גרנט: לא מופתע מהתוצאה

מאמן צ'לסי סיפר שקבוצתו ניצחה את המשחק בולנסיה בזכות ביטחון ונחישות. המאמן מנגד פלורס: אם אתה לא הורג את צ'לסי אתה מפסיד. רפא בניטז תיאר את ההפסד של ליברפול למארסיי כיום הגרוע ביותר שלו באנפילד

יום חמישי 04 אוקטובר 2007
רועי רובינשטיין
אברהם גרנט נכנס הערב לחדר העיתונות באצטדיון המסטאייה בולנסיה רגוע יותר, כך דווחו העיתונאים הבריטים שנכחו במקום. המאמן הישראלי ששמע את כל ההשמצות נגדו בשבועות האחרונים לא ניצל את ההזדמנות להשיב למבקריו אלא דיבר על הכוח המנטאלי של השחקנים שלו. 

המאמן אמר כי הניצחון 1:2 הערב הושג בזכות זה שהשחקנים האמינו בעצמם. "במחצית אמרתי להם להמשיך להאמין בעצמם משום שהם שחקנים טובים, אפשר לומר כי הערב אני לא רק מרוצה מהניצחון אלא גם מהעובדה ששבנו מפיגור".

המאמן הישראלי הוסיף כי הוא אינו מופתע מהתוצאה הערב, "השבועיים האחרונים אמנם היו קשים אך תמיד האמנתי ואמרתי לשחקנים אורך כל המשחק שימשיכו לשחק כפי שהם יודעים, אינני מופתע מהתוצאה משום שמוריניו השאיר לי קבוצה מצוינת".

המאמן מנגד, סאנצ'ז פלורס היה כמובן מאוכזב מהתצוגה של שחקניו וטען כי "צ'לסי היא מסוג הקבוצות שאתה צריך לרצוח על המגרש, כי אם אתה נכשל בזה, אתה מפסיד".

במשחק השני בבית ב' גברה שאלקה של מירקו סלומקה 0:1 בחוץ על רוזנברג הנורבגית. המאמן המרוצה אמר בסיום: "נכנסנו למשחק די מהר וידעתי כי רוזנבורג (כובש השער) הוא תמיד סכנה עבור ההגנה שלהם. זה היה מסוג המשחקים בהם ידענו ששער אחד יכריע את המשחק".

הנציג השני שלנו בליגת האלופות יוסי בניון הפסיד הערב יחד עם קבוצתו ליברפול בבית 1:0 למארסיי הצרפתית באחת ההפתעות שסיפק לנו המחזור השני של בית א'. מאמנו של בניון רפא בניטז לא חסך במילים בכדי לתאר את אכזבתו מהמשחק ואמר: " זה המשחק הגרוע ביותר שלנו מאז שהגעתי לליברפול, בטח בבית, פשוט שיחקנו גרוע" אמר הספרדי. 

" זה לא רק שלא שיחקנו טוב, אלא גם איבדנו כדורים ולא יצרנו מצבים" בניטז שנשאל האם לדעתו שיטת הרוטציה שלו היא זו שגרמה להפסד הערב, סירב לטענה זו בכל תוקף. "אפשר תמיד לדבר על אלו שלא היו על המגרש אך על המגרש היום שיחקו שחקנים טובים. הדבר היחיד שהיה טוב במשחק הערב היה זה שהוא נגמר".

בצד של מארסיי כמובן שהשחקנים ומאמנם החדש אריק גרטס חגגו את ניצחונה הראשון אי פעם של קבוצה צרפתית באנפילד. "זה היה משחק בו ציפינו להפסיד אך תוך כדי המשחק התחלנו לקבל הזדמנויות וביטחון ואלו הביאו לנו את הניצחון".   

ללא כל ספק הבית שסיפק הכי הרבה דרמה הערב היה בית ג' אותו מוליכה אולימפיאקוס היוונית לאחר ניצחון חוץ בברמן 1:3. ולאחר ששתי הקבוצות הנותרות ריאל מדריד ולאציו לא יכלו להכריע את ההתמודדות ביניהן. 

מאמן אולימפיאקוס פאנגויוטיס למוניס הצהיר כי הניצחון הערב פתח דף חדש במשחקי החוץ של הקבוצה שכבר  הפסידה 31 משחקי חוץ עד כה בליגת האלופות. "זה היה ניצחון קבוצתי של ממש, שחקניי כתבו את דפי ההיסטוריה של המועדון במחצית השנייה" אמר המאמן הצוהל. 

מנגד  קשר ברמן דייגו האשים את חוסר היציבות של הקבוצה בהפסד. "שיחקנו מעולה במחצית הראשונה אך איבדנו את הריכוז בשנייה ופשוט הפסקנו לשחק" הודיע הברזילאי לכל מי שטרם הבין מה קרה.

כאמור במשחק השני של הבית ריאל מדריד לא הצליחה לשמור פעמיים על יתרון חוץ באולימפיקו מול לאציו. מאמנה של אלופת ספרד ברנארד שוסטר אמר בסיום: "אינני מאוכזב, היה משחק פתוח ותיקו נראה לי כמו התוצאה ההוגנת ביותר,אני בטוח שלאציו תהווה גורם משמעותי בבית הזה כמו גם המוליכה החדשה שלו, אולימפיאקוס".

"הערב הוכחנו שמקומנו בליגת האלופות" הכריז מאמן המארחת דליו רוסי שהסביר: "שחקני ריאל טובים יותר מאיתנו אך הערב הראנו כי בזכות הנחישות ובעזרת הכדורגל הטוב שלנו אנו יכולים לכל קבוצה".

שתי מיני הפתעות היו לנו גם בבית ד' שם סלטיק גברה על אלופת אירופה מילאן המאכזבת בשבועות האחרונים 1:2 ושחטיור דונייצק עלתה לפסגת הבית עם ניצחון על בנפיקה בליסבון.

"זה היה ערב טוב" כך בפשטות הגדיר מאמן סלטיק גורדון סטראכן את ניצחון קבוצתו 1:2 על מילאן. "הרוח הסקוטית הייתה בניצחוננו, השחקנים שלי, תכננו רק לשחק טוב ולא לרדת בפיגור במחצית ורק במהלך המחצית השנייה התחלנו לחלום על ניצחון" גילה סטראכן את הטקטיקה שלו. 

מאמן מילאן קרלו אנצ'לוטי נשמע מודאג לא רק מהתוצאה הסופית הערב אלא בכלל ממצבה של הקבוצה. " הערב שחקני ההגנה שלנו היו אשמים בשני השערים שספגנו, אך עליי להביט על התמונה הגדולה, הניצחון שלנו על בנפיקה היה היחיד שלנו מאז אוגוסט וזה מדאיג אותי יותר מכל" הודה המאמן. 
 
תמונות: רויטרס

 

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק