רוסיה הדהימה את אנגליה

מהפך מדהים במחצית השנייה הביא לניצחון 1:2 לרוסיה על אנגליה. הבית הישראלי יוכרע במשחק החוץ של רוסיה ברמת גן

יום רביעי 17 אוקטובר 2007
מערכת TELESPORT

נבחרת רוסיה הדהימה הערב את האנגלים באיצטדיון לוזניקי. דווקא האורחים השכילו לעלות לייתרון משער מצוין של ווין רוני, ומייד ירדו למיגננה. זה כמעט הצליח אבל האנגלים נענשו מרגליו של רומן פבליצ'נקו שעלה כמחליף במחצית השנייה, וכבש צמד בתוך 5 דקות. 

ההפסד הערב מסבך מאוד את מצב הבית הישראלי, בו קרואטיה מוליכה בביטחון עם 26 נקודות. אנגליה {23} ורוסיה {21} מתמודדות ראש בראש על המקום השני. האנגלים ייארחו במשחק המכריע את המוליכה קרואטיה, בעוד הרוסים ייצאו למשחק חוץ באיצטדיון רמת גן.

מחצית ראשונה: האנגלים כובשים, ומתגוננים 

הרוסים פתחו עם לחץ על שערו של רובינסון במטרה להשיג שער מוקדם. בדקה ה-20 הגיע ביללידינוב להזדמנות טובה על קו רחבת ה-16, אך ריו פרדיננד הצליח לעצור את הכדור לפני שהוא נכנס לשער.

המארחים המשיכו ללחוץ ובדקה ה-16 בעט ז'יריאנוב מצוין מחוץ לרחבה, אך רובינסון הצליח להדוף לקורה בקצות אצבעותיו. אנגליה הייתה זקוקה להתקפה אחת על מנת לעלות ליתרון. בעיטה חופשית הגיעה לראשו של מייקל אואן, שהסיט את הכדור ו-ווין רוני עצר על החזה ובעט בעוצמה. 0:1 לאנגלים.

עד סיום המחצית המשיכו הרוסים "לשבת" על השער של רובינסון, אבל ללא הועיל. אנגליה התגוננה עם 11 שחקנים ושמרה על היתרון עד למחצית.

מחצית שנייה: מהפך מדהים

המחצית השנייה נפתחה בלחץ דווקא מצד האורחים. דקה מהפתיחה, שילוב פעולה נהדר בין מייקל אואן לריצ'רדס המצוין, העמיד את ווין רוני במרכז הרחבה, אך נגיחה חלשה סיימה את ההתקפה ללא סכנה ממשית.

דקה 50, וסטיבן ג'רארד מצא את עצמו חופשי ברחבת הרוסים לאחר הרמה מצוינת, אך בעיטה לא מדוייקת השאירה את הייתרון האנגלי מינימאלי.

5 דקות עברו ומיקה ריצ'רדס היה קרוב להכפיל את התוצאה. הרמה מצוינת מצד שמאל, העמידה את ההגנה הרוסית במבוכה, אך המגן הצעיר בעט ברשלנות החוצה.

דקה 62 והרוסים בהזדמנות מצויינת. ז'יריאנוב בפריצה פנטסטית בצד שמאל, הרים מצוין לרחבה האנגלית, אך רובינסון בהדיפה טובה השאיר את החיוך בספסל האנגלי.

דקה 67 ופנדל לרוסיה. הכשלה מטופשת של כובש השער ווין רוני ברחבה האנגלית, העמידה את המחליף רומן פבליצ'נקו מול רובינסון, והרוסי לא נכשל. 1-1

5 דקות עברו ומהפך מדהים. כובש השער רומן פבליצ'נקו שנכנס למשחק רק 15 דקות לפני כן, קפץ על כדור חוזר לאחר בעיטה חזקה לגופו של רובינסון, ומול שער חשוף כבש ללא בעיה. 1:2

5 דקות לסיום ו-ווין רוני בניסיון להשלים צמד, בעט חלש וסיפק קרן לאנגלים. כדור הקרן מצא את ראשו האימתני של סול קמפבל שנגח חזק, אך לא מדוייק. 

דקה 88 וקרן נוספת לאנגליה. סטיבן ג'רארד בהרמה חסרת אחריות מעל כל חבריו לנבחרת, סיים התקפה חשובה לאורחים באיבוד כדור.
 
דקה בתוך הארכה ופבליצ'נקו בהתקפה מתפרצת יכל לסיים את המשחק ולהשלים שלושער, אך סול קמפבל מנע מבוכה גדולה. 1:2 בסיום

הרכבים

רוסיה: גבולוב, א. ברזוצקי {טורבינצקי 46'}, איגנשביץ', ו. ברזוצקי, ז'ירקוב, ביללידינוב, סמשוב, ז'יריאנוב, אניוקוב, ארשבין {קולודין 90'} וקרז'קוב {פבליצ'נקו 58'}.

אנגליה: רובינסון, ריצ'רדס, פרדיננד, קמפבל, לסקוט {לאמפרד 79'}, רייט-פיליפס {דווינג 80'}, ג'רארד, בארי, ג'ו קול {קראוץ' 80'}, רוני אואן.

שופט: לואיס מדינה קנטלחו (ספרד)

תמונה: רויטרס

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק