גם החמסה לא עזרה

נבחרת ישראל נכנעה בזאגרב, לנבחרת הקרואטית, לאחר שהפסידה 1:0, משער של אדוארדו דה סילבה, וסיימה את דרכה בקמפיין הנוכחי.

שבת 13 אוקטובר 2007
מערכת TELESPORT

לאחר שהובסה בוומבלי, התארחה הערב נבחרת ישראל במקסימיל, מגרשה הביתי של נבחרת קרואטיה, למשחק במסגרת מוקדמות אליפות אירופה, לעיני 32,000 צופים, מתוכם 400 ישראלים. הנבחרת הפסידה לנבחרת המקומית בתוצאה 1:0, משער של אדוארדו דה סילבה בדקה ה-52, שער שחרץ את גורל הקמפיין של הנבחרת של קשטן. 

תמיר כהן, ברדה וברוכיאן ערכו הופעת בכורה בהרכב הנבחרת בעקבות הסגל החסר של קשטן שחסר את קולואטי, קטן, זיו, אוואט, טל ויצחקי. המצטיין מבין שחקני הנבחרת היה תמיר כהן, שנתן את כל נשמתו על המגרש והפגין יכולת מרשימה. 

הנבחרת עשתה כל שביכולתה לנצח, אך זה היה ככל הנראה גדול עליה, והיא תצטרך לחכות לקמפיין הבא. מי שיצא יחסית מעודד היה מאמן הנבחרת, דרור קשטן שסיכם: "שיחקנו שווה בשווה מול קרואטיה, אסור לעשות טעויות במיוחד שמשחק נגדך חלוץ כמו סילבה. אני חושב שהרוחנו 4 שחקנים צעירים שיתרמו לנו רבות בהמשך. מקווה שכבר מול רוסיה במשחק הבא נמשיך להראות את היכולת הטובה שלנו".מחצית ראשונה
הנבחרת הקרואטית פתחה את המשחק בלחץ על השער של דוידוביץ', כאשר אוליץ', חלוצה של המבורג בעט בעיטה שנהדפה ע"י השוער הישראלי.  

הקרואטים המשיכו ללחוץ, וכדור קרן של סרנה, הגיע לאוליץ', שהחמיץ הזדמנות מצויינת להעלות את הנבחרת הקרואטית ליתרון מוקדם. ככל שנקפו להן הדקות, נבחרת ישראל נכנסה קצת למשחק והתחילה להניע את הכדור, ולהתקרב לשער הקרואטי, אך לא יצרה הזדמנות ממשית לגול.

מחצית שניה

בתחילת המחצית השנייה ערך סלבייה ביליץ', מאמן קרואטיה חילוף, כאשר הוציא את הקשר שלו קראנצ'יאר שנפצע והכניס את פראנטיץ' .

בדקה ה-52, הגיע השער של קרואטיה, לאחר הגבהה של קרולקה, שהגיעה היישר לרגלו של אדאורדו דה סילבה שבעט מהאויר היישר לרשתו של דוידוביץ'. הקרואטים מובילים 1:0.

כעבור מספר דקות הגיעה ההזדמנות הראשונה של ישראל, כאשר ברוכיאן מצא את ברדה לבד ברחבה, אך החלוץ התמהמה ונבלם ע"י הגנת קרואטיה.ישראל המשיכה ליזום, ובדקה ה-60 הצליח בניון להשתחרר משני שחקנים של קרואטיה, אך הבעיטה שלו נהדפה ע"י השוער.

בדקה ה-83, הגיעה ההזדמנות הטובה של ישראל, ממצב נייח, כאשר בניון הגביה לרחבה וגולן נגח קרוב לקורת שערו של פלטיקוסה, השוער הקרואטי.

הרכבים

ישראל: ניר דוידוביץ', אייל משומר, טל בן-חיים, שמעון גרשון, יגאל אנטבי, תמיר כהן, גל אלברמן, אבירם ברוכיאן,(גולן,62), יוסי בניון, אליניב ברדה(אוחיון, 75), פיני בלילי(תמוז, 67).

קרואטיה: סטיפה פלטיקוסה, דריו סרנה, יוזיפ סימוניץ', רוברט קובאץ', דריו סימיץ', ודראן קורלוקה, יירקו לקו, לוקה מודריץ', ניקו קראנצ'ר,(פראנטיץ', 46), אדוארדו דה סילבה, איביצה אוליץ'(רקיטיץ', 80).

אצטדיון מקסימיל, קרואטיה.

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק