ישראל תארח את שבדיה

גביע דיוויס: לאחר שנהנו מהנבחרת בניצחון מול צ'ילה שהעלה את ישראל לבית העליון, נשוב להנות מבחורינו במפגש מול שבדיה שיערך ברמת השרון. הכינו את הכרטיסים, סודרלינג וביורקמן בדרך לארץ

יום חמישי 27 ספטמבר 2007
רועי רובינשטיין
נבחרת הדיוויס של ישראל אשר הפתיעה את צ'ילה בתחילת השבוע תשוב לשחק בארץ כבר במפגשה הראשון בבית העליון בו תפגוש את נבחרת שבדיה במפגש שיערך החל מה-8 בפברואר בשנה הבאה. כך נקבע הצהריים בהגרלת התאחדות גביע הדיוויס שנערכה בלונדון. הקהל הישראלי שעזר כל כך לנבחרת בכדי לנצח את צ'ילה ישוב לרמת השרון בקרוב.

ישראל שהייתה בין שמונה הנבחרות הלא מדורגות בהגרלה, אמנם זכתה להגרלה הנוחה ביותר שיכלה לקבל שכן הנבחרת השבדית אמנם איכותית מאד אך אינה עומדת בשורה אחת עם נבחרות כארה"ב או רוסיה.

קפטן הנבחרת אייל רן אמר הצהריים ל-TELESPORT: "זו בדיוק ההגרלה שרצינו, רצינו משחק בית ואם אפשר מול נבחרת שאפשר לעבור אותה. אבל עדיין מדובר בהגרלה קשה מאד, לא סתם שבדיה כבר שנים בבית העליון, יש לה שחקנים איכותיים".

אז מי זו שבדיה?
כפי שקפטן הנבחרת אייל רן ציין, לא מדובר באריות עולם אך בהחלט בנבחרת איכותית אשר נשענת על הניסיון של שניים רובין סודרלדינג ויונאס ביורקמן. 

סונדרלדינג מדורג כיום במקום ה-34 בעולם ונחשב למחסט מספר אחת של השבדים, הוא החל את דרכו בסבב העולמי לפני קצת פחות משבע שנים ועד היום זכה רק בטורניר אחד בסבב כאשר הניף את התואר בטורניר ליון בשנת 2004. אותה שנה הייתה בין הטובות ביותר בקריירה שלו בה הוא טיפס עד לסביבות המקום הארבעים בעולם. 

שלל פציעות מנעו ממנו להתקדם בשנתיים הבאות עד שב-2006 שב סונדרלדינג לכושרו הטוב והתברג אל בין 25 הראשונים בעולם, דירוג שמאז מעט ירד כאמור. 

המחבט השני של השבדים הוא יונאס ביורקמן הותיק (35) המדורג כיום במקום ה-54 בעולם. בעבר זכה השבדי  לפרסום רב כאשר היה חציו של צמד הזוגות הטוב בסבב כשהוא זוכה יחד עם בן זוגו בלא פחות מ-50 תארים שונים. במשחק היחידים הוא קצת פחות הרשים עם כתשעה זכיות, אך יש לזכור כי כוחו העיקרי מולנו יהיה שוב במשחק הזוגות יחד עם סונדרלנדינג. 

המחבט השלישי של השבדים הוא תומאס יוהנסון שזכור לחובבי הענף מזכייתו באליפות אוסטרליה הפתוחה ב-2002 אז היה מדורג יוהנסון במקום השביעי בעולם. כיום כשהוא כבר בן 32 וסבל מאינספור פציעות בשנים האחרונות.

שני הטניסאים הנוספים שמשלימים את הסגל השבדי הם יואקים יוהנסון בן ה-25 (162 בעולם) שעדיין מוגדר בארצו כהבטחה שטרם מומשה לאחר שהגיח לעולם הטניס כעילוי (דורג תשיעי בסבב ב-2005) אך נפצע בכתפו מאז מנסה לשוב לכושר. הטניסאי החמישי בנבחרת הוא סימון אספלין הותיק שמתרכז בשנים האחרונות בעיקר במשחקי הזוגות ואמור להגיע לארץ בדיוק לשם המטרה הזו, להיות בן זוגו של ביורקמן.

יתר המפגשים: סרביה - רוסיה, בריטניה - ארגנטינה, בלגיה - צ'כיה, דרום קוריאה - גרמניה, צרפת - רומניה וארה"ב - אוסטריה.

ובינתיים, הפסד לאנדיוני בתאילנד
ולפעמיים החגיגה נגמרת, כך לפחות הרגישו הבוקר צמד הטניסאים אנדי רם יוני ארליך שכנראה עדיין היו שיכורים מהניצחון של נבחרת ישראל על צ'ילה בגביע הדיוויס בסוף השבוע והודחו הבוקר מטורניר בנגקוק כבר ברבע הגמר על ידי וינסנט ספדה האמריקני  ופרננדו ורדסקו הספרדי בתוצאה 5:7, 6:3 ו-10:8.

הצמד הישראלי שהגיע לתאילנד בתחילת השבוע בכדי להגן על התואר בו זכו בשנה שעברה, נכשל ברבע הגמר על אף פתיחה טובה למשחק שהתבטאה בניצחון המערכה הראשונה. ככל הנראה גורם העייפות גרם לשניים לעשות מספר טעויות במערכה השנייה אותה הפסידו 6:3 לפני שספדה ו-ורדסקה ניצחו את שובר השוויון שהכריע את המשחק ועלו לחצי הגמר.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק