הנרי: אני פה בשביל ללמוד

לאחר חודשיים של התאקלמות ושער בכורה חלוצה החדש של ברצלונה תיירי הנרי מודה בראיון למגאזין "רביסטה" כי הוא עדיין לומד את השיטה של ברצלונה. "המשחק בספרד שונה מאד מזה האנגלי"

יום חמישי 27 ספטמבר 2007
רועי רובינשטיין
בקיץ האחרון נשיא ברצלונה חואן לה פאורטה עשה את המהלך שכל העולם ציפה לו וצירף את תיירי הנרי לחוד של בארסה בכדי ליצור את ה"פאנטסטיקוס". חודשיים לאחר שהגיע לקאמפ נואו הנרי עדיין מנסה להתאקלם לסגנון המשחק הספרדי בכלל ולזה של בארסה בפרט.

"בתחילת הקריירה שלי אמנם שיחקתי כשחקן כנף אך בשמונה העונות האחרונות תחת ארסן ונגר תפקדתי כחלוץ חוד כך שלוקח לי זמן לשוב לתפקיד אותו מילאתי לפני כמעט עשור" הודה הנרי שהתוודה כי בעקבות השינוי יהיה עליו לעבוד יותר על כושרו הגופני. " כאשר אתה משחק בכנף אתה חייב להיות בכושר שיא בכדי שתוכל לרדת להגנה ולעזור לחברך, כושר שאני עדיין לא הגעתי אליו".

הנרי שעד כה כבש שער אחד בליגת האלופות לא מציב לעצמו סך שערים לעונה ויודע כי השוני בין המשחק בליגה הספרדית לאנגלית עלול לפגוע בכמות השערים שלו העונה. " באנגליה הכדור מגיע הרבה יותר מהר לחלוצים בעוד שבספרד שחקני הקישור הם אלו שמחזיקים בו ברוב שלבי המשחק, עליי להתאים את עצמי למשחק הזה מעתה והלך". 

לסיום נשאל הנרי על חבורת הצעירים בבארסה עימה הוא משתף פעולה במיוחד בשבועיים האחרונים בעקבות פצעיותיהם של אטו ורונאלדיניו. "כמו כולם אני גם חושב שבכדורגל אין לגיל משמעות כל עוד אתה טוב. בבארסה גיליתי מספר שחקנים צעירים מרשימים ביניהם בוז'אן קירקיץ' שהוא שחקן שמעולם לא ראיתי כדוגמתו ומסי שהופך להיות האחד שידברו עליו בכל העולם בשנים הבאות".

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק