לירון וילנר

יום ראשון 30 דצמבר 2007
אורית מרום

לירון וילנר (28), עבר השבוע לקבוצת הפועל חיפה מהליגה השניה, לאחר שלא זכה לדקות משחק בבני סכנין. החלוץ סומן בעבר כ'אס' שהיה נשלף מן הספסל וגורם למפנה במשחק. כינויו היה 'היהלום', והוא היה ידוע כשחקן בעל בעיטה חזקה ומדויקת ויכולת ניצול מצבים גבוהה. אז מה גרם לשחקן שרבים ייעדו אותו להוביל את הנבחרת הלאומית להתגלגל בין קבוצות, לרדת לליגה השניה מספר רב של פעמים ולא לזכות בדקות משחק?

וילנר, יליד העיר נתניה, החל את הקריירה שלו בקבוצת הנערים של מכבי נתניה. בעונת 94/95 הוא זכה עימה באליפות וקטף את תואר מלך שערי הליגה עם 18 שערים. בעונה שלאחר מכן, התקדם וילנר לקבוצה הבוגרת, שהיתה אז בליגה השניה. לאחר 3 עונות ששיחק בשורותיה, Ӥתח החלוץ את עונת 98/99 במכבי חיפה, מהליגה הראשונה. אך במהלך העונה עבר למכבי הרצליה, שהיתה בליגה הבכירה גם כן.

ב- 99/00 עלתה נתניה לליגת העל, ואז חזר לירון וילנר לשחק בשורותיה של קבוצת נעוריו. הוא שיחק בה במשך 6 שנים, למעט תקופה קצרה (בעונת 02ȯ03) בה עבר לבני יהודה עקב מיעוט דקות משחק. במהלך התקופה בה שיחק במועדון, הוא היה שותף לירידה שלה לליגה הלאומית בעונת 03/04, ולעלייה שלה לליגת העל בחזרה רק עונה אחת לאחר מכן.

לפני שנתיים, בעונת 05/06, ביקש לירון לעזוב את נתניה בגלל שלא זכߔ לקבל דקות משחק.
אביו, יהודה וילנר, התבטא אז בגנותו של ראובן עובד, מאמן הקבוצה. האב צוטט במקומון כאומר: "מי זה ראובן עטר?". בעקבות כך, החליט עטר להשעות את החלוץ. (יש לציין, כי רק שנה לפני כן אחיו של לירון התבטא גם הוא נߒד הקבוצה, ובעקבות כך נקנס וילנר ב-2,000 דולר לאחר תקופה השעייה). בסופו של דבר, לאחר תקופה נוספת על הספסל, עבר החלוץ בהשאלה לחצי העונה הנותרה בהכח עמידר רמת גן, והיה חלק מהעלייתה לליגת העל באותה העונה.

בעונה לאחר מכן (06/07), הושאל וילנר Ӝבני סכנין ושוב הוכיח את עצמו כ'קבלן עליות', לאחר שעלה גם עימם לליגת העל ורשם עליה שלישית בקריירה לליגה הראשונה. כאמור, לפני מספר ימים הושלמה העברתו להפועל חיפה, מהליגה הלאומית, שוב עקב מיעוט דקות משחק ואיבוד מקום בהרכב.

תגובות

טלספורט בפייסבוק