למכירה קבוצה בדרך ללאומית

קרית שמונה עלתה העונה לראשונה בתולדותיה לליגת העל. מכבי ת"א נמצאת בליגה הזאת מאז ומתמיד. שתי העובדות הללו לא עזרו לצהובים בדרך להפסד 0:1. אבידור כבש. נמני, שבחון ובלו הורחקו

שבת 06 אוקטובר 2007
מערכת TELESPORT

לא על זה חשבו במכבי ת"א כשהחליטו להחליף את אלי כהן בניר לוין. אפילו האפקט הראשוני של החלפת מאמן לא עובדת. שני הפסדים בשני משחקים ללוין, הפעם 0:1 לקרית שמונה, בדרך לעוד שבוע מתחת לקו האדום.

למרות היכולת החלשה, לצהובים הייתה תקוה, כשיירו בלו הורחק בדקה ה-35 והשאיר את קרית שמונה ב-10 שחקנים, אבל כניסתו של אבי נמני בדקה ה-57 איזנה את המצב, כשהקפטן הורחק כעבור 2 דקות בלבד על פגיעה ללא כדור באמנגואה.

יובל אבידור כבש את השער היחיד במשחק בדקה ה-65 מכדור מצוין ששלח לו אמנגואה והעלה את קבוצתו באופן זמני למקום ה-2. מצבם של הצהובים נהיה חמור משבוע לשבוע והם עדיין במקום הלפני אחרון עם נקודה אחת ב-5 מחזורים.

מחצית ראשונה

קרית שמונה פתחה בלחץ על שערה של מכבי ת"א, שפתחה חלש. גיא צרפתי עבר בלי בעיה את קפילוטו בדקה ה-7, אבל הבעיטה שלו מתוך הרחבה נעצרה אצל דרגוסלב יבריץ'. 

רבע שעה מהפתיחה נאלץ ניר לוין לבצע חילוף ראשון אחרי שדן רומן נפצע. ארז מסיקה, שהיה מועמד לעזוב את הקבוצה, נכנס במקומו.

עם כניסתו, ניסה מסיקה לסכן את השער של אלימלך עם בעיטה אלכסונית מצד שמאל, אבל הכדור עבר סמוך לקורה.

בדקה ה-22 שוב לא הצליחה הגנת מכבי ת"א להרחיק כדור פשוט ואופוריקוויה הצליח להעביר כדור רוחב לצ'רסאווה, שבעט גבוה. שתי דקות לאחר מכן מצא בלו את צרפתי לבד בצד ימין, אבל הבעיטה של שחקן מכבי לשעבר הלכה החוצה.

אחרי הפתיחה החזקה של קרית שמונה, המשחק נרגע מעט לקראת המחצית, למרות שהמקומיים המשיכו לשלוט בהחזקת הכדור. 

כשנראה היה ששתי הקבוצות יירדו למחצית ללא אירועים, הגיעה פגיעה ללא כדור של יירו בלו בשחקן מכבי ת"א (35'). שי שטרית התייעץ עם הקוון, הרחיק את בלו והשאיר את המארחים עם 10 שחקנים.

4 דקות לסיום המחצית הראשונה הגיעה ההזדמנות הגדולה ביותר של מכבי ת"א. אלימלך הקדים את קמאנן לכדור עומק, אך ההרחקה של השוער הייתה ישר לרגליו של יניב עזרן, שמול שער חשוף בעט החוצה.

מחצית שנייה

גם בחלק השני של המשחק אי אפשר היה לראות מי עלתה רק העונה לליגת העל ומי נמצאת בה מאז ומעולם. קרית שמונה לא פחדה ללחוץ על האורחים, אבל לא הצליחה לסכן את שערו של יבריץ'.

בדקה ה-59 החליט ניר לוין שהגיע הזמן להכניס את המנהיג של הקבוצה, אבי נמני, במקומו של ליאור ז'אן המוצהב. אבל ההחלטה הזו התבררה כטעות כשנמני הורחק על ידי שטרית אחרי שתי דקות משחק בלבד בעקבות מכה לעמנואל אמנגואה.

המארחים לא ביזבזו הרבה זמן וכבר בדקה ה-65 שלח אמנגואה את המחליף, יובל אבידור, מאחורי ההגנה של מכבי ת"א וזה כבש את השער הראשון שלו העונה בליגת העל. 0:1 לקרית שמונה.

בדקה ה-70 שוב היה זה אבידור, הפעם עם בישול מצוין לגיא צרפתי, שבעט חזק מ-16 מטר, אבל יבריץ' הצליח להדוף. רבע שעה לסיום היה יכול אבידור לסגור את המשחק כקיבל את הכדור כשהוא לבד מול יבריץ', אבל הבעיטה של החלוץ הצעיר הייתה חלשה ויבריץ' עצר.

רודי חדד ניסה להציל את המולדת בבעיטה מרחוק בדקה ה-76, אך אלימלך עצר בלי בעיה. ההגנה של מכבי הפסיקה לתפקד ואמנגואה היה  יכול להכפיל את היתרון בדקה ה-79, אבל בעט בזלזול לידיו של יבריץ'.

5 דקות לסיום הורחק גם יוסי שבחון בצהוב שני והשאיר את הצהובים עם 9 שחקנים.

הרכבים

קרית שמונה: שביט אלימלך, אמיר נוסבאום, יניב לביא, סלאח חסארמה, ברק בכר, גואל צ'רסוואה, גיא צרפתי (יוסי דורה/71), עבאס סואן, עמנואל אמנגואה, פטר אופריקוויה (יובל אבידור/58), יירו בלו (הורחק/35).

מכבי ת"א: דראגוסלב יבריץ', יובל שפונגין, מילאן מרטינוביץ', ניסו קפילוטו, אורי שטרית (דודי ביטון/82), דן רומן (ארז מסיקה/16), יוסי שבחון (הורחק/85), ליאור ז'אן (אבי נמני/59), רודי חדד, יאניק קאמנן, יניב עזרן.

שופט: שי שטרית, האיצטדיון בקרית שמונה

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק