העיקר שאלי כהן נענש

תמיר כהן היה לדעת רבים השחקן המצטיין של ישראל במפגש מול קראטיה. הבן של אבי כהן עוד עשוי להפוך לכוכב הבא של הנבחרת. תמיר: "אני צריך להיות רציני". מקורב: אלי כהו כבר נענש על כך שזרק את תמיר ממכבי ת"א

יום ראשון 14 אוקטובר 2007
אשר גולדברג

הופעת הבכורה של תמיר כהן בהרכב נבחרת ישראל , במפגש מול קרואטיה חידשה את ההמשכיות של אב ובן בנבחרת הלאומית הבוגרת.

31 שנים אחרי שאבי עשה את הבכורה הלאומית שלו באולימפיאדת מונטריאול נגד גואטמאלה (0-0), עשה זאת תמיר כהן בזאגרב מול קרואטיה בהפסד,0-1.

הטלפון הראשון שהגיע מישראל לחדר ההלבשה בזאגרב היה של האבא, אבי כהן. תמיר: "בהחלט היה מרגש לשמוע את אבא מאושר בת"א. הוא אמר לי להמשיך באותה דרך קשה, להיות רציני והתוצאות יגיעו כי אין קיצורי דרך בכדורגל ובטח שלא בנבחרת הלאומית".

היו פרפרים בבטן במהלך המשחק?

"הכל השתחרר כשקשטן הקריא את ההרכב הפותח. אני בא מבית שהכדורגל הוא הדבר המרכזי, העיקרי. ברור שהיו מחשבות על תחילת הדרך של אבא, אבל במגרש חשבתי רק על הנבחרת כקבוצה ועל הכבוד ללבוש כחול-לבן".

הגעת לנבחרת דווקא דרך מכבי נתניה ולא דרך  מכבי ת"א.

"אתה רואה איך הדברים קרו . אני במכבי נתניה ולא מביט אחורה למכבי ת"א".

אין ספק שפרק עזיבת מכבי תל אביב פגעה וכמעט ריסקה את דרכו של תמיר כהן ככדורגלן. מקורביו מספרים כי רק תמיכה חסרת תקדים של אבא ואמא הם שמנעו מתמיר לקחת פסק זמן מכדורגל ואולי אפילו לפרוש.

מקורב לשחקן:" אין ספק שאלי כהן, המאמן ששלח החוצה את תמיר "נענש" בפיטורין משפילים למען ילמד על בשרו. הסיפור עדיין לא תם, יהיה פרק ב' ובו יתברר כיצד נזרק תמיר מהמועדון בו גדל".

תמיר כהן:  "כבר ביום רביעי יש משחק ידידותי נגד בלארוס ואין זמן לחשוב על מה שהיה . נכון שהסיפור במוקדמות היורו 2008 הסתיים אך יש עדיין שני משחקים יוקרתיים באצטדיון ר"ג נגד נבחרת רוסיה ומקדוניה. הדברים הם דינאמיים וכבר בקרוב ידברו על מוקדמות מונדיאל 2010  בדרום אפריקה".

לתמיר כהן קדמו שלושה שחקנים שאבותיהם שיחקו בנבחרת ישראל. גיורא שפיגל, בנו של אליעזר שפיגל. מוישיק שויצר בנו של דוביד שוויצר ז"ל ומאיר מליקה בנו של אהרון מליקה.

בצוות המקצועי של נבחרת ישראל ביקשו להבהיר –"שלא יעשו השוואות בין תמיר לאביל'ה. תמיר יתפתח ויתקדם רק במידה ולא יערכו השוואות. אביל'ה מכוון אותו כמו מקצוען והתוצאות בהתאם". 

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק