רז יוצא לעזור לגרנט

יו"ר ארגון המאמנים יוצא ללונדון להשתלמות וייפגש עם נציגי ההתאחודת האנגלית כדי לדון בתעודת המאמן של אברהם גרנט. רז: יש לגרנט 60 שעות להשלים כדי לקבל תעודת PRO. הוא העביר אליי מסמכים בערב החג

יום ראשון 23 ספטמבר 2007
אשר גולדברג
 בעיה  קשה מציקה ביומיים האחרונים למאמנה החדש של צ'לסי אברהם גרנט. בתקשורת האנגלית "חוגגים" את העובדה שלגרנט אין תעודת מאמן מקצוען, דבר שלא יאפשר לו לעמוד על הקווים של סגנית האלופה לאורך זמן, מאחר שגם אם צ'לסי תזכה לארכה, בהתאחדות האנגלית יבקשו מגרנט להציג תעודה כזו בתוך מסר שבועות.

 מי שנחלץ לעזרתו של גרנט הוא יו"ר ארגון המאמנים בישראל אמנון רז. הערב סיפר רז: "גרנט לא קיבל תעודת PRO אבל אמור לקבל אותה בתום קורס קצר".

מה זה הקורס הזה?

"כל מאמן נדרש ל-240 שעות השתלמות כדי לקבל תעודת PRO. יש מאמנים בכירים עם נסיון שיכולים להסתפק ב-60 שעות וגרנט הוא אחד מהם. הוא יגיע לישראל ויערוך מספר ימי השתלמות".

מה כוללת ההשתלמות?

"היא כוללת בעיקר שמיעת הרצאות של מאמנים בכירים באירופה. אופ"א שולחת נציג מטעמה ועלינו להזמין עוד שני מאמנים בכירים".

מתי גרנט אמור להתחיל בהשתלמות?

"בעוד כחודשיים. כבר בערב החג הוא יצר עימי קשר וביקשתי שישלח את כל המסמכים הרלבנטים והוא אכן עשה זאת. הוא עשוי לסיים את ההשתלמות עד חודש ינואר".

ואם האנגלים יבקשו תעודה עכשיו?

"במקרה אני מגיע ביום רביעי ללונדון להשתלמות של ארגוני מאמנים. אני אשוחח עם בכירי ההתאחדות האנגלית ונראה איך אפשר לעזור. זה עניין פנימי של אנגליה. אנחנו למשל לא נעסיק מאמנים בליגה הראשונה בלי תעודת PRO אבל זה יקרה רק מעוד שנתיים. אני לא מכיר במדויק את החוקים באנגליה":.

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק