ונעבור לתחזית

אחרי פגרה קצרה חזרה בסוף השבוע הליגה הספרדית והחל מסוף השבוע הקרוב ישובו גם הצרפתית והאיטלקית. לגרמנית נמתין עוד קצת. ׫מונת מצב בליגות המובילות באירופה

יום שני 07 ינואר 2008
אבי יופה
sp;

לבאיירן לא עזרה ההודעה של המאמן אוטמאר היצפלד, כי יעזוב בסוף העונה. יחד עם הדיווחים על מעבר של הבלמים לוסיו ולאם והשעייתו של אוליבר קאן, נראה שאבק הכוכבים בקבוצה מתחיל לתת את אותותיו. כנראה זה מה שקורה כשתוצאות לא מגיעות, שכן הקבוצה ניצחה רק שלוש פעמים בשבעת המשחקים האחרונים בכל המסגרות טרם היציאה לפגרה. בברמן לעומת זאת, מצב העיניינים טוב יותר. חניכיו של תומאס שאף נהנים מחזרתו של החלוץ קלאסניץ' והשילוב המנצח של דייגו וסאנוגו, שכבשו יחד̠16 שערים בליגה. יחד עם הוגו אלמיידה שהוסיף שבעה משלו, ברמן היא הקבוצה עם ההתקפה הטובה בליגה- 42 שערי זכות ב- 17 מחזורים. קבוצות מהמקום השליש ואילך שינסו להראות שהן קיימות, כמו המבורג ובאייר לברקוזן, לא יצליחו להטריד את שתי המובילות, שיילכו ۨאש בראש עד לקו הסיום. 

שטוטגארט, האלופה היוצאת, מתחילה לטפס מעט במעלי הטבלה, אבל לא תצליח להשיג העונה יותר מדי. שאלקה תנסה לגנוב מקום בליגת האלופות מלברקוזן, שיצאה לפגרה בכושר מצוין, וכך גם האנובר המפתיעה. בתחתית הכל מתחיל להיות גם כן צפוף, אחרי ההתאוששות המפתיעה מעט של קוטבוס, שהפכה את בוכום, ארמניה בילפלד והנזה רוסטוק למועמדות לירידה. 

צרפת - נגמרה השושלת?

בשנים האחרונות הליגה הצרפתית הייתה ליון ועוד 19. העונה, עם נאנסי ובורדו, הליגה הפכה Ӝהיות ליון ועוד 17 וקצת. נאנסי אמנם במקום השני בטבלה, מרחק ארבע נקודות בלבד מהמובילה ליון, אבל גם ברגעי האמת טרם הפגרה, כשיכלה להפוך את תמונת המצב ולהעפיל למקום הראשון לא השכילה לעשות זאת. 

גם בורדו מהמקום השלישי, מרחק שש נקודות מליון, מפӡידה ברגעי האמת ולא מצליחה לסגור את הפער מהמקום השני וזה למרות שהפסידה רק פעם אחת בתשעת משחקיה האחרונים לפני המנוחה, הרבה בזכות עשרה שערים של דיוויד בליון. בכלל, נראה שאין מי שיעצור את ליון וחלוצה המצוין קארים בנזמה, שאחרי 12 שערי ליגה והופעות מרשימות בליגߪ האלופות צד את עיניהן של הקבוצות הגדולות ביבשת, אבל הודיע כי הוא נשאר בצרפת עד שהחליט שמיצה את עצמו במועדון. הקבוצה נראית בדרך הבטוחה לאליפות נוספת אחרי שהפסידה פעמיים בלבד בחודשיים האחרונים בכל המסגרות. 

מי שנראית בדרך הבטוחה לתחתית הליߒה ומהווה את אחת מאכזבות העונה היא מארסיי. אחרי שהודחה מליגת האלופות כבר לא נראה שלקבוצה יש מה להשיג העונה, פרט להישארות בליגה. למרות שבשורותיה משחק מאמודו ניאנג, עם עשרה שערים עד עתה, אלופת אירופה לשעבר, מרחק חמש נקודות מהקו האדום, פשוט לא מצליחה להתחבר הӢונה. 

קבוצה פאר צרפתית נוספת שלא ברור כיצד הגיעה לתהום הליגה, היא פאריס סנט ז'רמיין. מי שבעבר הייתה ספינת הדגל של הכדורגל הצרפתי נמצאת במקום ה- 16, עם חמישה ניצחונות בלבד מתוך 19 מחזורים. עד כדי כך מצבה נואש, שאוהדי הקבוצה כבר ניסו בעבר לחבל באימוני הקבוצה והביעו את מורת רוחם בצורה אלימה מהמצב המקצועי. הפאריזאים מדורגים שתי נקודות בלבד מעל הקו האדום, שם נמצאת קבוצת צמרת נוספת לשעבר לאנס, שיחד עם שתי הקודמות מדגישה את מצב ענף הכדורגל בצרפת, שכמעט כל כוכביו משחקים בחו"ל וקבוצות הצמרת שߜ פעם, הופכות להיות קבוצות התחתית של היום.

תגובות

טלספורט בפייסבוק