צ'ילה מתלוננת על הארגון

הנבחרת ככל הנראה תגיש תלונה רשמית למארגני הדיוויס בעקבות יום המשחקים הראשון. "אל מרקוריו" מפרסם כי במשלחת לא אהבו את השיפוט, התאורה, המתקן וסידורי האבטחה

יום שישי 21 ספטמבר 2007
אורן קורנפלד

אחרי יומיים של משחקי גביע הדיוויס נראה שלמשלחת הצ'יליאנית יש לא מעט טענות כלפי ארגון והתנהלות המשחקים, והם עשויים להגיש על כך תלונה רשמית לוועדה המארגנת את התחרות.

בעיתון "אל מרקוריו" המתפרסם בצ'ילה מפורטות לא מעט טענות של המשלחת ובהן ביקורת רבה סביב נושא השיפוט הגרוע של שופטי הקו המקומיים, התאורה והמתקן הגרוע לטענתם ברמת-השרון. ואלה הן רק חלק מטענותיהם:

באשר לקהל, הצ'יליאנים טוענים כי הקהל היה ראוי לעונש על התנהגותו במהלך יום המשחקים הראשון. "בצ'ילה יש סדר מופתי ואילו בישראל בין שתי הגשות של שחקן יש רעש ומפריעים במהלך נקודות". כמו כן במשלחת כועסים על כך ששופטי הכיסא מתנהגים "בצורה פאסיבית", להגדרתם. על שופטי הקו נאמר כי הם מבצעים שגיאות חד צדדיות. כידוע, שופטי הקו הם שופטים מקומיים, אך השגיאות שלהם פגעו במאסו ובגונזאלס, לטענתם. אגב, במסיבת העיתונאים אתמול גונזאלס אמר על נושא השיפוט: "מעולם לא ראיתי שיפוט כל כך רע של שופטי הקו. קורה שיש טעויות, אבל כל הטעויות היו לרעתי".

גם על מיקום המגרש לצ'יליאנים היו לא מעט טענות בכך שהמגרש צמוד לדרך אפר, דבר אשר מאפשר זרימת אבק לתוך שטח המגרש. במהלך המשחק של גונזאלס מול אוקון נטען כי הצ'יליאני החליק ואף כמעט נפצע. אפילו על התאורה היו לצ'יליאנים טענות, כאשר נאמר על ידם שהיא "לוקה בחסר" למרות שהיא עומדת בתקנים של ה-ITF. 

לסיום הצ'יליאנים מלינים על בעיות באבטחה ומתלוננים על כך שלא הוצמדו להם שוטרים או חיילים כדי למנוע מגע אפשרי ביניהם לבין הקהל. חשוב להדגיש כי הטענות מתייחסות ליום המשחקים הראשון. כעת נשאר לראות מה תעשה המשלחת הצ'יליאנית עם "רשימת המכולת" הזו.

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק