עייפות, חוזרות הביתה

גביע אירופה בכדורסל נשים: נבחרת ישראל שהפסידה הערב לטורקיה הוכרעה ככל הנראה בעיקר בגלל העייפות. 17 נקודות בלבד במחצית השנייה לא הספיקו מול הטורקיות שניצחו 58:70 ועלו לשלב הבא.

יום רביעי 26 ספטמבר 2007
רועי רובינשטיין
נבחרת ישראל בכדורסל נשים תעשה את הערב השני של החג כבר בסוכה, בבית. השבוע החלומי של כדורסל הנשים שהחל עם העלייה ממשחקי ההזדמנות האחרונה באיטליה הסתיים הערב עם הפסד שלישי ברציפות באליפות אירופה, 58:70 לטורקיה שעלתה לשלב השני של האליפות על חשבונה.

העייפות היא זו שהכריעה את הנבחרת של אלי רבי שלאחר מחצית ראשונה סבירה בה קלעה 41 נקודות לעומת 43 הנקודות של הטורקיות עלתה למחצית שנייה, עייפה וכבדה בה קלעה רק 17 נקודות בזמן שהטורקיות צלפו מעבר לקשת. זה היה אולי סיום מאכזב לשבוע חלומי אך כפי שהגדיר זאת טוב אלי רבי בסיום, מהיום יש לנו נבחרת, לפחות לעתיד.

מאמן הנבחרת אלי רבי אמר בסיום: " זו תחושת אכזבה, ציפיתי ליותר היום המשחק הזה הוכרע מקליעות מעבר לקשת, בשאר הפרמטרים היינו באותה רמה. בחצי השני בחירת הזריקות שלנו לא הייתה טובה. הגענו לטורניר הזה עשינו קרב שקול אבל זהו זה נגמר.

שיחקנו הרבה משחקים במוקדמות ויש לזה עומס מנטאלי ופיזי אבל זה נתון, כבר קרו מקרים שקבוצות עייפות ניצחו אבל את זה לא עשינו. סך הכל בכדי לסכם את הקמפיין אני מרוצה, עשינו קמפיין טוב נתנו פייט טוב לקבוצות הטובות באירופה, יש לנו עתיד, ראינו בקמפיין הזה הרבה שחקניות שלוקחות אחריות, יחד עם זאת המסר שלי לבנות הוא שהן חייבות להמשיך לעבוד קשה כי בעתיד שוב יהיה קשה. בשלב הבא אני מקוון יותר גבוה, העבודה שלנו לא רק מסתכמת בנבחרת הלאומית אלא גם עובדים עם עשר שנים אחורה. גם היום אפשר לומר ששיחקנו כדורסל בשביל העתיד". 

רבע ראשון:  
ישראל פתחה את המשחק היטב כשפליישר עם זריקה מחצי מרחק ואברמזון עם שלשה העלו אותה ל-0:5 לפני שאיליי הטורקית עם שלשה ואולקי עם שלוש נקודות בחדירה ובל ועבירה העלו את הטורקיות ליתרון ראשון הערב. הורסאן המסוכנת עוד הספיקה לקלוע שתיים מהקו לפני שאברמזון קטעה את ריצת ה-0:8 של הטורקיות עם סל מחצי מרחק חמש דקות לסיום (9:7) .

הטורקיות המשיכו לשלוט בצבע הישראלי ועלתה ל-13:11 שלוש דקות לסיום הרבע כשאברמזון הייתה היחידה שמשאירה את ישראל בתמונה בהתקפה. שתי זריקות עונשין טובות של דורון במהלך הבא של ישראל הורידו את ההפרש ל-14:13 ומיד אחר כך דורון העלתה את ישראל ליתרון לפני שהטורקיות קלעו שלשה ודורי השיבה עם קליעה מעבר לקשת בכדי להשיב לישראל את היתרון, 17:18 בסיום הרבע הראשון.

רבע שני: 
הטורקיות פתחו טוב א הרבע השני עם שלוש שלשות שהעלו אותה ל- 27:20. שי דורון, לירון כהן ופליישר היו אחריות לריצת נגד שהורידה את ההפרש לשתיים בלבד (30:28) לפני שהטורקיות הצליחו להשחיל עוד שלשה.

הגנה טובה במהלך הדקה הבאה ושתי קליעות טובות של דורי צימקו שוב את התוצאה לנקודה בלבד, 33:32 אך שתי זריקות עונשין של הטורקיות, שליטה מלאה בריבאונד ושלשה נוספת של הטורקיות (שישית הערב) העלו אותה שוב ליתרון משמעותי יחסית, 32:38. 

ליעד סואץ ששבה למגרש עם שתי עבירות וסלווין תיפקדו טוב בהתקפה בדקות הבאות אך ההגנה  האזורית של ישראל לא הסתדרה עם הקו האחורי של הטורקיות שכבר קלעו שבע שלשות ושמרו על יתרון ארבע נקודות הפרש, 39:43 שתי דקות למחצית. הגנה טובה בדקה האחרונה של הרבע ושתי קליעות עונשין נוספות של דורון הורידו את ישראל למחצית בפיגור מינימלי, 43:41 במחצית. 

רבע שלישי:
הטורקיות פתחו את הרבע השלישי בדיוק מאיפה שהן עצרו את המחצית הראשונה, שתי שלשות וסל בהתקפת המעבר מצידן לעומת חוסר יכולת התקפית של ישראל השיבו את היתרון הדו ספרתי של הטורקיות, 53:41. 

רק לאחר שהטורקיות עלו ליתרון 15 נקודות הפרש, 56:41 הצליחה ישראל לקלוע סל ראשון במחצית השנייה כשמירב דורי צימקה לשלוש עשרה נקודות הפרש לפני שכהן קלעה שוב וצימקה לאחד עשרה נקודות בלבד, 56:45. החטאות שמוועות של ישראל בהתקפות הבאות לא הביאו לצמצום הפער והטורקיו שבו לקלוע בכדי להגדיל את היתרון לשש עשרה נקודות הפרש עשר דקות לסיום, 45:61 לטורקיות, ככה זה כשישראל קולעת רק ארבע נקודות ברבע.

רבע רביעי: 
ליעד סואץ פתחה טוב את הרבע האחרון עם שלשה, אך בהגנה ישראל לא יכלה לעצור את הארדן שקלעה במהירות מהעבר השני. משחק עייף של הישראליות לא הצליח למנוע את ההפסד המגיע כשההפרש נע כל הזמן סביב השש עשרה נקודות יתרון לטורקיות.

בנימה אופטימית נציין כי היו אלו שירן צעירי וכהן הצעירה שקלעו את הנקודות הבאות לישראל מה שיוכל רק לתת להן ביטחון לעתיד. שי דורון הצטרפה לצעירות עם סל מחצי מרחק שצימק את התוצאה לארבע עשרה נקודות יתרון לטורקיות אך עם שתי דקות על השעון קשה היה להאמין שישראל תעשה קמבאק מדהים. קטיה אברמזון עם ארבע נקודות נוספות קבעה את תוצאת המשחק, 58:70 לטורקיה בסיום.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק