יצחקי צחק אחרון

ליגת העל: 86 דקות הוליכה בני סכנין על בית"ר ירושלים, עד שהגיע ברק יצחקי והשווה - 2:2 בסיום בדוחא. רומולו כבש ראשון לבית"ר, יבוריאן ובוזגלו כבשו לסכנין. שתי הקבוצות עדיין ללא הפסד

יום ראשון 30 ספטמבר 2007
אייל כהן

הרבה עניין וצבע התאפיין סביב המשחק הערב בדוחא: שני מגזרים, שני מחנות אוהדים, ואכן הכדורגל לא איכזב ושתי הקבוצות נחלקו בנקודה לכל צד - 2:2 בין בני סכנין לבית"ר ירושלים, שבהחלט סיכם מחזור רווי שערים ומסקרן בליגת העל.

אלישע לוי, מאמנה של בני סכנין, לא היה מודע לבעיות של קבוצתו בהגנה. בני סכנין עמדה נהדר על המגרש אבל נכנעה בדקה ה-86 לאלופת המדינה. הכדורגל של המחצית השנייה היה איטי יותר מהמחצית הראשונה. סכנין יכולה להרגיש גאה למרות תחושות הפיספוס, לוי בנה קבוצה לתפארת ואנחנו עוד נשמע עליה בכיוונים חיובים העונה.

בבית"ר ירושלים כבר ידעו כי מדוחא לא יהיה פשוט להוציא נקודות, זה היה קשה, אבל החלוץ הנהדר ברק יצחקי, שוב היה שם בזמן לתקן. זה קרה בבלומפילד, והנה זה קרה גם בדוחא, רק חבל שהגנת היריב תמיד שוכחת לשים אליו לב, אפילו לב גדול. בית"ר תתכונן למשחק הבא מול אשדוד המתחדשת, במטרה לחזור ולנצח. 

מחצית ראשונה: רומולו כבש ראשון, יבוריאן ובוזגלו הפכו הכל

החגיגות בדוחא החלו כבר בפתיחה: בית"ר ירושלים יצאה להתקפה ראשונה פשוטה, מאגף ימין. יצחקי השכיב את המגן השמאלי, והגביה מדוייק לראש של רומולו, הברזילאי בדקה הראשונה נגח מדוייק פנימה - 0:1 מהיר לבית"ר. 

סכנין ניסתה לצאת מההלם חמש דקות לאחר הספיגה ביצע מאור בוזגלו הצעיר מבצע נהדר מאגף ימין, בעט היטב, אבל הכדור היה רחוק מהקורה. 

היתרון של סכנין החזיק בדיוק רבע שעה: התקפה יוצאת מהכלל של סכנין, שהתחיל מחילוץ כדור מבואטנג, הועבר לבוזגלו באגף ימין אליו לקולמה שמסר רוחב שטוח ליבוריאן. החלוץ הארמני הסתובב ובעט חזק לפינה השמאלית - 1:1 בדוחא. 

בדקה ה-33 התקפה נהדרת של בית"ר: משחק צירופים בין יצחקי רומולו זנדברג, הסתיים כשהאחרון בעט ברגל החלשה החוצה. 4 דקות לאחר מכן מאור בוזגלו בעט כדור חופשי מדוייק, שקאלה הזדקק להמתח כדי להדוף לקרן. 

את בוזגלו הזכרנו הערב? אז עם האוכל בא התיאבון. מאור בוזגלו קיבל כדור נהדר לאגף ימין, הכניע את יואב זיו חדר לרחבה, ושלח פצצה ברגל ימין, קאלה הדף את הכדור לשערו הוא - 1:2 מהפך בדוחא. 

מחצית שנייה: יצחקי, כבר אמרנו?

בפתיחת המחצית השנייה עדיין היו גישושים והקצב שאפיין את המחצית הראשונה, עדיין לא נראה לעין. יבוריאן הצליח שוב להכין מצב לעצמו, אך קאלה היה הפעם במקום. 

בדקה ה-60 כדור חופשי מצויין של חאלד חאליילה מאגף ימין, מצא את הראש של קולמה, שנגח חזק לאמצע וקאלה זינק מצויין והדף לקרן. חמש דקות לאחר מכן, שיחרר זנדברג כדור ירוי נהדר מ-25 מטרים, שנעצר על ידי כהן. 

אלישע לוי מאמן בני סכנין, הוציא את כוכב הערב, מאור בוזגלו והעלה את חיים בנון. האלופה הפעילה לחץ על סכנין, שכבר ירדה לאחור: פחות מעשר דקות לסיום המשחק, התקפה שבלונית של בית"ר שהתחילה עם ברוכיאן מאגף ימין, זנדברג נגח לפינה ויצחקי עט על הכדור וכבש מקרוב פנימה - 2:2 שוויון בדוחא.

דקה לאחר מכן איליה יבוריאן יכל לעשות שוב מהפך, מסירה יוצאת מהכלל של קולמה לחלוץ הארמני, שבעט מקרוב כדור שדיגדג את הקורה ונמנע שער בטוח.

בני סכנין: כהן, ברקאי, קרופניק, ראבח, גנאים, חלאיילה (וילנר, 77), קולמה, סורמה, גנאים, בוזגלו (בנון, 79) ויבוריאן. 

בית"ר ירושלים: קאלה, גרשון, בנאדו, זיו (טוטו תמוז, 81), אלבראז, אלברמן (ברוכיאן, 46), בואטנג, טל (מירוסביץ'), זנדברג, יצחקי ורומולו. 

תמונה: באדיבות בית"ר - נט.

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק