ניצחון הירואי לאנדיוני

גביע דיוויס: הצמד הישראלי עשה זאת בגדול עם ניצחון 2:3 במערכות על הצמד הצ'יליאני וקבע 1:2 בסיכום הכולל לישראל. אנדי רם ויוני ארליך: הקהל ניצח את המשחק

יום שישי 21 ספטמבר 2007
מערכת TELESPORT

הצמד הישראלי אנדי רם ויוני ארליך גברו 2:3 על הצמד הצ'יליאני ניקולאס מאסו ופרננדו גונזלס, במשחק שהסתיים רגעים ספורים לפני כניסת יום כיפור ושכל שם תואר פרט להירואי יפחית בוודאי מערכו האמיתי.

ישראל עלתה בזכות הניצחון ליתרון 1:2 בסיכום הכולל אחרי שהטניסאי הישראלי הבכיר, דודי סלע, ניצח את מספר 2 של צ'ילה, ניקולאס מאסו ופרננדו גונזלס יצא מנצח במשחק המקביל מול נועם אוקון.

מערכה ראשונה

הצמד הישראלי פתח בהיסוס מסוים, ונשבר כבר על ההתחלה בהגשות של יוני ארליך. הצ'יליאנים ניצלו זאת כדי לעלות ליתרון מוקדם - 0:2. הכושר הרע של אנדיוני המשיך במשחקוני ההגשה של אנדי רם וצ'ילה פתחה פער גדול - 0:4 לפני ישראל צימקה ל-1:4. עד סיום המערכה שמרו שני הצדדים על ההגשות, מה שאמר הפסד 2:6 לאנדיוני במערכה.

מערכה שנייה

כבר מפתיחת המערכה נראה היה שהישראלים נכנסו למשחק. אחרי שני משחקונים בהם שמרו על ההגשה בגאון, הגיעה השבירה בזכות שתי טעויות כפולות של מאסו ויתרון 1:3. ההמשך היה פחות טוב כשלמרות יתרון 1:4, נשברו ההגשות של אנדי רם והצ'יליאנים חזרו למשחק עם 4:3.

ההגשות נשמרו עד לשובר השיויון, עליו השתלט הצמד הישראלי ופשוט טיאטה את הצ'יליאנים בדרך ל-1:7 בשובר ו-1:1 במערכות.

מערכה שלישית

המערכה נפתחה עם מערכון הגשה מצוין של הצ'יליאנים, אבל במצב של 2:2 הצליחו רם וארליך לשבור את ההגשות של החוליה החלשה במשחק של היריבים, אנדראס מאסו בדרך ליתרון חשוב - 2:3. 

הצמד הישראלי לא עצר שם ושבר שוב בדרך לניצחון 2:6 במערכה השלישית עם משחק רשת מצוין של אנדי רם.

מערכה רביעית

הצ'ליאנים הבינו שהם חייבים להתעשת ומהר והחלו לחזור לכושר המשחק שהיה להם במערכה הראשונה. שבירה מהירה עם פתיחת המערכה נתנה להם יתרון מכריע - 0:3. למרות שנתנו פייט צמוד במשחקון ה-7, אנדיוני לא הצליחו לשבור את ההגשות של הצ'יליאנים בדרך ל-3:6 במערכה והכרעה במערכה חמישית.

מערכה חמישית

אנדיוני שמרו על ההגשות ותקפו חזק את אלה של מאסו, שנכשל תחת הלחץ ובמצב של יתרון לישראלים, היכה שגיאה כפולה ונתן שבירה חשובה לרם וארליך. הפעם, השבירה לא החזיקה הרבה זמן וארליך החזיר בשגיאה כפולה משלו שנתנה לצ'יליאנים לצמק ל-2:1.

כל השחקנים שמרו על ההגשות שלהם עד 4:5 לישראלים כשניקולס מאסו מגיש על מנת לא להפסיד במשחק. אנדיוני הצליחו לחזור מ-40:15 ל-40:40, אבל מאסו עמד בלחץ והישווה את המערכה ל-5:5.

המערכה המכרעת המשיכה להיות הפכפכה וכאשר אנדיוני עלו ליתרון 8:9 הגיעה נקודת המשחק שגם היתה הנקודה הגדולה ביותר במשחק, כאשר אנדי רם רץ הלוך ושוב בקו האחורי ויוני ארליך לוקח את כל הכדורים בסמוך לרשת, וכל זאת ממש בשארית כוחותיהם, עד אשר הצמד גונזאלס הצ'יליאני קרס וחבט את הכדור האחרון לתוך הרשת. 8:10 במערכה, 2:3 במשחק - 1:2 גדול לישראל.

אנדי רם יוני ארליך בקושי נשמו לאחר המשחק המפרך אבל הצליחו לומר: "אין מילים. הקהל הוא זה שניצח פה את המשחק. גמר חתימה טובה וצום קל לכל עם ישראל".

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק