ניו זילנד נגד השוער הלוחם

זה יכול לקרות כנראה רק במקום פסטורלי כמו ניו זילנד. הממשלה המקומית מסרבת לאשר לשוער פיג'י להגיע למשחק מוק' גביע העולם. הסיבה: אביו של אשת השוער היה שותף להפיכה צבאית בפי'גי

יום רביעי 10 אוקטובר 2007
אבי יופה

שוערה של נבחרת פיג'י בכדורגל, סימיאונה טאמאניסאו, לא הורשה לקבל אשרת כניסה לתחומי ניו זילנד לקראת המפגש בין הנבחרות ביום שבת הקרוב באוקלנד במסגרת מוקדמות הגביע העולמי. זאת  בשל קשרי המשפחה של השוער:  חמו של טאמאניסאו משרת בצבא פיג'י. כך פרסמה אתמול סוכנות הידיעות איי.פי באתר האינטרנט של העיתון, "הראלד טריביון". 

ממשלת ניו זילנד החליטה שלא להנפיק אשרות כניסה לארצה לחברים בצבא פיג'י ולבני משפחותיהם, זאת לאחר ההפיכה צבאית שהתרחשה במדינה בחודש דצמבר אשתקד, שהביאה לעלייתו לשלטון של מפקד הכוחות החמושים, קומודור וורקה באינימאראמה. "ניו זילנד היא אומה שמחזיקה בזכות להחליט מי ייכנס לתחומה ומי לא", נאמר בהודעה שהוציא משרד החוץ.

פיג'י פנתה לוועד המנהל של פיפ"א בתלונה, אבל זכתה לתשובה לקונית שמציינת כי המשחק יתקיים, כל עוד שחקני הנבחרת יורשו להיכנס למדינה עד יום חמישי.

ההיעדרות המוזרה של השוער הראשון טאמאניסאו, מציבה את נבחרת פיג'י בבעיה, שכן מחליפו לא יוכל לשחק גם כן במשחק מול ניו זילנד, בשל כרטיס אדום אותו ספג במשחק קודם.

"מדובר בהתנהגות מגעילה ולא פיירית", ציין יו"ר התאחדות הכדורגל בפיג'י, ד"ר סהו קאן. "מדובר בטקטיקה של בריונות ואם נצטרך נביא את הנושא הזה לדיון בבית המשפט לערעורים בלוזאן".

 שאר שחקני הנבחרת אגב, זכו לקבל את הוויזה המיוחלת לניו זילנד.

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק