ניצחון למען הילדים

ידידות: נבחרת ישראל גברה הערב 2:4 מול נבחרת הזרים, במשחק למען ילדי העימות, שנערך באשקלון. יצחקי (צמד) עומר גולן וטל כבשו לישראל, רומולו וחדד לזרים. קשטן: יש עוד דברים שצריכים לשפר

יום שלישי 02 אוקטובר 2007
מערכת TELESPORT

אי אפשר לנבא את היכולת של הנבחרת הישראלית  מהמשחק הערב. האירוע היה מסע גיבוש אבל מחווה לילדי קו העימות, אשר גרים בשדרות. נבחרת ישראל גברה 2:4 על נבחרת הזרים באשקלון, בזכות שערים של יצחקי שחגג צמד, עם חברו עידן טל מירושלים וגם עומר גולן מפ"ת.

לפני המשחק מול קרואטיה, במסגרת מוקדמות אליפות אירופה, ההתאחדות שלחה את נבחרת ישראל, כדי להתקרב גם לאוהדים בדרום. המטרה בהחלט מבורכת, כדי לתת טיפה אור וחיוך באווירת חג הסוכות, לילדים משדרות, שסובלים ערב ערב מקאסמים.

אצל נבחרת הזרים בעיקר היה מלבב לראות את שורה אובארוב, ישראלי לכל דבר ועניין, כמאמן נבחרת הזרים. האירוע בהחלט תרם לאווירה טובה בין שחקני הליגה הזרים לישראלים, והיו שותפים לאירוע מרגש וחברותי. 

קשטן: מחווה לתושבי הדרום. יצחקי: הכל התחבר היום

מאמן הנבחרת, דרור קשטן: "עשינו מחווה לתושבי הדרום, וזו המטרה העיקרית. אני מקווה מאוד שהתושבים שבאו לצפות במשחק נהנו, מעצם ההופעה של הכוכבים שמשחקים בכדורגל הישראלי, הם ראו שישה שערים. אנחנו ניצלנו ביום הזה והיה גם אימון בוקר, כל אימון יכול לשפר ולהוסיף.

"כיום אנחנו מקבלים את השחקנים בין שלושה לארבעה ימים לפני כל משחק רישמי. הזרים לא משוחררים לאימונים, כך שהעבודה הכוללת רק שה"זרים" מגיעים. יש לא מעט דברים שצריך לשפר, ההופעה המבישה בוומבלי צריכה להשתפר. אנחנו נפרסם את הסגל לקראת קרואטיה וכולם ידעו את ההרכב". 

שמעון גרשון, בלם הנבחרת אמר בסיום: "טוב לראות את הקהל שבא במיוחד לראות את הנבחרת, אנחנו שמחים שניצחנו. אי אפשר לשקף את היכולת, זה משחק ראווה. 

"גם לנו מעט מאוד שחקנים מהסגל הרחב היה כאן. יהיה משחק קשה מול קרואטיה, נקווה להצליח שם. יש לנו זמן להתכונן.  אנחנו לא חוששים מהמשחק, היה קשה באנגליה ולא היה נעים. נקווה לראות נבחרת אחרת, יוזמת ומשחקת כדורגל טוב". 

ברק יצחקי, שכבש צמד הערב: "הכל התחבר היום, הכל מתגמד לטובת המטרה, שהייתה חשובה לכולם כאן לבוא ולשחק באיזור הדרום. אי אפשר לנבא את העתיד, אני אנסה לעשות את הכל לשחק טוב ובכושר טוב, אני מקווה שאם קשטן ירצה אני אצליח. אנגליה מאחורנו,  הם נבחרת מאוד טובה. משחקים כאלה מחשלים". 

ניר דוידוביץ' אמר בסיום: "כל משחק וכל אימון יעזור לנו להמשך, אני חושב שהשחקנים טובים מאוד ומקווה שזה יעזור לנו. אני צריך להתרכז בנבחרת, ושאני חוזר לקבוצה זה לקבוצה. כרגע אני משתדל להנות. כל משחק לגופו. צריכים להתאמן טוב ולשאוף לנצח". לגבי חיפה: ברור שאחרי ניצחון האווירה טובה מאוד". 

גוסטבו בוקולי, הזר הישראלי הכי מזוהה בארץ: "כיף לשחק נגד החברים מחיפה, באנו לילדים באיזור לעשות להם שמח. הסברתי לשחקנים על האמת כאן, ובאנו לעשות שמח וטוב לנו כאן. חייבים להמשיך להיות טוב".

מחצית ראשונה: יצחקי וגולן לישראל, רומולו צימק

המשחק התחיל חלש, אבל המשיך להתחזק. בדקה ה-18 התקפה של נבחרת ישראל, החלה באגף השמאלי. חלוץ מכבי פתח תקווה, עומר גולן, הגביה מדוייק לחלוץ בית"ר ירושלים, ברק יצחקי, שהכניע את חברו לקבוצה קאלה וכבש - 0:1 לישראל. 

ברק יצחקי בא חד מסכנין והמשיך את ההצגה. בדקה ה-30 אבירם ברוכיאן, חברו מבית"ר שלח כדור בין 2 בלמים ומצא את יצחקי באחד על אחד מול קאלה, החלוץ הצעיר עבר בקלות ודחק ברגל שמאל את שערו השני - 0:2 לישראל. 

7 דקות לאחר מכן, גם עומר גולן עלה על לוח התוצאות, כאשר הוסיף וקינח את השלישי לנבחרת ישראל בנגיחה מדוייקת - 0:3 לישראל. 

שתי דקות לפני תום המחצית, נבחרת הזרים נכנסה למשחק. קרן מאגף ימין, מצאה את גוסו גוסו שמסר לרומולו, הברזילאי של בית"ר הניף רגל מ-20 מטר והכניע את דוידוביץ' בקלות - 1:3 לישראל. 

מחצית שנייה: חדד עם שער יפה, וטל חתם את הערב

כמויות המצבים ירדו לעומת המחצית הראשונה, אבל השערים גם הגיעו. בדקה ה-70 רודי חדד, קשרה של מכבי תל אביב, כידרר כמו אומן במרכז המגרש ושלח רגל שמאל חזקה, הכדור חדר פנימה - 2:3 לישראל. 

שתי דקות לפני תום המשחק, נפסק פנדל לזכות ישראל, לאחר ההכשלה על טוטו תמוז. עידן טל רצה להכנס גם כן לחגיגה, וכבש ללא בעיות מהנקודה הלבנה - 2:4 לישראל.

ישראל: ניר דוידוביץ' (לירן שטראובר, 45), איציק עזוז (יובל שפונגין, 45), שמעון גרשון, אבי סטרול (יואב זיו, 45), דדי בן-דיין, עידן טל, גל אלברמן, אבירם ברוכיאן, תמיר כהן, ברק יצחקי (טוטו תמוז, 45), ועומר גולן (יניב קטן, 45).

נבחרת הזרים: טברטקו קאלה, כריסטיאן אלבארז, דרק בואטנג, מיטייה מורץ', לירה, אמנגואה, ז'אן ז'אק גוסו, גוסטבו בוקולי, רנאטו, יאניק קאמאנן ורומולו.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק