דרישה לפירוט בעלי הקבוצות

ארגון "היציע" דורש מההתאחדות דו"ח מפורט: מי עומד מאחורי בעלי הקבוצות בשלושת הליגות הבכירות. יו"ר היציע: "הבקשה שהוגשה להתאחדות היא חלק נוסף במאבק לשיתוף האוהדים בהתנהלות הכדורגל ששייך לכולנו"

יום ראשון 23 ספטמבר 2007
אשר גולדברג

 היציע, ארגון אוהדי קבוצות הספורט בישראל פנה להתאחדות לכדורגל לפי חוק חופש המידע בדרישה לקבל פירוט של בעלי  זכויות הבעלות והניהול בשלוש הליגות הבכירות בישראל. זאת מתוך מטרה לברר, אחת ולתמיד, מי הם הגורמים השונים אשר אחראים, באופן רשמי לקבוצות השונות.

 לבקשה זו חשיבות נוספת מאחר ומהחלטת בית המשפט המחוזי בתל-אביב שניתנה לפני כשלושה שבועות בעניין  עתירתם של אוהדי הפועל פ"ת למינוי נציגי ציבור בקבוצות הכדורגל בארץ, עולה, כי בקבוצות אשר בהן התבצע הליך פורמלי של "העברת זכויות" כהגדרתו בתקנון ההתאחדות, לכאורה יש למנות נציג ציבור. בירור מדויק באילו קבוצות התבצע הליך העברת זכויות, יאפשר להבין באילו קבוצות חייב היה להיות ממונה נציג ציבור לפי הוראות התקנון.

 שי גולוב, יו"ר היציע: "הבקשה שהוגשה להתאחדות היא חלק נוסף  במאבק לשיתוף האוהדים בהתנהלות הכדורגל ששייך לכולנו. לאוהדים יש אותה מידה של דאגה למועדונים כמו לגורמים אחרים, ולכן הגיוני וצודק  שיהיו שותפים ובעלי השפעה אמיתית בקבלת החלטות הנוגעת למשחק  שחשוב להם כל כך."

 

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק