2

בינתיים זה רק נראה יקר

שבוע לפני תו۝ הפגרה בליגת העל, 'עידן שניידר' החל. עשינו סדר בבורסת השמות המועמדים למכבי תל אביב. ארבייטמן ובן יוסף על הכוונת, כמו גם שלל זרים, אולם הדבר הכי בטוח במכבי הוא שאין באמת חדש

יום ראשון 30 דצמבר 2007
אורית מרום
עידן שניידר החל בשבוע שעבר עם שורה של מינויים בתפקידי המפתח באימפריה הצהובה, נטולת לוני הרציקוביץ'. במקביל, נמשכים המאמצים לחזק את הקבוצה.

את כיסא המנכ"ל תפס עוזי שעיה, איש כוחות הביטחון לשעבר, ואחד מנציגיו של אלכס שניידר בישראל. איש העסקים, אביב בושינסקי, שאף הוא אחד מציגיו של שניידר בארץ הקודש, ובעבר שימש כדוברו של בנימין נתניהו, ישמש כסמכות ניהולית בכירה נוספת ויהיה אחראי על ההתנהלות מול התקשורת. 

מאיר שמיר מונה ליועצו הקרוב של שניידר, ויהיה אמון על הפן המקצועי יחד עם הקפטן, אבי נמני, והמנכ"ל עוזי שעיה. אביב רייז, איש עסקים גם כן, הוא נציגה של אגודת מכבי תל אביב המחזיקה ב- 20% ממניות הקבוצה, יישב בדירקטריון מטעמה. הוא אמור להיות שותף ללא מעט החלטות. 

דיוויד פדרמן, האיש החזק בקבוצת הכדורסל, הפך באופן בלתי רשמי לאיש החזק בקבוצת הכדורגל. מתחת לפני השטח, הוא לא אמור להיות מעורב, אולם מעמדו יהיה זהה, אם לא יותר, לזה של מושיק תאומים בהפועל תל אביב.

עו"ד מורן מאירי, אמור לשמש כיועצה המשפטי של הקבוצה, והוא מביא עימו ניסיון רב בתחום הכדורגל, בהיותו מייצג שחקנים וגם פרקליטה של בית"ר ירושלים בשנתיים האחרונות. כזכור, מېירי ייצג את בית"ר במו"מ מול שחקני הבית שלה: יצחקי, ברוכיאן, בן שושן ושחקנים נוספים.

לתפקיד בכיר במחלקת הנוער מועמדים כרגע זאביק זלצר, אברהם בכר ושמעון קורק. עמדה זו תאוייש בסוף העונה, אך קיימת אפשרות שאם זלצר ישוחרר מהנבחרות, הוא יתߞנה לתפקיד מרכזי כבר בשבועות הקרובים.

תוכנית שני השלבים

בטווח הקצר, הווה אומר- עד סוף העונה, מעוניינים בקבוצת הרוכשים לחזק את הקבוצה ב-3 תפקידים מרכזיים לפחות, שהם: בלם, קשר אחורי וחלוץ, במטרה שהקבוצה Ӫשאר בליגה הבכירה. אלכס שניידר הקציב 5.2 מיליון ש"ח לנושא, ואם יספיק הכסף, במכבי מאוד יהיו מעוניינים להביא שחקן שיכול לשחק בעמדות המגן והקשר השמאלי בנוסף.

הטווח הארוך אמור להפוך את מכבי תל אביב לקבוצה מובילה בכדורגל הישראלי. תוכנית זו תכלӕל העמדת תקציב לשנים הבאות של בין 50-70 מיליון ש"ח. המטרה תהיה להחזיר את הקבוצה לצמרת הכדורגל הישראלי, ולהגיע לאירופה. המטרה המוצהרת של אלכס שניידר היא להגיע לליגת האלופות. 

תוכנית זו כוללת בחובה מספר נקודות מרכזיות: 
1. חיזוק הקבוצה, העמדת סגל איכותי של שחקנים ישראלים וזרים שיתמודד מול בית"ר ירושלים ומכבי חיפה. 
2. בניית תשתיות, שיפוץ המתקן בקרית שלום.
3. שיקום מסיבי של מחלקת הנוער. 
4. בנייה של מערך סקאוטינג לגילוי̠כשרונות צעירים. 
5. הקמת מערך שיווק ומרצ'נדייז בתוכנית רב שלבית, שייתן למכבי תוך מספר שנים כוח כלכלי ענק שיגיע ממכירת מוצריה, כולל פתיחת חנויות הקבוצה ברחבי הארץ, מכירת כרטיסים ומנויים. 
6. במכבי מודעים לכוחה הפוטנציאלי של הקבוצה מבחינה כלכלית, והם מצפים לשבור את כל שיאי ההכנסות מספונסרים וחסויות. בקבוצה בונים על מאיר שמיר ורוני מאנה, שלבד יכולים להביא לפחות 20 מיליון ש"ח מחסויות ('סלקום', 'אזורים', 'מודיעין אזרחי', 'תנובה', 'ליפמן'). 
7. בקבוצה מעוניינים להעמיק את הקשר עם הקהילה, להחזיר את הקהל למגרשים, לשמור על קשר עם האוהדים ולעזור להם ברכישת ציוד עידוד ובבניית מועדון אוהדים חדש.

אז מי מועמד לחיזוק הקבוצה?

במכבי ערכו פנייה רשמית לבית"ר ירושלים, ובמועדון הצהוӑ מאמינים שתומר בן יוסף ישחק אצלם בשל העובדה שהוא לא צפוי לקבל דקות משחק עד סוף העונה בקבוצתו, בשל הקשרים המצוינים בין אלי ארזי, יו"ר בית"ר, לעוזי שעיה ובשל ההצעה הכספית הגבוהה שהגישה מכבי ע"ס 1.6 מיליון ש"ח. ̼br/>
גורם המקורב למועדון אמר: "אם במכבי תל אביב ירצו את שלומי ארבייטמן, העניין ייסגר בתוך 5 דקות". במכבי אומנם לא בונים על ארבייטמן, אולם באם הקבוצה לא תמצא חלוץ זר, תיתכן האפשרות כי השחקן יצורף לקבוצה עד תום העונה. רצוי̠לציין את מערכת היחסים הטובה בין רוני לוי לאבי נמני, ואת העובדה שמאיר שמיר מקורב לאריק אייזקוביץ, הבעלים של טוברוק שמחזיק בחצי מכרטיסו של השחקן.

גורמים מטעמם של קבוצת הרוכשים החדשה גיששו בשבועות האחרונים לגבי אפשרות הבאתו ש

תגובות

טלספורט בפייסבוק