אופא: גרנט לא יאמן בולנסיה

פרסום בכורה: המנהל הטכני של אופ"א אנדי רוקסבורו נפגש הלילה בלונדון עם יו"ר ארגון המאמנים הישראלי אמנון רז ובישר לו על כך. "הסאן": אברמוביץ' פנה לואן באסטן

יום רביעי 26 ספטמבר 2007
אשר גולדברג
נדמה כי הקשיים של אברהם גרנט לא מפסיקים מאז התמנה למאמנה של צ'לסי, הערב בישר המנהל הטכני של אופ"א אנדי רוקסבורו ליו"ר ארגון המאמנים הישראלי אמנון רז כי אופ"א תאסור על גרנט לנהל את משחקיה של צ'לסי בליגת האלופות וכי ההחלטה תופעל באופן מידי החל מהמשחק הקרוב נגד ולנסיה בשבוע הבא. 

ההתאחדות האירופית (אופ"א) אוסרת על מאמן ללא תעודת פרו (מקצוען) לנהל משחק במסגרת רשמית באחד ממפעליה ורוקסבורו הבהיר הערב לרז כי הדרך היחידה בה גרנט יוכל לשבת על הספסל של הכחולים היא אם ימצא מאמן מתוך המועדון בעל תעודת פרו אשר ינהל בפועל את המשחק הקרוב בספרד. 

כזכור הדיון בנושא תעודת המאמן של גרנט לא פסח גם על ההתאחדות הכדורגל האנגלית שאמורה להתכנס בימים הקרובים בכדי לדון בבקשת צ'לסי להאריך את האישור שניתן לגרנט בסוף השבוע האחרון שלפיו הוא יוכל לאמן בליגה עד ינואר הקרוב. יחד אם זאת גם ארכה זאת מציבה את גרנט בבעיה שכן הקורס הבא לקבלת תעודת פרו שיערך בארץ יחל רק במרץ בשנה הבאה. 

אמנון רז סיפר הערב ל-TELESPORT: " אנדי רוקסבורו אישר היום לארגון המאמנים הישראלי להתחיל בשדרוג תעודות ה"פרו" למאמנים הבכירים בארץ כשביניהם דרור קשטן, יצחק שום וגם אברהם גרנט רק בתחילת חודש מאי 2008. ברור לכולם שעבור גרנט ותפקידו בצ'לסי זה יוצר בעיה. באשר למה שקורה באנגליה נראה כי אופ"א לא מתערבת בהחלטת ההתאחדות האנגלית בה אולי יתנו לגרנט לאמן עד סוף העונה ולהמציא תתעודת "פרו" רק בקיץ, לאחר שהקורס בישראל יושלם".

"אברמוביץ' פנה לואן באסטן"

"הסאן" הלונדוני מדווח הבוקר כי הבעלים של צ'לסי רומן אברמוביץ' פנה למאמן נבחרת הולנד, מרקו ואן באסטן, והציע לו להחליף את אברהם גרנט באופן מיידי. העיתון מציין כי בצ'לסי ממתינים כעת לתשובתו של ואן באסטן שבודק האם הוא יכול להשתחרר מהחוזה בנבחרת הולנד. 

ואן באסטן ישב מאחורי אברמוביץ' במשחק ההפסד של צ'לסי מול מנצ'סטר יונייטד בראשית השבוע אך התעקש שמדובר בביקור פרטי שלא קשור לענייני עבודה. 

עיתון "הטיימס" דיווח, לעומת זאת, כי גרנט שוחח עם שחקני הכחולים והודיע להם כי מינוי לתפקיד הוא קבוע וכל מי שחפץ לעזוב את הקבוצה רשאי לעשות זאת.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק