''יש מכירת משחקים ב- ATP''

הטניסאי האנגלי אנדי מארי, המדורג 18 בעולם, אמר היום ל- BBC באנגליה כי ישנן מכירות משחקים בסבב הטניס הבינלאומי ובכך ממשיך את חרושת השמועות בעניין, כפי ששמענו עליהן מדיוקוביץ'.

יום שלישי 09 אוקטובר 2007
מערכת TELESPORT
עולם הטניס העולמי סוער בשבועות האחרונים ולאו דווקא ממשחקים מרהיבים, או סנסציות ספורטיביות על גבי משטחי הטניס העולמיים אלא בעקבות השמועות והרחשים שהולכים ומתרבים ככל שהזמן ממשיך בדבר מכירת משחקים בסבב ה- ATP.

הכל החל לפני כחודשים לאחר שהטניסאי הרוסי, ניקולאי דוידנקו, המדורג 4 בעולם נחקר בחשד להטיית משחק. עולם הטניס לא נרגע מפרשת דוידנקו וחודש לאחר מכן סיפר נובאק דיוקוביץ', המדורג 3 בעולם,  במהלך ראיון כי גורמים מפוקפקים כאלו ואחרים הציעו לו סכומי כסף לא מבוטלים לשם הטיית משחקים.

היום, התראיין הטניסאי האנגלי המוכשר, אנדי מארי המדורג 18 בעולם, ל- BBC והרחיב את השמועות. "יש מכירת משחקים בטניס, לא מעט פעמים קורה שתוצאת משחקים בסבב מוסדרת מראש". עוד הוסיף מארי ואמר כי " זה מאוד מאכזב לדעת שהדברים הללו קיימים, אבל כולם יודעים מה קורה במהלך הסבב".

 הטניסאי האנגלי בן ה- 20 המשיך ואמר כי "מאוד קשה להוכיח הטיית משחקים במשחקי טניס שכן שחקן יכול לשחק מצוין לאורך רב המשחק ואז לבצע מספר שגיאות וטעויות כפולות אשר יראו כטבעיות ביותר למהלך המשחק"

תגובת ה- ATP לא איחרה לבוא ואחד הדוברים של הארגון אמר: "ביקשנו ממארי, דרך סוכנו, פגישה קרובה על מנת לדון בהצהרות הפומביות שלו. מה שהכי חשוב לנו זה הניקיון בספורט שלנו וכבר הוכחנו לא פעם שנעשה הכל כדי לחקור ולהגיע לאמת" גורם נוסף בארגון הוסיף: " יש לנו את כל הכלים להתמודד עם כל בעיה לרבות בעיות מסוג זה".

בהמשך הראיון הוסיף אנדי מארי ואמר "כי הפיתוי עבור שחקנים מסוימים לעשות יותר כסף, היא קשה מאוד לסירוב בפניהם. קריירת הטניס המקצוענית של שחקן היא בין 10 עד 12 שנים ובאותן שנים עלינו להרוויח כמה שיותר בזמן שאתה משחק.

טניסאי אנגלי נוסף, טים הנמן, הוסיף  ואמר: " אני לעולם לא הייתי מעורב בהימורים והטיית משחקים, אולם לפי דברי ותחושות השחקנים ברור שמשהו לא טוב קורה מסביב".

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק