האויב מספר 1 של גרנט

הוא כיהן בתפקיד שר הספורט. דרש מהמאהבת שלו לעשות סקס בחולצה של "צ'לסי" והתעמת עם קצין ישראלי במחסום בשטחים. הכול על דייויד מלור, שכבר היום הוא המבקר החריף ביותר של אברהם גרנט באי הבריטי

יום ראשון 23 ספטמבר 2007
אלכס נירנבורג

מאז נודע על דבר מינויו של אברהם גרנט לתפקיד מאמן "צלסי" סופגת הנהלת הכחולים ביקורת רבה על המהלך מן העיתונאים הבכירים ואנשי ספורט באי הבריטי. 

כולם מצליחים לעורר חיוך עם דברי שנינות, אך את ההתבטאויות החריפות ביותר  סיפק ללא צל של ספק  דייויד מלור, שר התרבות והספורט לשעבר ואוהד ידוע של צ'לסי שכתב בטורו ב "איבנינג סטנדרד" הלונדוני "אברהם גרנט הוא תוצר ירוד מהתחתית של חבית הכדורגל. הוא מונה לתפקיד רק משום שהוא ישראלי- רוסי במועדון הנמצא בבעלות של רוסי".  מאוחר יותר הוא רואיין בבי.בי סי ושטף את הכדורגל הישראלי כשאמר: "כולם ראו שהכדורגל הישראלי הוא זבל. המינוי של אחד שבא משם לקבוצה כמו צ'לסי הוא פשוט בושה".

נשמע שהבחור שהתראיין למבחר תחנות טלביזיה בימים האחרונים הולך לעשות לגרנט חיים קשים.  מלור ידוע כאינטלקטואל, אוהד צ'לסי מושבע, שהתקשורת מאוהבת בו בדיוק כמו שהוא מאוהב בה.

אז לידיעת גרנט, פשפוש בעברו של מלור מעלה לא מעט שערוריות, שחלקן קשור לאזורנו. מלור (כיום בן 58) החל את הקריירה הפוליטית שלו כעוזר פרלמנטארי ודילג במהירות בסולם הדרגות במפלגה השמרנית. בשנת 1988 מונה לתפקיד השר לענייני פנים וזמן קצר לאחר מכן שם פעמיו לביקור בארץ הקודש. במהלך הביקור הגיח מלור למחסום צבאי ישראלי  ושטף לעייני המצלמות קצין בכיר  על היחס המשפיל, לדבריו, לו זוכים  הילדים הפלשתינאים במחסומים, תוך שימוש במילים בוטות במיוחד. איפוק מרבי מצידו של הקצין מנע עימות פיזי בין הצדדים. בשובו ללונדון הפך דייויד מלור למבקר חריף של ישראל ולתומך פעיל בארגונים הפלשתינאים.  

לאחר בחירות 1992 מונה מלור לתפקיד השר לענייני תרבות והספורט אך כהונתו תיזכר בעיקר בזכות שערוריות בהן היה מעורב בתחום האישי. שחקנית בשם אנטוניה דה סנצ'ה טענה כי מלור, הנשוי ואיש המשפחה, קיים עימה יחסי מין בעודו לבוש בחולצה של "צ'לסי". ה "סאן" הלונדוני פרסם את הסיפור בעמודו הראשון והחגיגה הייתה גדולה. אך מלור במיומנות של אשף פוליטי הצליח לשרוד את הסערה ולא התפטר. 

שמחתו לא נמשכה זמן רב: חודשים לאחר פרשיית האהבים נחשף כי מלור בילה בחופשות פרטיות בהיותו שר, על חשבונה של פעילה פוליטית פלשתינית ועל חשבונו של שליט אבו דאבי. את הסערה הזאת מלור לא שרד ועזב את הממשלה. זמן קצר לאחר מכן גם עזב גם את אשתו. 

מאז מלור הפך לעיתונאי רב השפעה שלא חוסך ביקורת מאף אחד.  הוא כתב בעבר ל"גרדיאן" לאתר הפופולרי  " THE PEOPLE"  "SOCCERNET" ופירשן לשלוש תחנות רדיו שונות של הבי.בי.סי.  בשנת 2000 סימן  למטרה את הבעלים דאז של טוטנהאם אלן שוגר והמטיר עליו אש בסגנון הבא: "אני בהחלט מכבד את שוגר", כתב מלור, "אבל אם הייתי אוהד של טוטנהאם אז בשנים האחרונות בהחלט היו מצבים בהם הייתי רוצה לחנוק אותו". שנה לאחר פרסום המאמר מכר שוגר את מרבית מניותיו במועדון הלונדוני.

כעת סימן מלור כמטרה את ההנהלה ואת צוות האימון של מועדון לונדוני אחר. אז כנראה שלאברהם גרנט לא צפויים חיים קלים, ממש כמו לקצין שפגש את מלור במחסום לפני כמעט שני עשורים.   

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק