הכל הלך מושלם

דודי סלע גבר על פרננדו גונזאלס במשחק הרביעי במפגש מול צ'ילה בגביע דיוויס והעלה את ישראל לבית העליון לאחר ניצחון 2:3 בסיום המפגש. פשוט מדהים. אוקון פרש בעקבות פציעה ביד

יום ראשון 23 ספטמבר 2007
אורן קורנפלד
היינו כחולמים, כך תוך חודשיים הפכה ישראל לשם דבר בטניס העולמי. לאחר ההעפלה המדהימה של הנשים של ישראל לבית העליון בגביע הפדרציה הגיעה הערב נבחרת הגברים לבית העליון של גביע הדיוויס עם ניצחון 1:3 על צ'ילה לאחר ניצחון מזהיר של דודי סלע על פרננדו גונזאלס.

במשחק החמישי של המפגש נועם אוקון פרש לאחר שחש כאבים בפרק כף היד ולא רצה לסכן את עצמו ולכן כאמור פרש ורץ לחגוג עם החברים.

במשחק הבא שהיה אמור להתקיים הערב בין נועם אוקון, המחבט מספר 2 של ישראל, החל את המשחק מול ניקולאס מאסו, אבל המחבט הישראלי נפצע ולא יכל להמשיך לשחק. 

המשחק היה לפרוטוקול בלבד, ואוקון לא רצה לסכן את עצמו, כיוון שישראל כבר נמצאת בשלב הבא של התחרות. אוקון אמר לאחר שהפסיק לשחק: ""היו לי בצהרים כאבים ביד, אני לא חושב ששווה להחמיר את זה במשחק שלא שווה כלום. יש לי כאבים בפרק היד. אנחנו הולכים לחגוג בטירוף, עשיתי לקהל ג'סטה".

מהלך המשחק

סלע הגיש במשחקון הראשון, נראה נרגש מעט, אך ניצח והעלה את ישראל ל-0:1 במשחקונים. גונזאלס השווה מיד לאחר מכן ל-1:1 ולאחר מכן לשיוויון 2:2 אלא שאז סלע נשבר וגונזלאס עלה ליתרון 2:3.

גונזאלס לא התקשה לעלות ליתרון 2:4. שני השחקנים שמרו על משחקוני ההגשה בדרך ליתרון של 4:5 לגונזאלס. גונזאלס הגיש למשחקון ניצחון במערכה ועמד במשימה בדרך לניצחון 4:6 במערכה.

את המערכה השנייה פתח סלע רע כששוב נשבר. גונזאלס עלה ליתרון 0:2 וסלע צימק ל-1:2. השניים שמרו על מכות ההגשה ואז הפתיע סלע כששבר בדרך לשיוויון 3:3. 

בשני המשחקונים הבאים סלע וגונזאלס שמרו על ההגשות בדרך לשוויון 4-4. סלע עלה ליתרון 4:5 וגונזלאס השווה ל-5:5. השניים שמרו על ההגשות והמשחק הגיע לשובר שיוויון.

בשובר השוויון סלע עשה פחות טעויות, שמר על קור רוח, ניצח 7:5 והשווה את מניין המערכות ל 1:1. 

בפתיחת המערכה השלישית הצ'ליאני שמר על חבטות ההגשה והוביל 1:0. במשחקון הבא גונזאלס המשיך את התנופה שבר את סלע ולאחר מכן שמר על חבטות ההגשה שלו 3:0.
 
במשחקון הבא סלע חזר לעצמו וצימק ל 1:3. אבל גונזאלס לא התרגש, ניצח את המשחקון הבא והגדיל את יתרונו ל 4:1. סלע ניצח את המשחקון הבא, מיד לאחר מכן שבר את גונזאלס ושמר על חבטות ההגשה של עצמו. קאם בק מדהים של סלע בדרך ל 4:4. 

במשחקון התשעי גונזאלס עוצר את המפולת ועולה ליתרון של 5:4 אך סלע ניצח את המשחקון הבא והשווה ל 5:5. אך גונזאלס ניצח את שני המשחקונים הבאים ועלה ליתרון של 2:1 במערכות. .    

בפתיחת המערכה הרביעית גונזאלס המשיך לשלוט ועלה ליתרון 1:0. סלע לא ויתר והשווה ל 1:1. במשחקון השלישי ידו של הצ'יליאני הייתה על העליונה בדרך ליתרון 2:1.     את המשחקון הבא לקח סלע והשווה ל-2:2. גונזאלס התכבד בניצחון במשחקון החמישי. 3:2 לצ'יליאני. 

במשחקון השישי סלע שב והשווה 3:3 ולאחר מכן לשיוויון 4:4. הניסיון של גונזאלס השפיע על המשחקון הבא כשעלה ליתרון 4:5. סלע שמר על משחקון ההגשה שלו והשווה ל-5:5. גם גונזלס שמר על המשחקון הבא שלו ועלה ליתרון 5:6. סלע לא נשבר, השווה ל-6:6 ושלח את המערכה הרביעית לשובר שוויון.

סלע הפגין הרבה נחישות, מיקצועניות ובעיקר קור רוח במהלך שובר השוויון וניצח את המערכה בכדי להשוות את המשחק ל-2:2.

סלע החל את המערכה המכרעת של המשחק טוב, שמר על ההגשה שלו ועלה ליתרון 0:1. דודי סלע עלה ליתרון 15:40 במשחקון הבא ואז החלטה לא טובה של השופט הדליקה את היצרים לפני שעלה ליתרון במשחקון ולבסוף השווה ל-1:1.

סלע שנראה נסער מהחלטת השופטים במהלך ההפסקה שבין המשחקונים לקח את כל האנרגיה שלו אל עבר המשחק הבא ניצח אותו ועלה ליתרון 1:2. סלע המשיך את המומנטום שבר את גונזאלס במשחקון הבא ועלה ליתרון 1:3. הרגש וההתלהבות של הקהל עזרו לסלע לעלות ל-1:4 והעמיד את ישראל שתי נקודות מהבית העליון.

הצ'ליאני ניסה לעשות משהו בכדי למנוע את הניצחון של סלע, וצימק ל-2:4 לפני שסלע עלה ל-2:5. שוב גונזאלס לא נתן לנו לשמוח ללא מאבק ניצח את משחקון ההגשה הבא שלו וצימק ל-3:5. כשהוא מגיש עבור העפלה לבית העליון סלע נשאר רגוע ולקח את המערכה והמשחק בכדי לפתוח את הצהלות ברמת השרון.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק