'אקח את כל ההחלטות בעצמי'

כך אמר גרנט כשנשאל במסיבת העיתונאים אם הוא הולך להיות רק המוציא לפועל של החלטותיו המקצועיות של אברמוביץ'. בן חיים עושה את הצום במנצ'סטר

יום שישי 21 ספטמבר 2007
אשר גולדברג

אברהם גרנט הוצג באופן רשמי כמאמנה החדש של קבוצת הפאר צ'לסי. המאמן הישראלי נראה נינוח ומחוייך במסיבת העיתונאים, כאשר משני צידיו יושבים יו"ר הקבוצה כריס באק ומנהלה הבכיר פיטר קניון שחזרו והדגישו שהם סומכים על המאמן החדש, עומדים מאחוריו ובטוחים שזהו המהלך הנכון עבור המועדון.

כריס באק, יו"ר צ'לסי, אמר: "אני רוצה להודות לז'וזה על רוח הווינריות ורוח הלחימה שהוא הביא למועדון. הוא הביא את צ'לסי להישגים גדולים בזמן שהיה איתנו. אני רוצה לאחל למוריניו ולמשפחתו הצלחה רבה בהמשך דרכם והם תמיד יהיו אורחים של כבוד אצלינו במועדון".

"אנחנו סומכים ב-100 אחוז על אברהם גרנט וסטיב קלארק ואנחנו מאמינים שהם יכולים להוביל את המועדון להישגים לא פחות טובים. לדעתינו, זהו לא צעד אחורה אלא צעד קדימה עבור המועדון".

"השחקנים גם כבר הביאו את תמיכתם באברהם גרנט ובסטיב קלארק וכעת אנו מרוכזים לחלוטין במשימה שלנו לנצח את מנצ'סטר יונייטד באולד טראפורד ביום ראשון".

על השאלה איך יכנס המאמן האלמוני לנעליו הגדולות של מוריניו ענה היו"ר: "אין ספק שלמוריניו רקורד עשיר וגדול יותר מאשר לאברם, אבל היחסים בין הבעלים, ההנהלה והמאמן הם לא פחות חשובים מהרקורד ומהיכרותינו עם אברם ומהשיחות איתו, הגענו למסקנה כי הוא האיש הנכון כרגע בשביל להוביל את המועדון שלנו".

אברהם גרנט אמר: "יש לי הערכה רבה למוריניו ולעבודה שהוא עשה במועדון. נהניתי לעבוד עבורו. הוא הצליח כאן ואני רוצה להמשיך מאותה נקודה ולהצליח כאן גם בעצמי". 

גרנט הוסיף: "לקחתי את התפקיד כי אני חושב שאני יכול לטפל במצב שנוצר כאן. אני רוצה לעשות את הדברים בצורה יותר טובה, כולל בחדר ההלבשה".

כשנשאל אם הוא הולך להיות למעשה זה שיוציא לפועל על הקוים את רצונותיהם והחלטותיהם של האחראים עליו ענה גרנט: "אני בן אדם עצמאי וכמו שעד היום לקחתי את כל ההחלטות בכדורגל בעצמי, כך יהיה גם עכשיו. אם נפסיד זה יהיה עליי ואם ננצח זה יהיה בין השאר גם בגללי".

בן חיים כבר צם במנצ'סטר

טל בן חיים בלם צ'לסי הקדים את הגעתו למנצ'סטר והוא כבר שוהה בבית מלון בעיר, שם יעשה לבד את יום הכיפורים. לפני הצהריים, מיד בתום אימון הבוקר של צ'לסי אותו העביר אברהם גרנט, הוא קרא לבן חיים והורה לו לאת למנצ'סטר לבית המלון.

צ'לסי תקיים מחר אימון בוקר, שלאחריו יצאו השחקנים למנצ'סטר לקראת המשחק ביום ראשון נגד האלופה של אלכס פרגוסון. בן חיים, שיצום החל מכניסת יום כיפור, לא יתאמן מחר אבל יהיה בן 16 השחקנים שירשמו בטופס המשחק.

גרנט עצמו יהיה מהערב בחוג משפחתו בלונדון, ובתום הצום יצא במסוק מיוחד יחד עם חלק מהנהלת צ'לסי למנצ'סטר, היישר לאסיפת השחקנים המתוכננת למחר בערב.

תמונות: רויטרס.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק