והוא רק רצה לרדת במשקל

תאמינו או לא אבל השופט מייק דין ששפט במשחקה של מנצ'סטר יונייטד וצ'לסי וספג שלל טענות הוא באמת אדם מפוקפק שבעבר היה מעורב בעסקאות הימורים, הושעה והצהיר: "נהייתי שופט רק כדי לשמור על כושר"

יום שני 24 ספטמבר 2007
אלכס נירנבורג
 לאחר המשחק בין מנצ'סטר יונייטד לבין צ'לסי (2:0 לשדים האדומים) התפתחה תחרות צמודה מאוד בין מאמן הכחולים אברהם גרנט לבין שופט המשחק מייק דין על התואר "האדם המושמץ ביותר באי הבריטי". 

גרנט עצמו תיאר את תצוגת השיפוט האומללה  של דין במילים הבאות: "סר אלכס פרגוסון יכול להיות מרוצה מאוד מהשופט. הוא נורא התאמץ לשפוט היטב במשחק ועשה סך הכול שלוש טעויות: הכרטיס האדום לג'ון אובי מיקל, אישור השער הראשון שלהם והפנדל שהוא נתן להם". 

אבל אלו לא הטעויות היחידות שמייקל לסלי דין (39) עשה בימי חייו.  מסתבר שבהיותו שופט פרמייר ליג פעיל קידם דין עסקאות הקשורות בחברת הימורי סוסים.יתרה מכך, הוא השתמש בשמו ומעמדו כשופט כדורגל על מנת לקדם את עסקי החברה. דין לא טרח לבקש את אישור הנהלת הפרמייר ליג לעיסוק החדש ובינואר 2005 הושעה משיפוט למשך שלושה חודשים.

לפני כשנה וחצי היה דין מעורב באירוע מביך במקצת: הוא שובץ לשפוט את גמר הגביע האנגלי באצטדיון המילניום בקרדיף, אך לאחר העפלתה של ליברפול לגמר הוחלף באלן ויילי. זאת לאחר שהועלו ספקות בנוגע ליכולתו של דין לשפוט את ליברפול בצורה הוגנת בשל העובדה שהוא מתגורר בעיירה מרסיסייד הסמוכה לעירם של הביטלס. 
 
אגב, גם השופט החדש לא מנע את זכייתה של ליברפול בגביע לאחר ניצחון על ווסטהאם של יוסי בניון.

בראיון עיתונאי שנערך עם דין בשנת 2003 הוא נשאל מדוע הפך להיות שופט. "עשיתי זאת כדי לשמור על כושר", הסביר מייק דין, "עזבתי את העבודה, ישבתי בבית והשמנתי. החלטתי לרדת במשקל והפכתי לשופט". 

אתמול הוא גרם לאלכס פרגוסון להשמין מנחת.    

תגובות

d

טלספורט בפייסבוק