כדורגל מעולם אחר

אליפות העולם לכדורגל נשים היתה אליפות של נבחרת אחת, גרמניה. היא סיימה את האליפות בלי לספוג אפילו שער אחד. הקהל נהנה ממשחקים מצוינים וממשהו לקנא בו. רוני שניידר, לשעבר מאמן נבחרת הנשים של ישראל מסכם

יום שני 01 אוקטובר 2007
רוני שניידר

כדורגל הנשים בעולם הגיע השבוע לשיאים חדשים. איכות משחק כזו מעולם לא נראתה כפי שנראתה באליפות העולם. והגמר, איזה גמר. כולל סיפור אנושי מדהים, של כוכבת הטורניר, מרתה. היא מחמיצה בעיטת 11 שיכלה לשנות לחלוטין את מהלך המשחק והופכת מכוכבת גדולה לגיבורה הטראגית של הטורניר. 

שני חצאי הגמר הפגישו את אירופה אמריקה ודרום אמריקה. זה היה ממש מותחן ותאווה לעיניים לראות איך ברזיל התוססת ומלאת חדוות היצירה במשחק, מנצחת את הארי השואג והחזק – ארה"ב – שלא הפסידה במשך שלוש שנים, למשך51 משחקים בינלאומיים רצופים.  ברזיל הבהירה בחצי גמר נפלא שכדורגל זה לא רק לגברים בברזיל –  ובמגרש זה לא רק רונלדיניו ורונאלדו – זה גם מרתה, דניאלה, פורמיגה וקריסטיאנה. ברזיל הביסה 0:4 את ארה"ב הגאה. היאושלחה את הנבחרת האמריקאית לעשות חושבים ורענון בכדורגל שלה.

חצי הגמר השני היה בין מעצמת הכדורגל האדירה גרמניה – האימתנית. הדורסת והכובשת אל מול נורבגיה – בעלת הכח הפיזי המתפרץ ויכולת אישית בהחלט טובה של כמה מכוכבות הנבחרת.

היו 7 שערים בשני משחקים. היו שערים נפלאים שנכבשו בצורה וירטואוזית ותוך כדי גילוי יכולת אישית נפלאה. היו מחציות ראשונות  שקולות ביותר בשני המשחקים שלא רמזו דבר וחצי דבר על התוצאה הסופית ודרך השתלשלות הדברים. היה קהל רב בשני המשחקים כ80- אלף בממוצע וזה דבר נפלא

קצב המשחקים ורמת האנרגיות שהיו במשחקים העלו את רמת משחק הנשים לגבהים אחרים וכל צופה הן במגרש והן בטלוויזיה בודאי שפשף עיניים בהנאה.

כל האמור היה רק האפריטיף. הגירוי למנה העיקרית. התפאורה הייתה מוכנה והבמה גם היא.
גרמניה – מול ברזיל. יריבות העל בגברים הגיעה גם לכדורגל הנשי. המכונה המשומנת והמשחק המסודר אל מול התחכום והיכולת האישית. המשמעת הקבוצתית אל מול ההברקות האישיות. הכוכבת מספר אחת בעולם – מרתה מברזיל – ביכולת אישית שלא  נראתה כמותה לפני כן אל מול ברג'יט פרינץ – מכונת השערים הגרמנית בסגנון טובי הכובשים הידועים מגרמניה – מולר. זיילר . רודי פלר. יורגן קלינסמן

גרמניה הגיעה למשחק כאלופת עולם ואלופת אירופה – ובטורניר עצמו עד לגמר לא ספגה שער !!!! הישג מדהים !!!

ההכנה המטלית למשחק היתה נפלאה. שתי הקבוצות עלו בנחישות וברעב לנצח בקרבות מגע ולהרוויח כל כדור ולנסות ליצור מצב של שער מהיר. שתי הנבחרות לא נתנו למעמד לגרום לפיק ברכיים או הססנות. הן ידעו היטב מה המשימה ומה נדרש מהן. 

ההכנה הפיזית היתה נהדרת. שתי הקבוצות לא "חסכו" אנרגיות וכח פיזי למחצית שנייה – מתחילת המשחק ראינו נסיונות ליציאה מהירה להתקפות והגנות מאד אגרסיביות בכל שטחי המגרש. ראינו מאמץ עצים ומיאוצים לכל אורך המשחק – קצב ממש מדהים!!

ההכנה הטקטית למשחק היתה מעניינת – ברזיל – לנצל את  היכולת האישית הטובה של מרתה, קריסטין,  פורמיגה,  דניאלה,  אסתר ו מייקו ולצאת עם הכדור קדימה. גרמניה בחרה לשלוח כדורים ארוכים משתי המגינות – שטייגמן וברנסנייק אל החלוצות המהירות פרינץ וסמיסק ובמיוחד לשחקנית הכנף הימני בעלת היכולת הטכנית הגבוהה – גאראפרייק – שלמעשה יצרה גם לעצמה וגם לפרינץ הזדמנויות למכביר לכיבוש שערים.

 המחצית הראשונה אשר היתה בשליטה מוחלטת של ברזיל בכלל לא רימזה מאומה על אשר יהיה. ברזיל יזמה יותר וסיכנה יותר את שערה של אנגרר – וככל שמחוגי השעון התקדמו הפכה להיות דמות המפתח במשחק ואפשר אולי להכתירה כשחקנית המשחק.

ראינו במשחק שערים יפים – שער הנגיחה של לאודר המצויינת היה ממש נהדר. ראינו החמצה של בעיטת 11 – מרתה מברזיל בעטה בשלומיאליות את כדור ה11 שיכול היה לשנות את פני המשחק והתוצאה – כל זה היה בזמן שגרמניה הוליכה 0:1. מרתה ברוכת היכולות והכשרון כפי הנראה הגיעה לשיאה ... במשחק חצי הגמר הבלתי נשכח מול ארה"ב וכאן כשלה ובגדול.  כמה חבל.

גרמניה – אלופת עולם ובצדק. זוהי הדוגמה הנצחת לעבודה יסודית. שיטתית ארוכת שנים – והמאמנת של גרמניה סילביה נאייד יכולה להסתכל קדימה ארבע שנים ולבחור לעצמה את הצוות לעבוד עימו. את תוכנית האימונים ומשחקי האימון הבינלאומיים שהיא רוצה על מנת לחזור ולהגן על התואר.


תם ונשלם טורניר גביע העולם לנשים – טורניר שהביא עימו רמה גבוהה של מיומנות. כושר גופני מצויין. יכולת אישית של כמה מכוכבות העולם. אך מעל לכל – יכולת קבוצתית – גרמניה – אפס שערי חובה !!!  21 שערי זכות בשישה משחקים  ממוצע של 3.5 שערי זכות למשחק

והקהל הרב שבא לראות את המשחקים – משהו להתקנא בו.

* רוני שניידר היה בעבר מאמן נבחרת ישראל בכדורגל נשים וממקימי ענף הכדורגל נשים בישראל.
 

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק