אני מופתע מאנגליה

נשיא פיפ"א, ספ בלאטר, חיכה ליום הראשון של#מאמן אנגליה החדש פאביו קאפלו, בתפקיד כדי לצאת נגד ההחלטה למנות זר כמאמנה של מולדת הכדורגל

יום שני 07 ינואר 2008
אבי יופה
ביום הרשמי הראשון של פאביו קאפלו, מאמן נבחרת אנגליה החߓש בתפקיד, יוצא נשיא פיפ"א ספ בלאטר בהצהרה  מפתיעה בחריפותה נגד המהלך באומרו: "אנגליה הפרה עיקרון בכדורגל הבינלאומי". 

"לעולם לא ראיתי שנבחרות כמו איטליה, גרמניה, ברזיל או ארגנטינה ממנות מאמן לא מקוӞי לעמוד בראש הנבחרת הלאומית. למעשה, רוב הנבחרות המובילות בעולם מעסיקות מאמנים מאותה מדינה", טוען בלאטר. 

במאמר שפורסם באתר האינטרנט של הבי.בי.סי, מאשים השוויצרי בן ה- 71 את טעמה היקר של הליגה האנגלית בבחירת שחקנים זרים וקבۢ כי זהו הבסיס לכישלון של המדינה ברמת הנבחרות, שכן שחקנים מקומיים חיייבים להתפתח ראשית כל במועדונים המקומיים. 

"כשהתחלתי לעבוד בפיפ"א בשנת 1975, מאמנים אנגלים כובדו בכל רחבי העולם, אבל תסתכלו על הכדורגל העולמי היום. איזה נבӗרות מאומנות על ידי אנגלים? האם השחקנים המובילים משחקים בחו"ל? משהו השתנה בהערכת העולם את הכדורגל האנגלי". 

עוד הוסיף נשיא פיפ"א: "זה חיוני לדעת את השפה המקומית במטרה להמריץ את השחקנים. אני מופתע שמולדת הכדורגל הפߨה אמנה שנבחרת לאומית צריכה להיות מאומנת על ידי מאמן שהגיע מאותה מדינה ממנה הגיעו השחקנים".  

קפאלו הוא מאמנה הזר השני של אנגליה אחרי סוון גוראן אריקסון, לכן תמוהה מעט ההצהרה של בלאטר כנגד המהלך של מאמן זר לנۑחרת, שבוצע כבר לפני כמה שנים עם מינויו של מאמן מנצ'סטר סיטי כיום. 

צילום: רויטרס

תגובות

טלספורט בפייסבוק