תבריזי ירד לליגה הארצית

השופט איתן תבריזי נענש בכך ששפט חלש במשחק בין מכבי הרצליה להפועל תל אביב ועל ויכוח שנרך וישפוט את המשחק הלא מעניין בין נס ציונה למרמורק. גורמים באיגוד: זה עונש מביש

יום שלישי 22 ינואר 2008
אשר גולדברג
איתן תבריזי, אחד השופטים הותיקים והבכירים באיגוד השופטים נענש היום לאור יכולתו במשחק בשבת בין מכבי הרצליה להפועל תל אביב. תבריזי שובץ לשפוט את משחק הליגה הארצית בין הפועל מרמורק לנס ציונה, משחק שכל קשר בינו לבין משחק צמרת בארצית מקרי בהחלט.

כזכור,  מיד לאחר ההפסד 3:2 של מכבי הרצליה מול הפועל תל אביב, החליטו בהנהלת המארחים לגשת למשטרת ישראל ולהגיש תלונה נגד איתן תבריזי שלטענת הרצליה הציג שיפוט לא הוגן. 

יו"ר מכבי הרצליה, אריאל שיימן, שנכח ביציע, לא נרגע בסיום והחליט בצעד יוצא דופן לגשת למשטרת ישראל. שיימן הפנה את מנכ"ל הקבוצה שמעון מסיקה להגיש את התלונה נגד תבריזי. 

השחקנים של מכבי הרצליה היו בהלם בסיום וירדו עם דמעות לۗדר ההלבשה: "נשדדנו על ידי שודד ללא מסיכה". שחקן אחר אמר בעצבות: "גם אם היה פנדל של מאה אחוז לטובתנו, הוא כבר לא היה שורק, הוא ידע בדיוק שהוא לא יתן לנו לנצח או להוציא תיקו מהמשחק הזה". 

באיגוד השופטיםȠהצדיקו את הטענות של הרצליה מבחינה מקצועית וזעמו על ויכוח שהתפתח בין תבריזי למאבטח מקומי. עם זאת במשטרה לא פתחו בחקירה.

גורם באיגוד אמר הערב: "זו בושה וחרפה. האיגוד הוא אפר לרגליהם של נציגי הקבוצות. זה עונש מביש לשופט שאולי עשה טעות, אבל Ӕוא בסך הכל בן אדם. לפחות אם היה מדובר במשחק צמרת בליגה הארצית, אז ניחא, אבל משחק בין החמישית לעשירית זה פשוט בושה לשלוח כזה שופט".

תגובות

c

טלספורט בפייסבוק