרגשתי שאני משחק מול פדרר

יום חמישי 20 ספטמבר 2007
אורן קורנפלד

אחרי הניצחון המרשים של דודי סלע , כולם נשאו עינים לעבר נועם אוקון, המחבט מספר 2 של ישראל.אך לעיני 2000 צופים הפסיד אוקון 3:1 במערכות לצ'ילאני גונזאלס, ניצחון שהשווה את התוצאה בן ישראל לצ'ילה ל-1:1.

אוקון פתח את המשחק בצורה מרשימה ואף ניצח במערכה הראשונה 6:4, אך התקשה לעשות יותר מכך. גונזאלס אומנם לא הציג טניס גדול כפי שהוא יודע, אך גם משחקו הפושר הספיק לו כדי לנצח 3 מערכות רצופות ולנצח את אוקון .

גונזאלס דווקא החמיא לאוקון: " לא הופתעתי מהרמה של נועם כי לא היה לו מה להפסיד. שחקנים מכירים את המשחק שלי וזה עזר לו לשחק טוב מאוד. היו נקודות שהרגשתי שאני משחק מול פדרר הגדול".

גונזאלס גם לא חסך מילים על השיפוט: "עשו המון טעויות נגדי, פשוט לא ראיתי כזה דבר אף פעם בחיי. אין לי טענות כלפי הקהל, כי זה חלק מהמשחק".

אוקון ירד מאוד מאוכזב מהמגרש בתחושה שהוא היה יכול לעשות זאת, ואמר: "קשה לי לסכם את המשחק חמש דקות אחרי, אבל אני יכול להגיד שאני מרגיש פספוס. הייתי יורד על עצמי עכשיו כי קשה לי עם ההפסד הזה. הרגשתי שווה בשווה מולו והדירוג לא היה משמעותי במהלך המשחק. אני יודע שיש אפשרות שביום ראשון המשחק שלי יהיה המכריע, אבל אני מקווה שדודי יכריע את ההתמודדות עוד קודם לכן".

מערכה 1

גונזאלס פתח חזק מאוד את  המשחק וניצח את המשחקון הראשון בקלות יחסית ועלה ל 1:0.
גם במשחקון השני, לא ניתקל גונזאלס בבעיות מיוחדות  והשכיל לעלות ל 2:0 די מרשים.

לאחר שאוקון הפסיד בשני המשחקונים הראשונים הצליח הישראלי להתעשת ולהשוות את התוצאה ל 2:2 ולהשאר במשחק. במשחקון החמישי שוב החזיר גונזאלס את היתרון וחזר 
להוביל 3:2

במשחקון השישי אוקון נתן את המשחקון הטוב ביותר שלו מתחילת המשחק והשווה ל 3:3.
גונזלאס שוב חזר להוביל במשחקון השביעי ועלה ל4:3, אך אוקון לא נשבר  והראה אופי במשחקון השמיני והשווה ל4:4 לאחר יכולת מרשימה.

במשחקון התשיעי הצליח אוקון לשבור את הגשה ולעלות ל5:4 מדהים. לאחר ששבר את מכת ההגשה של גונזאלס, הצליח אוקון להשאר מפוקס וניצח את המערכה הראשונה בצורה מרשימה.

מערכה 2 

לאחר שגונזאלס הפסיד את המערכה הראשונה, הצליח הצ'ילאני לפתוח טוב את המערכה השנייה וניצח במשחקון הראשון ולעלות ל 1:0. כמו במערכה הראשונה שוב הצליח הצ'ילאני לפתוח טוב את המערכה ועלה ליתרון 2:0.

לאחר שפתח צולע את המערכה השנייה, הצליח אוקון לחזור ל2:1. אוקון הוכיח שוב שיש לו אופי והצליח להשוות את התוצאה גם ל 2:2. במשחקון החמישי, הצליח גונזאלס להרגיז את הקהל הישראלי.הצ'יליאני התווכח עם השופט ועורר פרובוקציות, דבר שגרם לקהל הישראלי לשרוק לו  שריקות בוז צורמות.

לאחר משחקון מתיש במיוחד, הצליח גונזאלס לשמור על כור רוח ולהחזיר לו את היתרון ל 3:2.
במשחקון השישי הצליח גונזאלס לחזור מפיגור של 40:0 ולעלות ל 4:2. גונזאלס המשיך במומנטום שלו וניצח גם במשחקון השביעי ועלה ל 5:2, אומנם אוקון הצליח לצמק את התוצאה ל5:3 אך לבסוף הפסיד במערכה.


מערכה 3 

גונזאלס פתח שוב ברגל ימין את המערכה ועלה ליתרון של 1:0.הצ'ילאני השכיל גם לנצח את המשחקון השני ולעלות ל 2:0. אוקון חזר לעצמו במשחקון השלישי וצימק ל2:1.
גונזאלס ניצל את שבירת מכת ההגשה ועלה ליתרון של 3:1.

אוקון הצליח לצמק את התוצאה ל3:2 ולהשאר בתמונת המערכה ,אך במשחקון השישי הגדיל הצ'ילאני את התוצאה ל4:2. במשחקון השביעי שוב הצליח אוקון לצמק את התוצאה ל4:3 ול5:4 ונשאר בתמונת המערכה.

אוקון הצליח לחזור למשחק בצורה מרשימה והחזיר לעצמו את מכת ההגשה והשווה את התוצאה ל5:5.אך,  הקמבאק של אוקון, לא עשה רושם על גונזאלס, הצ'יליאני ניצח שני משחקונים רצוף וניצח את המערכה השלישית ועלה ל2:1 במערכות. 

מערכה 4

אוקון פתח טוב את המערכה הראשונה וניצח במשחקון הראשון ועלה ל1:0 ,הצ'ילאני הצליח להשוות את התוצאה 1:1 . במשחקון השלישי החזיר אוקון את היתרון לזכותו ועלה ל2:1.
גונזאלס השווה את התוצאה המשחקון הרביעי אך אוקון שמר על מכת ההגשה וחזר להוביל 3:2

הצ'ילאני שבר את משחק ההגשה של אוקון ועלה ליתרון של 4:3 ו 5:4 , במשחקון העשירי של המערכה גונזאלס ידע להתעלות ולנצח במערכה הרביעית 6:4 ובמשחק עצמו 3:1.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק