אחזור לכדורגל האנגלי

מוריניו שבר שתיקה ורמז על המשך דרכו: "רוצה לאמן בארץ אחרת אבל לא בפורטוגל". אלכס פרגוסון: "לא יודע מה אעשה בלי מוריניו. זה מבחן גדול לאברהם גרנט"

יום שישי 21 ספטמבר 2007
מערכת TELESPORT

כמעט יומיים אחרי שהדהים את עולם הכדורגל כשהודיע על עזיבתו את צ'לסי נתן ז'וזה מוריניו התייחסות ראשונה לאירוע המדובר ולהמשך דרכו כשאמר: "הדבר החשוב ביותר הוא שאני מרוצה עכשיו וצ'לסי מרוצים גם כן". 

לגבי העתיד אמר המנג'ר הפורטוגלי: "אני רוצה לאמן עכשיו בארץ אחרת מאנגליה אבל לא בפורטגול וגם לא את הנבחרת הלאומית שלה. אני חושב שהנבחרת במצב מצויין והיא תעלה בקלות לאליפות אירופה, היא אחת הנבחרות החזקות באירופה. מנקודת מבטי, אני חושב שעוד אחזור לכדורגל האנגלי".

סערה גדולה בכדורגל האנגלי

עוד לפני ההודעה הקצרה של מוריניו, התייחסו כמעט כל המי ומי בכדורגל האנגלי לעזיבה המפתיעה והלא צפויה של מוריניו, שהדבר היחיד המפתיע יותר ממנה הוא ככל הנראה הבחירה באברהם גרנט כמחליפו.

מנג'ר היונייטד, אלכס פרגוסון, אמר: "העזיבה של מוריניו מצ'לסי היא  אכזבה למשחק. הוא היה מצויין למשחק ומצויין בשביל צ'לסי. נהניתי מהתחרות איתו, אני חושב שהוא היה מאמן טוב ומרענן למשחק ואני לא יודע מה אני יעשה עכשיו בלעדיו".  

לקראת המפגש מול צ'לסי ומאמנה החדש ביום ראשון אמר המנג'ר הסקוטי: "אנחנו עדיין משחקים נגד צ'לסי ואלו עדיין אותם שחקנים וזה תמיד משחק קשה נגדם. אני לא רוצה לדבר עליהם, אני מתרכז רק בנו אבל אין ספק שזה מבחן גדול בשביל אברהם גרנט".

ארסן ונגר, מנג'ר ארסנל, אמר: "אני מכיר את גרנט היטב. כשהוא היה מאמן נבחרת ישראל הוא עשה השתלמויות במספר קבוצות באירופה, כולל אצלי בארסנל. מאז נפגשנו מספר פעמים ואנחנו ביחסים טובים מאוד. הוא מאמן מוכשר. אני לא יודע אם הוא רק ממלא מקום או הולך לנהל את המועדון גם בטווח הארוך. נצטרך לראות אילו שינויים הוא עומד לבצע". 

על מוריניו, שבלשון המעטה לא היה מבין חבריו הטובים, אמר המנג'ר הצרפתי: "לא הסתדרנו הכי טוב אבל לאחרונה זה דווקא השתפר. זה לא משנה את העובדה שאני מכבד אותו מאוד כאיש מקצוע ואת העבודה הנהדרת שהוא עשה בצ'לסי. הוא הפך אותם לחבורה מנצחת ומגיע לו הרבה קרדיט על התארים שהשיג שם. זה קשה מאוד לזכות בתארים באנגליה".

סוון גוראן אריקסון, מאמן נבחרת אנגליה בעבר ומנצ'סטר סיטי בהווה, אמר: "זה הפתעה לכולם, לא רק לי. אני לא יודע למה הוא עזב כי הוא מאוד הצליח. אני בטוח שהפריימיר ליג יחסר אותו ולא פחות מכך אתם העיתונאים, כי הפסדתם בחור צבעוני וטוב לכדורגל". 

לגבי מחליפו הישראלי של מוריניו אמר אריקסון: "אני מכיר טוב את אברהם גרנט, אכלתי איתו הרבה ארוחות ערב והוא איש מצויין, יש לו הרבה ניסיון בכדורגל, מישראל כמובן. הוא הצליח טוב גם עם הנבחרת הלאומית. אני חושב שהוא יוכל להצליח אבל אין לי מושג אם הוא יצליח יותר או פחות ממוריניו. הוא קיבל תפקיד גדול מאוד כמובן, אבל אני חושב שהוא מוכן אליו".

הבן אדם היחיד בעולם הכדורגל שככל הנראה לא היה מופתע מהעזיבה הפתאומית של מוריניו, היה רוי קין, מנג'ר סנדרלנד שאמר: "אני לא מבין למה כולם מופתעים. אין לנו מה להיות מופתעים בכדורגל. ז'וזה מוריניו תרם רבות לפריימיר ליג ואני תמיד אזכור את זה ואני מקווה גם שהוא עוד יחזור".

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק