הגיעו לבאר, אך לא שתו

אליפות אירופה לנשים: אחרי התבוסה מול צ'כיה, הנבחרת של אלי רבי שיחקה מצויין מול לטביה, אך הפסידה 73:77, כאשר היא נכנעת למשחק ענק של יעקובסון, שקלעה 28 נקודות

יום שלישי 25 ספטמבר 2007
מערכת TELESPORT
 לא בטוח שנבחרת הנשים בכדורסל האמינה לפני חודש שהיום היא תשחק באליפות אירופה, אך זה קרה והנבחרת של אלי רבי שהובסה במשחק הראשון מול צ'כיה, היתה נהדרת היום מול לטביה ונתנה משחק נהדר, אך חוסר ריכוז ברבע האחרון, ומשחק הירואי של יעקובסון הלטבית, העניק להן ניצחון דחוק 73:77.

ישראל לא מצאה פיתרון ליעקובסון, שהפציצה 28 נקודות וקלעה מכל מצב. למרות ההפסד, ניצחון של ישראל מחר מול תורכיה עשוי עדיין להעלות אותה לשלב הבא. במשחק השני בבית הביסה כצפוי צ'כיה את תורכיה 62:86, והותירה סיכוי לישראל.

בשורות ישראל הצטיינו ליעד סואץ עם 21 נקודות. לני סלווין הוסיפה 14. קטיה אברמזון קלעה 15.

אלי רבי, מאמן הנבחרת אמר בסיום על יעקובסון: היא שחקנית גדולה, יש שחקניות שלא משנה מה אתה עושה, אתה לא עוצר אותה, היא קלעה זריקות תחת לחץ ומגיע לה קרדיט.

טל נתן, עוזר מאמן הנבחרת אמר בסיום: באנו היום לנצח, שיחקנו נהדר, מחר נסחט את הלימון עד הסוף, נשתדל מנטאלית, יש לנוי עדיין סיכוי להעפיל עם ניצחון על תורכיה.

רבע ראשון: התקפה עקרה של ישראל

אלי רבי ערך שני שינויים בחמישייה מהמשחק הקודם ועלה עם לני סלווין, לירון כהן, שי דורון, אברמזון וג'ניפר פליישר. 

ישראל פתחה עם שתי קליעות עונשין מוצלחות של פליישר, אך הלטביות הגיבו עם ריצה של 0:10. ישראל, בראשותה של פליישר המצויינת הגיבה עם ריצה של 0:6 וצימקה את הפיגור ל-8:10 בלבד. שתי שלשות רצפות של טארה הלטבית שוב פתחה פער מישראל. 8:15 ללטביות.

לני סלווין עם שלשה שלה החזירה את ישראל למשחק, אך שוב טארה הלטבית היתה מקור הצרות של ישראל עם עוד סל שהעלה את הלטביות ליתרון 11:17 1.40 לסיום הרבע. ישראל המשיכה ביכולת ההתקפית העלובה שלה והרבע הסתיים בתוצאת 12:17 ללטביות.

רבע שני: סואץ מתפוצצת על הלטביות

ישראל פתחה מצויין את הרבע השני וסלים של פליישר החזירו את ישראל למשחק. ליעד סואץ פתחה נהדר את הרבע השני ושלושה סלים רצופים שלה העלו את ישראל ליתרון מדהים של 19:24, כאשר היא משלימה ריצה של 2:12.  ליעד סואץ המשיכה להיות השחקנית המצטיינת של ישראל, ועם 13 נקודות שלה שמרה את ישראל ביתרון ברבע השני המצויין שלנו. 

אולם מהעבר השני, שלשה של דרימן החזירה את הלטביות לפיגור 2. 27:29 לישראל, 2.50 לסיום המחצית. מכאן רצה ישראל ריצת 0:5 בזכות שלשה של לירון כהן וברחה שוב ליתרון 27:34. ישראל לא עצרה ושלשה נוספת של קטיה אברמזון העלתה את ישראל ליתרון שיא, 27:37. הלטביות צלפו שלשה, אך שלשה מהעבר השני של סואץ המעולה הורידו את הנבחרות להפסקה ביתרון 30:39 לישראל.

רבע שלישי: הלטביות חוזרות

הלטביות פתחו את הרבע השלישי בריצת 0:4, אך לני סלווין שמרה את ישראל ביתרון מבטיח מהקו. ההפרש שכבר היה 9 ירד ל-2 בלבד אחרי סל נוסף של יעקובסון. אותה יעקובסון קלעה סל שני ברציפות והשלימה ריצת 2:11 כדי להשוות ל-41:41.

5 דקות ברבע השלישי, נכנסה למשחק מירב דורי שעם סל שלה העלתה את ישראל ליתרון 43:47. הלטביות הצליחו לנטרל את ההתקפה הישראלית ברבע הזה ויעקובסון המשיכה לקלוע מול ההגנה החדישה של ישראל, עם 17 נקודות, 13 מתוכן ברבע השלישי כדי להשוות ל-51:51. קטיה אברמזון, עם שלשה מהעבר השני הריצה שוב את ישראל ליתרון 3 נקודות. ישראל יצאה להתקפה אחרונה וסל עם הבאזר של סלווין, הוריד את הנבחרות להפסקה ביתרון של ישראל 53:57.

רבע רביעי: סואץ מחטיאה - לטביה מנצחת

ליעד סואץ פתחה את הרבע הרביעי כמו שסיימה את השלישי עם אסיסט נהדר לסלווין הבעייה של ישראל היתה בסגירה לריבאונד ההגנה והלטביות חזרו לתמונה עם סל קל. ישראל הצליחה לשמור על היתרון בזכות לירון כהן, אך שלשה של באסקו קבעה שיוויון 62. צמוד צמוד. לישראל לא היתה תשובה ליעקובסון, שהעלתה את הלטביות ליתרון 2, אך שני סלים רצופים של סואץ ומירב דורי החזירו את ישראל ליתרון 64:66.

ישראל הצליחה לברוח כבר ליתרון 4, אך יעקובסון, מי אם לא היא החזירה את הלטביות ליתרון עם שתי שלשות רצופות. 68:70 ללטביה. הישראליות איבדו תראש, סואץ עשתה עבירת תוקף והלטביות ברחו ליתרון 68:72. קטיה אברמזון עם סל נפלא וגג מהעבר השני שמרה את ישראל בתמונה. 70:72 בלבד ללטביות. הלטביות קלעו סל וברחו ליתרון 4. לירון כהן עם שלשה מדהימה קבעה 73:74 בלבד ללטביות. ישראל שלחה את באסקו לקו, הלטבית קלע רק אחת, אך ליעד סואץ החטיאה של קריטי, 3.5 שניות לסיום. אגלייט סגרה עניין מהקום עם שתי צליפות והעניקה ניצחון ללטביות. 73:77 בסיום.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק