אנגליה טיילה מול אסטוניה

נבחרת אנגליה לא התקשתה להביס את נבחרת אסטוניה החלשה 0:3, משערים של רייט פיליפס, רוני ושער עצמי של רהאן.שבת 13 אוקטובר 2007
אביחי קריבצ
 חניכיו של סטיב מקלארן, לא התקשו לנצח את נבחרת  אסטוניה החלשה, במסגרת מוקדמות אליפות אירופה, לעיני 80000, שהיו צמאים לניצחון.האנגלים שמרו על מקומם השני, וכעת הם יכולים להביט לעבר יום רביעי, בו הם יפגשו את נבחרת רוסיה למשחק על 6 נקודות בדרך ליורו.

כמו במשחקיה הקודמים, גם הערב ניצחה נבחרת אנגליה, בתוצאה 3-0, משערים של רייט פיליפס, ווין רוני ושער עצמי נוסף מראשו של המגן האסטוני רהאן , שערים שנכבשו במחצית הראשונה.במחצית השניה אנגליה נכלשה ונתנה לנבחרת האסטונית ליזום, אך הנסיונות של האסטונים לא צלחו והתוצאה נשמרה עד לסיום

 אנגליה הייתה חייבת את הניצחון כדי לשמור על מיקומה בטבלה, ובנוסף לתת לאוהדיה לצאת מוומבלי עם טעם טוב בפה, לקראת משחק חצי הגמר של נבחרת הרוגבי של אנגליה שתתמודד נגד צרפת יותר מאוחר הערב.

מחצית ראשונה

כבר בדקה הראשונה של המשחק, הגיע מייקל אואן ,למצב של אחד נגד אחד מול שוער אסטוניה פום, אך השוער הצליח לעצור את הכדור.

בדקה ה-10, מיקה ריצ'ארדס, מגנה הימיני של אנגליה, שלח כדור גאוני לשון רייט פיליפס, שחלף על פני שחקן הגנה אסטוני, ובעט חד מתחת לרגליו  של השוער האסטוני.1-0 לאנגלים.

בדקה ה-32
, שלח ג'ו קול כדור חכם בן שניים לווין רוני שגילגל לפינת שערו של השוער האסטוני.2-0 לאנגלים.

בדקה-34, אשלי קול, המגן השמאלי של אנגליה פרץ מהאגף השמאלי והגביע כדור שפגע בראשו של רהאן, המגן האסוני, שחדר לשער של פום,3-0 לאנגליה(שער עצמי)

מחצית שניה

סטיב מקלארן, מאמן אנגליה ערך חילוף ראשון, שהכניס את לסקוט, בלמה הצעיר של אברטון על חשבונו של פרדיננד, שלא יספוג צהוב מיותר, שימנע ממנו לנסוע לרוסיה באמצע השבוע.

כעבור שני דקות, נאלץ מקלארן לערוך את חילופו השני, שהכניס את פיל ניוול במקומו של אשלי קול שנפצע.המגן הורד עם אלונקה מהמגרש, דבר שגרם להרבה דפיקות לב אצל האנגלים, שחייבים אותו למשחק החשוב מול רוסיה.

בדקה ה-70, ערך מקלארן את חילופו האחרון שהכניס את למפארד, במקומו של אואן.להבדיל מנבחרת ישראל,נבחרת אסטוניה ניסתה ליזום במחצית השנייה, אך ניסיונותיה לא צלחו ונבלמו ע"י הגנה אנגלית מסודרת.

בדקות הסיום נבחרת אנגליה יכלה להגדיל את יתרונה, אך חוסר ריכוז של ג'ארארד וג'ו קול מול השער שמרו על התוצאה כמו שהיא. בסיום אנגליה מנצחת 3:0, ולוקחת 3 נקודות נוספות.הרכבים
אנגליה: פול רובינסון, מיקה ריצ'ארדס, סול קמפבל, ריו פרדיננד,(לסקוט,46) אשלי קול,(פיל נוויל,49) שון רייט-פיליפס, סטיבן ג'רארד, גארת' בארי, ג'ו קול, ווין רוני, מייקל אואן(למפארד,70).

אסטוניה: פום, קרוגלוב, סטפאנוב, פירוג'ה, יאגר, ראהן, קלאבן, דמיטרייב, לינדפיר, קינק,(ויקמה,61) סאאג.


 אצטדיון וומבלי, אנגליה, תמונות: רויטרס.

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק